• تاریخ انشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 21803
  • 367 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ما در احیاگری آرمان های خون شهدای ارتش و پولیس ملی کشورمان کوتاهی کرده ایم

n00171161-b

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب کشور میگوید: ما در احیا گری آرمان های شهدای مان، مدافعین سرزمین و خون شهدای ارتش و پولیس ملی کشورمان کوتاهی کرده ایم.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان آوا، عزاداران حسینی از ایام شهادت امام حسین(ع)‌ با حضور در مسجد رسول اکرم […]

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب کشور میگوید: ما در احیا گری آرمان های شهدای مان، مدافعین سرزمین و خون شهدای ارتش و پولیس ملی کشورمان کوتاهی کرده ایم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان آوا، عزاداران حسینی از ایام شهادت امام حسین(ع)‌ با حضور در مسجد رسول اکرم (ص) محل شهید کاظمی ناحیه دوازدهم شهر هرات تجلیل و گرامی داشت به عمل آوردند.

 

در این مراسم، “سید عبدالله نایاب” مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب کشور در رابطه با پیام های احیا گری عاشورای حسینی (ع) طی سخنانی گفت: در بسیاری از نهضت ها و حرکت هایی که در تاریخ بشریت صورت می گیرد و انقلاب هایی که در جامعه شکل می گیرد بر مبنای یک آرمان و هدف است.

 

او افزود اما این آرمان و هدف پس از رسیدن به مقصد آهسته کمرنگ می شود و چیزهای دیگر جای آن را گرفته و هدف اصلی به فراموشی سپرده می شود.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت احیا گری بیان کرد: به خاطر اینکه هدف گم نشود، آرمان منحرف نشود و بدعت ها رنگ آرمان و هدف را سیاه و کدر نکند باید هر روز از آن تجلیل و گرامی داشت به عمل آوریم طوریکه یکی از پیام های عاشورای حسینی احیا گری و زنده نگه داشتن می باشد.

 

آقای نایاب همچنان علاوه کرد: اگر رهرو قیام اباعبدالله الحسین (ع) هستیم و اگر امام حسین(ع) را دوست داریم و اگر حسینی بودن افتخار ماست  باید به یکی از پیام های عاشورا که احیا گری می باشد عمل نموده و راه امام حسین را زنده نگه داریم.

 

وی در ادامه گفت: عاشورا باید زنده بماند چنانچه از یک هزار و چهار صد سال پیش محبین اهل بیت(ع) به خاطر اینکه آرمانها حفظ شود و بدعت ها دامن گیرآن نشود این راه را احیا کردند

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان  با تاکید بر اینکه در کنار تجلیل و احیای عاشورای حسینی باید از دیگر ارزش های ملی کشورمان تجلیل بکنیم.

 

او اظهار داشت: ما در احیا گری آرمان های شهدای مان، مدافعین سرزمین و خون شهدای ارتش و پولیس ملی کشورمان کوتاهی کرده ایم. دولت و حکومت ما اگر بخواهند آرمان های شهادت طلبی، آرمان ایثارگری، آرمان فدا شدن در راه ناموس، کشور و حکومت زنده و جاویدان بماند باید از شهدای کشور تجلیل بکنند.

 

وی همچنان با اشاره به این مهم افزود: دولت باید برای احیای آرمان شهدای امنیتی کشورمان به خانواده های آن ها توجه بکند و هر ساله باید نمایشگاه ها و مراسمات مختلف برگزار و صورت بگیرد تا آرمان های شهدای مان که در راستای حفظ امنیت عرضی و ارزشهای ملی جان های عزیزشان را قربانی می کنند زنده نگه داشته شود

 

آقای نایاب با تاکید بر این که اگر امروز از یاد و آرمان شهدای امنیتی کشورمان تجلیل و گرامی داشت به عمل نیاید گفت: فردا دیگر کسی حاضر نیست در خطوط و صفوف امنیتی کشور حضور پیدا کرده واز وطن، جان و ناموس مردم دفاع بکند

 

این فعال فرهنگی با بیان اینکه ما وظیفه داریم تا از شهدای عزیز و مظلومی که جان  می دهند تا ما زنده باشیم،‌این سرزمین مستقل بماند، تمامیت عرضی حفظ شود علاوه کرد: سرباز امنیتی کشورمان یک سال از شهادتش نمی گذرد که یادش به باد فراموشی سپرده می شود.

 

او خاطرنشان کرد که خانواده او بی سرنوشت می شود، به فرزندانش کسی توجه نمی کند،‌ یاد و خاطرات او در دلها باقی نمی ماند،‌ او می رود و همه آرمان ها،‌ مسیر وهدف و راهش نیز با او به فراموشی سپرده می شود.

 

وی در پاسخ به این سوالات که چرا محرم زنده مانده است و ما جان در طبق اخلاص می گذاریم و مساجدو تکایا را برای تجلیل از عاشورای حسینی پر می کنیم، بیان کرد: چون پیام عاشورا احیاگری است و از ۱۴۰۰ سال احیا شد و امروز به ما رسید و ما نیز احیا می کنیم تا به فرزندانمان برسد و فرزندان مان آن را به حضرت مهدی موعود (عج) تقدیم بکنند .

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان  افزود: احیا گری بدعت ها را از چهره آن نهضت پاک نموده و زشتی ها و باطل ها را از چهره یک نظام ارزشمند پاک می کند و احیا گری نمی گذارد که عاشورا بعد از یک هزار و چهار صد سال تحریف شود و رنگ عاشورا تغییر کند.

 

وی در ادامه  گفت: پیام امام حسین (ع) در عاشورا یک پیام بود و آن اصلاح است. و امروز هم زمانی که سینه می زنیم یعنی ما مخالف فساد، ظلم، تباهی، خون  و بی عدالتی هستیم، اصلاح و روشنگری می خواهیم تا در مسیررسول الله (ص) حرکت بکنیم.

 

او افزود وقتی سینه می زنیم یعنی دوباره با آرمان های امام حسین(ع) بیعت می کنیم که همچنان سرباز تو هستیم و در مسیر تو حرکت می کنیم و همچنان به ندای تو لبیک می گوییم

 

وی با اشاره به دیگر پیام عاشورا که احیای کتاب، سنت و عترت پیامبر(ص)‌می باشد گفت: اگر دم از حسین (ع)‌می زنیم باید قرآن و کلام الهی را که خط زرین و روشن است احیا بکنیم.

 

امام حسین(ع)‌ در نامه ای که به مردم بصره می نویسد خطاب به آنان می فرماید” شما را به  کتاب خدا و سنت پیامبر(ص) دعوت می کنم سنت ها مرده است و بدعت ها زنده شده است”.

 

به گفته وی این پیام امام حسین تنها برای مردم کربلا در عصر ۶۱ هجری نبود بلکه برای ما، پدران، فرزندان و نسل های آینده ما نیز بوده است.

 

این فعال فرهنگی در اخیر همچنان خاطر نشان ساخت : نگذاریم تا جای سنت را بدعت ها بگیرد. متاسفانه برخی افراط  ها در محرم و عاشورا صورت می گیرد. برخی افراط گری ها و حرکت های بیجا بر خلاف نظر مراجع بزرگ شیعه ودنیای اسلام صورت می گیرد که مقداری رنگ و بوی عاشورا را تغییر می دهد ولی این مسیر و خط حق با احیا گری و تجلیل منحرف و متزلزل نخواهد شد.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>