• تاریخ انشار: ۶ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22871
  • 235 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان به خاطر جهاد فرهنگی و بیدارگری هدف دشمن قرار گرفت/ بعد از حادثه هفتم جدی صف دوست و دشمن مشخص شد

n00176710-b

مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در همایش حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها، به مناسبت تجلیل از مقام شامخ شهدای حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، یکی از دلایلی که این […]

مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در همایش حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها، به مناسبت تجلیل از مقام شامخ شهدای حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، یکی از دلایلی که این مرکز هدف حمله دشمن قرار گرفت را توجه مرکز تبیان به جهاد فرهنگی عنوان کرد و گفت که اگر این مرکز جهاد فرهنگی انجام نمی‌داد، دشمن نیز کاری به او نداشت.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در این همایش که قبل از ظهر امروز(پنج‌شنبه، ۶ جدی) با حضور خانواده‌های شهدا، مسئولین و پرسنل دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، علما و فرهنگیان کشور برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد امین زاهدی، مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، در سخنانی ضمن تشکر از همه حاضرین به خاطر حضور در مراسم گرامی‌داشت از شهدای آگاهی و بیداری، فرهنگ و رسانه به بیان دلایل حمله بر مرکز تبیان پرداخت.

 

وی گفت: یکی از علت‌هایی که مرکز تبیان مورد حمله قرار گرفت، از این‌جا آغاز می‌شود که قرآن کریم در اکثر آیات در مورد فضیلت جهاد سخن گفته است و ما نیز در عرصه جهاد فرهنگی حضور داشتیم. پیامبر گرامی اسلام(ص) نیز قبل از جهاد نظامی به جهاد فرهنگی پرداخت.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین زاهدی با بیان این‌که جهاد فرهنگی زمان و جغرافیای مشخص ندارد و این جهاد در کل عالم ادامه دارد، افزود: پیامبر اسلام(ص) در آغاز رسالت خویش جهاد فرهنگی می‌کرد، اجازه نمی‌داد که جهاد نظامی صورت بگیرد، سمیه و یاسر، اولین شهدای اسلام جان خود را در عرصه جهاد فرهنگی تقدیم کردند.

 

بر این اساس، وی تأکید کرد که مرکز تبیان نیز با درک شرایط زمان به جهاد فرهنگی و بیداری فکری مردم پرداخته بود، زیرا دشمنان علاوه بر جنگ نظامی، وارد یک جنگ فرهنگی نیز شده است و مرکز تبیان نیز وظیفه آگاهی‌دهی اسلامی و بیداری فکری و اجتماعی را داشت.

 

مسئول دفتر مرکزی مرکز تبیان تصریح کرد که اگر مرکز تبیان جهاد فرهنگی را انجام نمی‌داد، دشمن نیز هیچ کاری به آن نداشت.

 

وی تأکید کرد که اگر بخواهیم استقلال از دست‌رفته نظامی، فرهنگی و اقتصادی خود را به دست بیاوریم، باید در عرصه جهاد فرهنگی تلاش کرده و این سنگر را تقویت کنیم. اگر بخواهیم این ملت به آقایی برسد، باید سنگر جهاد فرهنگی را تقویت کنیم و اگر سنگر جهاد فرهنگی را تقویت نکنیم، در عرصه نظامی نیز موفق نخواهیم شد.

 

این فعال فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: اگر افغانستان بخواهد به عنوان یک کشور مستقل، متحد، سربلند و آزاد در عرصه بین المللی تبارز کند، اولا شهروندان آن باید به تقویت سنگر جهاد فرهنگی بشتابند.

 

وی با بیان این‌که دشمن هم در جنگ نظامی و حذف فیزیکی و هم در جنگ فرهنگی برنامه دارد، گفت: دشمن چنان در شبکه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی حضور دارد و هر ثانیه علیه اسلام شبهه وارد می‌کند و چنان تأثیر کرده و فضا را مسموم نموده که یکی از بزرگان گفت: شما در مقابل دولت جبهه‌گیری کرده‌اید!

 

اما حجت‌الاسلام والمسلمین زاهدی تصریح کرد که مرکز تبیان هیچ آنی در مقابل دولت جبهه نگرفته، ولی ممکن انتقادهای سازنده داشته باشد؛ “ما هیچ چیزی را نشر نکردیم که جبهه‌گیری در مقابل دولت باشد”.

 

وی با بیان این‌که مرکز تبیان آگاهی‌دهی می‌کند، خاطرنشان کرد: “فکر می‌کردند که با آماج قرار دادن صدای ما را کوتاه می‌سازند، اما ما بسان فنر نیرومندی می‌مانیم که انعکاس ما به سر دشمن می‌زند”.

 

مسئول دفتر مرکزی مرکز تبیان با بیان این‌که شهدا در میدان جهاد فرهنگی به شهادت رسیده‌اند، تأکید نمود: جهاد فرهنگی از نیازهای مبرم جامعه ما است و ما نباید از آن غافل باشیم.

 

وی در پایان تصریح نمود که صف دوست و دشمن بعد از حادثه هفتم جدی مشخص شد؛ به گونه‌ای که بعد از این حادثه تروریستی، تلویزیون طلوع نیوز که خود قربانی تروریسم شده بود، علیه ما صدا بلند کرد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>