• تاریخ انشار: ۱۳ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 15151
  • 556 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسابقه کتاب خوانی “پرنیان” در شهر مزار شریف برگزار شد.

n00152491-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)_سید روح الله موسوی، مسئول برگزاری این مسابقه کتاب خوانی با بیان اینکه در این مسابقه ۳۰۰ تن اشتراک  اند، گفت: ۷۰ درصد اشتراک کننده گان خانم ها و ۳۰ درصد آقایان بودند.   موسوی با ابراز اینکه هفته بعدی (جمعه ۱۹ عقرب) برنده های این مسابقه با برگزاری دومین […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)_سید روح الله موسوی، مسئول برگزاری این مسابقه کتاب خوانی با بیان اینکه در این مسابقه ۳۰۰ تن اشتراک  اند، گفت: ۷۰ درصد اشتراک کننده گان خانم ها و ۳۰ درصد آقایان بودند.

 

موسوی با ابراز اینکه هفته بعدی (جمعه ۱۹ عقرب) برنده های این مسابقه با برگزاری دومین نمایشگاه سوگواره عکس های محرمی در مسجد امیرالمومنین ساعت ۷ صبح در شهر مزار شریف اعلام خواهد شد، افزود: در این مسابقه به نفر اول و دوم کمپیوتر لپ تاب ، نفر سوم یک موبایل گلکسی و نیز برای دیگر نفرات برتر جوایز نفیسی در نظر گرفته شده است.

 

با این حال اشتراک کنند گان ضمن استقبال از این مسابقه، برگزاری چنین مسابقات کتاب خوانی را برای تشویق جوانان به کتاب خواندن موثر عنوان کردند.

 

عزیزه علی زاده، یکی از اشتراک کنندگان این مسابقه، محتوای کتاب پرنیان را خیلی ارزشمند عنوان نمود و گفت: “پرنیان کتابی بود که هم از لحاظ مطالب عالی بود و هم از لحاظ حجم، کم اما مطالب مفید در خود داشت که با خواندن یک صفحه، ما را تشویق می کرد تا تمام مطالب کتاب را با دقت بخوانیم”.

 

هم چنان فاطمه حسینی یکی دیگر از این اشتراک کنندگان می گوید: هرچند که بیشتری اشتراک کننده گان در این گونه مسابقات به خاطر به دست آوردن جایزه مطالعه می کنند ولی در حقیقت اگر برنده جایزه هم نشدند اما باز هم برنده هستند زیرا به معلومان شان افزوده شده است و تلاش شان ضایع نمی شود.

 

این اشتراک کننده گان در آخر ضمن تشکری از مرکز تبیان، خواهان برگزاری این گونه برنامه ها در آینده نیز شدند.

قابل ذکر است که این دومین مسابقه بزرگ کتاب خوانی در سال جاری می باشد که از طرف این مرکز برگزار گردیده است که اولین مسابقه این مرکز در سال جاری تحت نام “رمضان با قرآن” بود که در آن ۶۰۰ تن اشتراک کرده بودند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>