• تاریخ انشار: ۱۱ سرطان ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7975
  • 1,125 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

قدس متعلق به قوم و جغرافیای خاصی نیست؛ بلکه متعلق به تمام امت اسلامی است

n00128186-b

اگر ما امروز از قدس تجلیل نکنیم و از مردم مظلوم فلسطین دفاع ننماییم، قطعا مشکلات کشور خود ما هم روز بروز زیاد خواهد شد و به طرف مشکلات کشیده می شود؛ چرا که فساد، بی حجابی و ناامنی کشور ناشی از کارکرد های همین طاغوت است و ما به حیث یک مسلمان وظیفه داریم […]

اگر ما امروز از قدس تجلیل نکنیم و از مردم مظلوم فلسطین دفاع ننماییم، قطعا مشکلات کشور خود ما هم روز بروز زیاد خواهد شد و به طرف مشکلات کشیده می شود؛ چرا که فساد، بی حجابی و ناامنی کشور ناشی از کارکرد های همین طاغوت است و ما به حیث یک مسلمان وظیفه داریم تا از مظلوم دفاع کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر تبیان در بلخ در محفل تجلیل از روز جهانی قدس، بیان گردید.

 

دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف نیز همزمان با سراسر کشور، از روز جهانی قدس؛ تجلیل نمود.

 

این مراسم که امروز جمعه از ساعت هفت صبح در سالون اجتماعات مرکز تبیان برگزار گردیده بود، علماء، متنفذین، دانشجویان اعم از برادران و خواهران و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

 

سخنرانی، مقاله، اجرای سرود، پخش کلیپ های جذاب و نمایشگاه عکس از مهمترین برنامه های این مراسم بود.

 

حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز تبیان در بلخ به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم گفت: روز قدس روزی است که تمام آزادی خواهان با تجلیل از این روز تکلیف خودشان را در برابر مظلومین ادا می نمایند.

 

وی با بیان این که قدس در روایات چی اهمیتی دارد؟ گفت: تمام انبیاء و اولیا برای قدس اهمیت ویژه قایل شده اند، از جمله پیامبر بزرگ اسلام می فرماید اگر می خواهید به یک از نواحی بهشت نظر بیندازید به بیت المقدس نگاه کنید، یعنی قدس از چنین اهمیت برخوردار می باشد.

 

وی بااشاره به اهمیت های قدس گفت: یکی از ویژگی های قدس این است که قبله اول مسلمین می باشد و پیامبر اکرم “ص” و تمامی مسلمانان از زمان مبعوث شدن به رسالت تا سال دوم هجری به سوی بیت المقدس نماز می خواندند.

 

موسوی با اشاره به آیه ” سبحان الذی اسرا بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی الذی…” گفت: یکی دیگر از ویژگی های بیت المقدس این است که این مکان محل عروج و فرود پیغمبر اکرم به معراج می باشد.

 

این عالم دینی اضافه نمود: بعد از مکه و مدینه سومین شهر مهم اسلامی، بیت المقدس می باشد و دین مبین اسلام نیز برای این منطقه حساس اهمیت ویژه ای قایل شده است.

 

وی گفت: بیت المقدسی که قدمتی بیش از ۳۵ قرن دارد در طول این مدت بار ها به خاطر این که یکی از مناطق استراتژیک است مورد تاخت و تاز واقع شده و همیشه مورد هجوم رومی ها، مسیحی ها و یهودی ها واقع شده، اما بیشترین زمانی که بالا این منطقه حکومت کرده اند خود مسلمانان است.

 

موسوی گفت: صهیونیزم با طرح نقشه شیطانی برای تسخیر فلسطین از ۶۸ سال پیش وارد عمل شده و با تصرف بسیاری از اراضی فلسطین، هر روز جنایتی تازه مرتکب می شود و زنان و کودکان و جوانان را به خاک و خون می کشد.

 

وی علاوه نمود: اسراییل از تاریخ ورودش به فلسطین بزرگترین جنایات غیر انسانی را مرتکب شده است که در تاریخ بشریت کم سابقه است و در قبال این جنایات نیز سکوت شده است.

 

وی در ادامه صحبت هایش با موضع گیری های علمای شیعه و سنی در قبال تحولات بیت المقدس اشاره کرد و گفت: امام خمینی “ره” با ابتکاری که انجام داد و در سال ۱۳۵۸ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلام نمود و مسئله قدس را از ملیتی به بین المللی تبدیل کرد.

 

موسوی با بیان این سوال که چرا باید آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس اعلام شود، گفت: انسان در طول این ماه با نفس و شیطان مبارزه کرده و الان بهترین زمان است که با طاغوت نیز مبارزه کند و فریاد خودش را بر علیه استکبار جهانی بلند کند.

 

 

وی علاوه کرد: انسان در طول ماه رمضان با شیطان مبارزه میکند و با قرآن و خدا انس میگیرد و در این زمان است که امام خمینی می آید مبارزه با طاغوت را بیان میکند و جمعه آخر رمضان را بنام روز قدس اعلام می دارد، چرا چون طاغوت از شیطان و نفس خطر ناک تر است؛ شیطان فقط انسان را وسوسه میکند اما اختیار اراده را ندارد، اما طاغوت برای عملی کردن اهداف خودش دست به هر نوع جنایت میزند.

 

موسوی با بیان این که طاغوت اولیا شیطان است گفت: اگر ما می خواهیم یک مسلمان واقعی باشیم باید در هر زمان مبارزه با نفس، شیطان و طاغوت داشته باشیم و در مقابل استکبار جهانی ایستاده گی نماییم.

 

وی با بیان اینکه در کشور گاهی گفته می شود، قدس ربطی به ملت و مردم افغانستان ندارد، گفت: بیت المقدس متعلق به ملت فلسطین نیست؛ بلکه متعلق به همه اسلام و امت پیامبر است و همه مشکلات جوامع اسلامی و خصوصا افغانستان از همان طاغوتی سر چشمه میگیرد که قبله اول من و شما را اشغال کرده.

 

موسوی در اخیر گفت: اگر ما امروز از قدس تجلیل نکنیم و از مردم مظلوم فلسطین دفاع ننماییم، قطعا مشکلات کشور خود ما هم روز بروز زیاد خواهد شد و به طرف مشکلات کشیده می شود؛ چرا که فساد، بی حجابی و ناامنی کشور ناشی از کارکرد های همین طاغوت است و ما به حیث یک مسلمان وظیفه داریم تا از مظلوم دفاع کنیم.

 

قابل ذکر است که تلاوت قران کریم توسط نصرالله نظری و دکلمه گروهی توسط گروه فرهنگی آموزشگاه معرفت کمپ سخی، مقاله توسط خانم خاوری از بخش بانوان تبیان، اجرا گردید.

 

سخنرانی مولوی جیلانی؛ عضو شورای اخوت، نمایش کلیپ، بازدید از نمایشگاه عکس و پیام روز قدس از دیگر برنامه های این مراسم بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>