• تاریخ انشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 21792
  • 736 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مبارزه با طاغوت اساس مکتب عاشورا است/ علما در سنگر علم و سربازان در سنگر مبارزه، با طاغوت مبارزه کنند

n00171077-b

مبارزه با طاغوت اساس مکتب عاشورا است / علما در سنگر علم و سربازان در سنگر مبارزه، با طاغوت مبارزه کنند   به گزارش خبرگزاری آوا،مطلب فوق توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر مرکز تبیان در زون شمال در قول اردوی ۲۰۹ شاهین بیان شد.   از روز تاسوعای حسینی با اشتراک […]

مبارزه با طاغوت اساس مکتب عاشورا است / علما در سنگر علم و سربازان در سنگر مبارزه، با طاغوت مبارزه کنند

 

به گزارش خبرگزاری آوا،مطلب فوق توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر مرکز تبیان در زون شمال در قول اردوی ۲۰۹ شاهین بیان شد.

 

از روز تاسوعای حسینی با اشتراک قومندان ۲۰۹ شاهین، برید ملان، افسران اردو و اعضای شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور در قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ولایت بلخ تجلیل به عمل آمد.

 

آقای موسوی که در میان سربازان شیعه و سنی ۲۰۹ شاهین صحبت می کرد، ضمن قدردانی از فرمانده قول اردو به ریشه عزاداری در روایات اهل تسنن پرداخت.

 

این عضو شورای اخوت، با اشاره به روایات اهل تسنن از ابن حجر عسقلانی، ابن جوزی و جلال الدین سیوطی، گفت: عزاداری امام حسین( ع) فقط در فرهنگ شیعه نیست، بلکه بزرگترین مورخان، مفسرین و علمای اهل تسنن در مورد وقایع بعد از شهادت امام حسین ( ع) روایاتی نقل کرده اند.

 

مسئول خبرگزاری صدای افغان(آوا) در زون شمال، علاوه نمود که واقعه عظیم عاشورا نه تنها اسلامی و بشری، بلکه یک حادثه جهانی است.

 

موسوی با ایجاد این سوال که چرا امام حسین( ع) دارای چنین جایگاهی در میان جهان است، گفت: برجستگی ویژه ایشان در واقعه عاشورا، بحث مبارزه اباعبدالله با طاغوت زمان و زیر بار ظلم نرفتن ایشان بود.

 

وی افزود: امام حسین( ع) زیر سم اسبان رفت، اما زیر بار طاغوت نرفت و پرچم هیهات من الذله را بر افراشته نگه داشت.

 

موسوی گفت: امروز من و شما باید پیروان همین خط و مکتب باشیم و به هیچ وجه نگذاریم که طاغوت بر روی ما سلطه داشته باشد.

 

موسوی گفت: فرزندان این وطن ثابت کرده اند در طول تاریخ که به هیج وجه در مقابل زور سر خم نمی کنند و تا آخرین  قطره خون از وطن و ناموس خود دفاع می کنند.

 

وی گروهک هایی مانند طالب و داعش”>داعش را ساخته دست استکبار دانست و گفت: اینها بدانند که ما در سنگر علم و فرزندان ما در سنگر مبارزه به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد که دشمن تسلط کامل برما پیدا کرده و کشور ما را دچار هرج و مرج کنند.

 

موسوی گفت که یزیدیان امروزی بدانند که حسینیان در خط مبارزه هستند و فکر نکنند که با انفجار و انتحار و ترور به اهداف شومشان دست پیدا می کنند.

 

این عضو شورای اخوت اسلامی در پایان مبارزه با فساد و وطن فروشی را جزو مبارزه با طاغوت خواند و از برگزاری محاکمه علنی برخی وطن فروشان در قول اردو از سوی فرماندهی تشکری نمود.

 

در این همایش استاد عبدالرووف توانا دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال کشور و رئیس کانون علمی – فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا پیرامون فلسفه قیام امام حسین و تقویت اردو سخنرانی مفصل را ایراد نمود.

 

وی گفت:  مکتب حسین، مکتب عمل‌گرایی است، مکتب شعور است نه شعار، کسانی که در لشکر یزید بودند به‌ خاطر حسین اشک می‌ریختند، اما در خدمت یزید قرار داشتند، اسلام با دوگانگی و دو رنگی به شدت مخالف و آن‌ را شعبه‌ی از نفاق دانسته هشدار می‌دهد.

 

توانا گفت:  درجهان دو خط بیشتر وجود ندارد؛ خط حسن و خط یزید، انسان‌ها یا یزیدی هستند و یا هم حسینی.

 

به گفته وی:  امروز تفکیک میان پیروان مکتب حسین از یزید، نهایت دشوار شده است، هر کس و ناکس خود را حسینی معرفی می‌کند اما در عمل یزد گونه بوده و مرتکب هر نوع جنایت می‌گردد.

 

توانا گفت: مطالعه‌ای که از اهل بیت پیامبر اسلام دارم، قدم گذاشتن در راه حسین، حسینی شدن و حسینی بودن ایمان ابراهیمی می‌خواهد.

 

به گفته وی جنایت یزید در تجاوز به مدینه الرسول و بیت الله الحرام کمتر از فاجعه کربلا نبود.

 

وی افزود: لشکر یزید بعد از فاجعه کربلا به جنایت نابخشودنی دیگر دست زد، به مدینه منوره یورش برد مرتکب هرگونه جنایت گردد، که زبان از بیان ٱن عاجز است و بیت الله الحرام را نیز به منجنیق بست.

 

استاد تواتا در بخشی دوم سخنران‌ خویش رئیس جمهور خطاب قرار داده گفت: کشور به اردوی مقتدر نیاز دارد.

 

اردو براساس دوره مکلفیت تقویت شود؛ سرباز اجاره‌ای نمی‌تواند از منافع و مصالح ملی پاسداری کند، باید تغییر اساسی در اردو بوجود آید، سکتور های امنیتی تقویت و زمینه خروج نیرو های خارجی مساعد گردد.

 

همچنین امیر محمد ضیایی، معاون شورای اخوت اسلامی و حجت الاسلام حلیمی، عضو شورای اخوت اسلامی در این جلسه پیرامون قیام و اهداف امام حسین( ع) و مسائل جاری کشور صحبت نمودند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>