• تاریخ انشار: ۱۳ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 29167
  • 395 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

محوری‌ترین خصوصیت حضرت زهرا (س) ولایت‌پذیری و حمایت از ولایت است/ ترامپ با رونمایی از طرح معاملۀ قرن چهرۀ شیطانی استکبار را آشکارتر کرد

n00202307-r-b-021

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: در این جلسۀ باشکوه هیئتی متشکل از مسئولان سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان، نمایندۀ ولی فقیه و امام جمعۀ کاشان و رئیس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی این شهرستان، مسئولان و اعضای دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم، نمایندۀ ویژه حضرت […]

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: در این جلسۀ باشکوه هیئتی متشکل از مسئولان سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان، نمایندۀ ولی فقیه و امام جمعۀ کاشان و رئیس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی این شهرستان، مسئولان و اعضای دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم، نمایندۀ ویژه حضرت آیت‌الله واعظی بهسودی مدظله‌العالی و همچنین رئیس هیئات مذهبی مهاجرین استان تهران و تعداد دیگری از شخصیت‌ها و موسسات فعال حوزۀ مهاجرین و انصار حضور داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و سخنران این مراسم،‌ در ابتدای سخنان خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها و همچنین شهادت سردار سلیمانی و فرمانده ابومهدی المهندس و همرزمان‌شان، به یک روایت نورانی از امام مهدی (عج) اشاره کرد که آن حضرت فرموده‌اند “فی ابنه رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم لی اسوه حسنه”.

وی در ادامه با طرح سوالی در رابطه با روایت فوق، اظهار داشت: بر خلاف نص صریح قرآن کریم که می‌فرماید -لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه- امام زمان (عج) چطور حضرت زهرا (س) را به عنوان الگو مطرح می‌کند؟ در پاسخ باید گفت که به جز رسالت الهی، تمامی صفات و مکارمِ وجود مبارک پیامبر اسلام (ص) در وجود نازنین حضرت زهرا (س) نهادینه شده بود. بنابراین الگو بودن حضرت زهرا(س) همان الگو بودن پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌باشد. لذا هر جامعه‌ای که به حضرت فاطمۀ زهرا(س) اقتدا کند، به پیامبر اسلام (ص) اقتدا کرده است.

n00202307-r-b-022

حسینی مزاری با تاکید بر این مطلب که همانگونه که حضرت زهرا(س) الگوی حضرت مهدی(عج) است، الگوی ما که مدعی پیروی از امام زمان (عج) هستیم نیز خواهد بود، گفت: مهمترین و محوری‌ترین خصوصیت حضرت زهرا (س) ولایت ‌پذیری و حمایت از ولایت است. آن حضرت می‌دانست که اگر از ولایت تبعیت کند در حقیقت از رسول گرامی اسلام و خداوند متعال تبیعت کرده است. شخص ولایت‌پذیر عبد مطلق است لذا به تمامی دستورات الهی عمل می‌کند. در وجود چنین شخصیتی تمام زیبایی‌های عالم خلقت متجلّی خواهد شد. دنبالۀ ولایت‌پذیری، حمایت از ولایت است. لذا فرد اگر ولایت‌پذیر شود می‌تواند از ولیِ زمان خود حمایت کند، چنانچه حضرت زهرا(س) جان خود را در این مسیر فدا کرد. بنابراین آن حضرت درس بسیار مهمی به ما داده است.

رئیس مرکز تبیان ادامه داد: ما که ادعای محبت و پیروی از آن خانم را داریم و جلسات بزرگ ذکر مصیبت و سینه‌زنی و عزاداری برپا نموده و هزینه‌های بسیاری در این راستا خرج می‌کنیم، باید از این خصوصیت حضرت زهرا (س) یعنی ولایت‌پذیری و حمایت از ولایت، پیروی کنیم. اگر ما این کار را نکنیم صرفا اظهار عزاداری و دوستیِ ما با آن حضرت برای دنیا و آخرت ‌مان فایده‌ای نخواهد داشت. در حقیقت ما باید در مسیر فلسفۀ عزاداری حرکت نمائیم.

این آگاه امور سیاسی با بیان اینکه اگر ما می‌‌خواهیم به عنوان یک مسلمان و طرفدار جبهۀ حق در برابر جبهۀ باطل ایفای نقش کنیم، باید گوش ما به دهان ولیِ زمان‌مان امام خامنه‌ای حفظه‌الله‌ تعالی باشد، گفت: امروز تقویت جهان اسلام به این است که مطیعِ ولی باشیم. فرقی نمی‌کند که کجایی و با چه ملیتی هستیم. مسئلۀ مرز مربوط به جغرافیا بوده و در حوزۀ دین و عقاید اصولا بحث مرز مطرح نیست. ضعف اساسی مسلمانان در گذشته و حتی الان در عدم ولایت ‌پذیری آنها و به تبع آن عدم حمایت‌شان از ولایت بوده است. اگر اینچنین نبود کربلا رخ نمی‌داد، ائمۀ معصومین (ع) زندانی و شهید نمی‌شدند و امام زمان‌مان اکنون از نظرها غائب نمی‌بود و در رأس حکومت قرار داشت. بنابراین مسلمانان پیروِ اسلام ناب محمدی باید در مسیر حمایت از ولایت قدم بگذارند.

وی با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی به عنوان نمونۀ بارز یک شخص مطیع مطلق ولایت، اظهار داشت: هرچند شهادت شهید سلیمانی ضربۀ سختی به امت اسلامی وارد کرد اما خداوند در عوض، خیرات و برکات بسیاری را شامل حال ما کرد. فرهنگ جهاد و مقاومت جهانی و نهادینه شد و جریان‌های دینی از لاکِ بی‌تفاوتی بیرون آمدند. جهان اسلام از حالت انفعال بیرون آشد و جریان‌هایی که هویت‌شان دقیقا مشخص نبود به شور آمدند و جرأت کردند به صحنه بیایند و از دین و مکتب حمایت کنند.

n00202307-r-b-031

حسینی مزاری با بیان اینکه شرایط امروز افغانستان بسیار نابهنجار است و عامل عمدۀ آن هم آمریکایی‌ها هستند، خاطرنشان ساخت: عزیزان من! قرار نیست که خداوند در رابطه با خروج آمریکا از افغانستان معجزه کند. اگر مردم ما پای کار بیایند و به ائمه معصومین علیهم‌السلام متوسل شوند شرّ آمریکا کم خواهد شد، یعنی همان کاری که مردم جمهوری اسلامی ایران که رهبری محور مقاومت علیه استکبار را به عهده دارد انجام دادند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت زندگی مهاجرین افغانستانی در ایران، گفت: اخیرا اقدامات خوبی صورت گرفته است ولی هنوز مشکلات متعددی وجود دارد. بنده از تک‌تک مشکلات مهاجرین اطلاع دارم و در دیدارهای خود با مسئولین مختلف جمهوری اسلامی، این مشکلات را منتقل می‌کنم. البته مهاجرت طبیعتا توأم با سختی و مشقت است. ما زیاد مشاهده می‌کنیم که مهاجرین در بسیاری از اجتماعات دائما مشغول بدگویی و تهمت و یا حداقل نق‌زدن هستند، در حالی که این مسئله راه به جایی نمی‌برد. این بدگویی‌ها و تهمت‌ها گناه است و اثر وضعی داشته و گره‌های مختلفی را در زندگی ما ایجاد می‌کند. ما در عین حال که از نظام حمایت می‌کنیم، باید و می‌توانیم مطالبه‌گری هم داشته باشیم.

رئیس مرکز تبیان خاطرنشان کرد: بنده به عنوان شخصی که مدعیِ حمایت از ولی‌‌فقیه هستم در همۀ جلسات با مسئولین ایرانی مشکلات مهاجرین را مطرح می‌کنم و این کار را هم به خاطر خوشی و ناراحتی کسی انجام نمی‌دهم. این وظیفۀ دینی و الهی یک مبارز است که از مردم مسلمان خود حمایت کند. حرف ما این است که اگر مهاجر قرار است یک ساعت در ایران زندگی کند، باید این یک ساعت را با عزت زندگی کند و نباید به مهاجرین توهینی صورت بگیرد.

حسینی مزاری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به بحث رونمایی از طرح معاملۀ قرن، تاکید کرد: با وجود آنکه خیلی از دلسوزان و کارشناسان نسبت به اعلام رسمی جزئیات این طرح توسط ترامپ اظهار نگرانی کردند، اما بنده خوشحالم. خوشحالی من از این جهت است که آنها تاکنون در این راستا پنهانی فعالیت می‌کردند، اما ترامپ با رونمایی از این طرح چهرۀ استکبار را علنی و روشن به همگان نشان داد. معاملۀ قرن بیش از ۴۰ سال است که جهت تضعیف کشورهای اسلامی و زدنِ ولایت، روی دست غربی‌ها است و چیز جدیدی نیست. اما نکتۀ مهم در این رابطه این است که اکنون که جبهۀ باطل به صورت علنی‌تر و آشکارتر وارد عرصۀ مبارزه شده است، حامیان جبهۀ حق نیز باید به صورت روشن‌تر در صحنه حاضر شوند و در مقابل استکبار و اذناب آن‌ مبارزه کنند، مبارزه‌ای که با محوریت ولایت باشد.

n00202307-r-b-035

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>