• تاریخ انشار: ۵ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22921
  • 198 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

فعالیت وسیع و بیدارکننده مرکز تبیان و خبرگزاری آوا خار چشمی برای دشمنان مردم افغانستان شده است

n00176646-b

حادثه تروریستی هفتم جدی بالای مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) زخم بزرگی را بر پیکر جامعه دینی و رسانه‌های افغانستان گذاشته است و تقاضای ما از دولت افغانستان این است تا امنیت مراکز فرهنگی را تأمین کرده، دیگر شاهد چنین فجایعی در کشور نباشیم.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) یک […]

حادثه تروریستی هفتم جدی بالای مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) زخم بزرگی را بر پیکر جامعه دینی و رسانه‌های افغانستان گذاشته است و تقاضای ما از دولت افغانستان این است تا امنیت مراکز فرهنگی را تأمین کرده، دیگر شاهد چنین فجایعی در کشور نباشیم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) یک سال از حادثه تروریستی و غم‌انگیز بالای مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و دفتر خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل می‌گذرد. خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کنار مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، تنها رسانه‌ای است که تمامی اقشار مختلف مردم از جمله فرهنگیان، عالمان دینی، فعالان مدنی و… خود را در آیینه‌ی آن می‌بینند.

 

حجت‌الاسلام سید نصرالله واعظی، رییس شورای علمای بامیان به خبرنگار آوا گفت: “مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان به عنوان یک نهاد دینی و فرهنگی در افغانستان از جایگاه خاصی برخوردار است”.

 

به گفته وی، به یقین که مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کنار سایر نهادهای دینی، از جمله مهمترین مراکز دینی و رسانه‌ای در کشور محسوب می‌شوند که بیش از سایر نهادهای دینی فعالیت وسیع داشته و همین فعالیت وسیع و بیدارکننده این مرکز فرهنگی و رسانه‌ای، خار چشمی برای دشمنان مردم افغانستان شده و با به کارگیری از یک حمله انتحاری، تلاش کردند تا جلو فعالیت این مرکز فرهنگی را بگیرند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین واعظی افزود، حادثه تروریستی هفتم جدی بالای مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) زخم بزرگی را بر پیکر جامعه دینی و رسانه‌های افغانستان گذاشته است و تقاضای ما از دولت افغانستان این است تا امنیت مراکز فرهنگی را تأمین کرده، دیگر شاهد چنین فجایعی در کشور نباشیم.

 

مرکز تبیان مانع پیشرفت تهاجم فرهنگی و استعماری قدرت‌های غربی شده است

از سوی دیگر، حجت‌الاسلام والمسلمین میثم احمدی؛ عضو شورای علمای بامیان نیز بار دیگر حمله بر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان را محکوم کرد و گفت: “قدرت‌های غربی با ایجاد گروه‌های ترویستی همچون داعش”>داعش تلاش دارد تا علاوه بر این‌که مراکز بزرگ علمی در کشور را هدف قرار دهد، چهره دین مبین اسلام را نیز برای جهانیان بد معرفی نمایند.”

 

وی افزود، مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با برنامه‌های فرهنگی و دینی که راه‌اندازی کرده بود، ظرفیت این را داشت تا مانع پیشرفت تهاجم فرهنگی و استعماری قدرت‌های غربی شده و قدرت‌های غربی با استفاده از ابزار دست‌شان(گروه داعش”>داعش) این حمله را راه‌اندازی نمایند.

 

صدای افغان(آوا) یکی از رسانه‌های معتبر و بی‌طرف است

سید مهدی مرتضوی، خبرنگار تلویزیون تمدن هم در واکنش به فرا رسیدن سالگرد حمله تروریستی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت: “اولا باید اولین سالگرد حمله بر خبرگزاری صدای افغان(آوا) و مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان را به هیأت رهبری این دو نهاد و جامعه دین‌دار و جامعه رسانه‌های افغانستان تسلیت گفت”.

 

به گفته وی، مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، یکی از مراکز علمی و فرهنگی مهم در کشور است که تلاش دارد تا فرهنگ ناب دینی را معرفی کند.

 

آقای مرتضوی افزود، به عنوان یک خبرنگار بار دیگر حمله بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان را تقبیح می‌کنم و از جامعه بین‌المللی و دولت افغانستان می‌خواهیم تا جلو حمله به رسانه‌هایی که صدای مردم هستند، گرفته شود.

 

این فعال رسانه‌ای می‌افزاید: “چنان‌که خبرگزاری صدای افغان(آوا) را من مرتبا برای غنامندی خبرها و گزارش‌های خودم تعقیب می‌کنم، یکی از رسانه‌های معتبر و بی‌طرف می‌باشد که اخبار را از گوشه گوشه افغانستان پوشش می‌دهد. به همین دلیل، خبرگزاری صدای افغان ابهت و تأثیری داشته که دشمن از میان چندین خبرگزاری‌، دفتر این رسانه را هدف حمله قرار داد”.

 

به باور آقای مرتضوی، دشمن با حمله بر این مرکز بزرگ فرهنگی و رسانه‌ای به این باور بود تا صدای یک قشر بزرگ اجتماعی را خاموش سازد.

 

صدای قشر محروم، خاموش و ستم‌دیده‌ی افغانستان

نزدیک به سه دهه از فعالیت‌های مرکز اجتماعی فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در بخش‌های فرهنگی، دینی، مذهبی، آموزشی، اطلاع‌رسانی و بلند کردن صدای قشر محروم، خاموش و ستم‌دیده‌ی مردم افغانستان، چه در داخل و چه در خارج از کشور می‌گذرد.

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا) از آغاز فعالیت خود به عنوان یک رسانه مستقل و بی‌طرف، تلاش کرده تا وقایع و رویدادهای کشور را بی‌طرفانه پوشش داده و بلندگویی برای صدای مردم محروم کشور باشد و فعالیت‌های دینی و بیدارکننده مرکز فرهنگی- دینی و اجتماعی تبیان و سایر نهادهای دینی را نیز پوشش داده است.

 

با توجه به این فعالیت‌های وسیع و همه جانبه مرکز فعالیت‌های فرهنگی- دینی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گروه تکفیری داعش”>داعش و عوامل استعماری قدرت‌های غربی، در ۷ جدی سال ۱۳۹۶ این مراکز را هدف حمله انتحاری قرار دادند که در نتیجه آن بیش ۵۰ تن از فعالان فرهنگی، رسانه‌ای و دانشجو شهید و نزدیک به ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

 

آن‌چه هویداست، گروه تروریستی داعش”>داعش که عوامل و ساخته قدرت‌های استکباری و غربی است، تلاش داشت تا صدای رسای مردم محروم افغانستان(خبرگزاری صدای افغان) را خاموش و فعالیت مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان را مختل سازد.

 

هرچند فعالان فرهنگی، نیروهای مقتدر فکری و تعدادی از کادرهای علمی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در این حادثه غم‌انگیز شهید شدند، اما همچنان فعالیت‌های این مرکز ادامه داشته و صدای خبرگزاری صدای افغان(آوا) رساتر از قبل شده و به فعالیت‌های‌شان ادامه می‌دهند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>