• تاریخ انشار: ۹ سرطان ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 19569
  • 381 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

فعالان دانشجویی: ترور علما ناشی از بی‌توجهی دولت به خطر وهابیت تکفیری است

n00166184-b

به گزارش آوا، محمد نادر نظری؛ دانشجوی رشته شرعیات دانشگاه بلخ در پیوند به ترور حجت الاسلام والمسلمین جعفر توکلی می گوید: بزرگان دینی هرات را دشمنان یک پس از دیگری شهید کردند. جناب توکلی شخصیتی همیشه در صحنه و عالمی حماسه آفرین بود.   این فعال دانشجویی، تصریح کرد که حجت الاسلام توکلی در […]

به گزارش آوا، محمد نادر نظری؛ دانشجوی رشته شرعیات دانشگاه بلخ در پیوند به ترور حجت الاسلام والمسلمین جعفر توکلی می گوید: بزرگان دینی هرات را دشمنان یک پس از دیگری شهید کردند. جناب توکلی شخصیتی همیشه در صحنه و عالمی حماسه آفرین بود.

 

این فعال دانشجویی، تصریح کرد که حجت الاسلام توکلی در روز شهادت آقای نجفی گفتند: ما همانند شیشه‌ایم اگر بشکنیم تیزتر می شویم. ترور علمایی چون حجت الاسلام فیاضی، کریمی، شهید اخوت جناب نجفی و اخیرا شهید توکلی، به منظور فروپاشی وحدت میان امت اسلامی راه اندازی می شود.

 

نظری ابراز داشت که حرف علما ترور شده در میان شیعه و سنی، معتبر بود و همگی بر حقانیت این شخصیت ها باور داشتند برای همین دشمنان کوردل آنها را به شهادت رساندند؛ چون خار چشم و مانع فعالیت های اختلافی شان بودند.

 

سرفرازعلی رجائی؛ محصل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه بلخ نیز گفت: سرزمین ما چهارده جنگ را پشت سر گذاشته تا در این مرحله‌ رسیده است؛ همین نظم مدیون خون هزاران شهید راه آزادی این خاک است پس باید مقام والای شهدا را ارج بگزاریم.

 

رجائی افزود: شهدا رفتند پس حالا وظیفه علما و دانشجویان چیست؟ دانشجویان عزیز هر لحظه زندگی تان باید مبارزه و مطالعه باشد جنگ امروز دشمن جنگ فکری و ترور شخصیت های تاثیرگذار است.

 

این فعال دانشجویی با اشاره به رهبرانی که خون شهدا را هدر دادند، گفت همه بدانند خون کسانی که برای بیداری ملت، مذهب و دین اسلام به زمین ریخته شده است، هرگز فراموش شدنی نیست، بیایید به اصالت و ارزش های خود برگردیم و نگذاریم بیشتر از این با سرنوشت ملت معامله صورت بگیرد.

 

یدالله طاهری؛ فعال فرهنگی ولایت بلخ هم می گوید که ترور شهید توکلی باید جدا پیگیری شود تا عاملین این قضیه به مردم شناسانده شوند، حجت الاسلام توکلی شخصیتی بود که در راستای فرهنگ، وحدت، علم و نظم جامعه فعالیت می کرد؛ اما دست هایی در کار اند تا جلو چنین فعالیت هایی را بگیرند.

 

وی گفت فعالیت های نفاق افکنانه به نفع دشمنان اسلام است؛ چون با اختلاف شیعه و سنی هدف شان را به راحتی دنبال می کنند؛ اما باید به دشمنان گفت که درخت اسلام که چنین بزرگ و تنومند شده است با خون شهدا آبیاری گردیده و برای دولتمردان فاسد باید گفت که مردم هر روز هوشیارتر می شوند پس مواظب کارکردهای تان باشید.

 

سید رضا موسوی؛ فعال فرهنگی در مزار شریف هم می گوید که شهید توکلی نماینده آیت الله حکیم، در بخش های آگاهی دهی، علم و فقرزدایی فعالیت می کرد.

 

موسوی افزود که دشمنان وحشی اسلام چنین شخصیت های مفید برای جامعه را به شهادت می‌رسانند تا مردم آگاه و بیدار نشوند؛ پس وظیفه ما پیگیری چگونگی ترور شهید توکلی و دنبال کردن راه آن بزرگمرد است.

 

گفتنی‌ است که گفتمان دانشجویی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف، از سه سال بدین سو هر هفته روز جمعه ساعت ۹ صبح برگزار می گردد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>