• تاریخ انشار: ۵ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 10614
  • 926 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مدافعان حقوق بشر در قبال محکومیت آیت الله عیسی قاسم سکوت کرده اند

n00143676-b

حرکت های آیت الله عیسی قاسم و اقداماتی که مردم بحرین انجام داده مسالمت آمیز و به مسلحت کشور شان بوده اما این حرکت های مسالمت آمیز، با ابزارهای جنگی آل خلیفه پاسخ داده شد و مدافعان حقوق بشری که منافع شان در این کار دیده نمی شود، سکوت کرده اند.   به گزارش خبرگزاری […]

حرکت های آیت الله عیسی قاسم و اقداماتی که مردم بحرین انجام داده مسالمت آمیز و به مسلحت کشور شان بوده اما این حرکت های مسالمت آمیز، با ابزارهای جنگی آل خلیفه پاسخ داده شد و مدافعان حقوق بشری که منافع شان در این کار دیده نمی شود، سکوت کرده اند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق حجت الاسلام سید محمد موسوی، مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال در جلسه شورای اخوت بیان گردید.

 

وی در مورد قضایی اتفاق افتاده در بحرین، گفت: آیت الله عیسی قاسم به اتهام پولشویی به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت ۱۰۰ هزار دینار بحرینی معادل ۲۶۵ هزار دالر امریکایی جریمه محکوم شد و هم چنان تمامی اموال مربوط به وجوهات مردمی و خُمس موجود در حساب‌های بانکی وی به مبلغ سه میلیون و ۳۶۰ دینار بحرین و دو مِلک شخصی وی نیز مصادره خواهد شد.

 

وی هم چنان در ادامه صحبت هایش اضافه نمود: حرکت های آیت الله عیسی قاسم و اقداماتی که مردم بحرین انجام داده مسالمت آمیز و به مسلحت کشور شان بوده اما این حرکت های مسالمت آمیز، با ابزارهای جنگی آل خلیفه پاسخ داده شد و مدافعان حقوق بشری که منافع شان در این کار دیده نمی شود، سکوت کرده اند.

 

موسوی با ابراز اینکه کشورهای غرب با مسائل کشورهای اسلامی رفتار دوگانه دارند، گفت: بحث دوگانگی غرب است که در سوریه از تروریزم حمایت می کنند و در بحرین هم از آل خلیفه و این معلوم می شود که آنها هیچ گاه به نفع مسلمانان کار نمی کنند.

 

این عضو شورای اخوت صادر شدن حکم شیخ قاسم را مرتبط به سفر دو نالد ترامپ رئیس جمهور امریکا به عربستان دانسته می گوید: “جالب این جا است که همه این اتفاقات با سفر آقای ترامپ به عربستان سعودی رخ داده است.

.

آقای موسوی با ابراز اینکه حرکت های آیت الله عیسی قاسم مبارزه با طاغوت بوده است، گفت: “یکی از وظایف اصلی پیامبران الهی نظر به آیات قرآن مبارزه با طاغوت بوده و همه بزرگان هم برای همین امر مبارزه کرده است که نمونه کامل آن امام حسین (ع) می باشد.

 

وی در ادامه سخنان خود با ابراز اینکه در زندگی اسلام سه اصل (خوراک، پوشاک ، مسکن) مهم است، گفت: امام حسین (ع) به خاطر مبارزه با طاغوت این سه اصل را کنار گذاشت و با طاغوت زمان خود مبارزه کرد.

 

موسوی هم چنان به قیام امام خمینی (ره) اشاره نموده، گفت: ایشان وقتی قیام خود را شروع کردند، اولین شعارش یاری مستضعین و مبارزه با طاغوت بود و همین اصل ، وی را یک رهبر جهانی ساخت.

وی در ادامه افزود: مروز هم آیت الله عیسی قاسم مبارزه با طاغوت می کند و زیر بار ظلم نمی رود.

 

وی حمایت از شیخ قاسم را وظیفه همه و به خصوص علما دانسته، گفت: نیاز است که عالمان دین از طریق مساجد این موضوع را به همه اطلاع رسانی نمایند؛ زیرا بعضی از کسانیکه واقعا از واقعیت بی خبر هستند، آنها نیز آگاهی حاصل نمایند.

 

موسوی با ابراز اینکه هدف دشمن از بین بردن علمای دین می باشد، گفت: وظیفه ما علما است که از یک دیگر حمایت کنیم چرا که کار و هدف دشمن از بین ببرند عالمان دین است و ما نباید بگذاریم این اتفاق رخ بدهد.

در ادامه شورای اخوت اسلامی با صدور بیانیه ای توهین و تحقیر داکتر ذاکر نایک هندی و هتک حرمت شیخ عیسی قاسم بحرینی را محکوم کردند.

 

در این بیانیه آمده است: “توهین، تحقیر، اختلاف آفرینی میان مسلمانان تحت هر نام و نشان و در هر گوشه ی از دنیای اسلام باشد، ناجایز و خلاف منافع و مصالح امت اسلامی است، آحاد جامعه اسلامی مکلف هستند تا از آن جلو گیری نمایند.

 

در بند های این بیانیه هم چنان آمده بود: “توهین و تحقیر عالم مبارز داکتر ذاکر نایک هندی و هتک حرمت عالم فرهیخته، شیخ عیسی قاسم بحرینی، برای امت مسلمه هر گز قابل قبول نمی باشد؛ بناء شورای اخوت، شدیدا آنرا محکوم نموده و خواهان برگشت آبرومندانه این دو دعوتگر مبارز جهان اسلام، در امورات دعوتی شان می باشند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>