• تاریخ انشار: ۱ دلو ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5828
  • 968 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مسلمانان از درک حقیقت دین اسلام فاصله دارند

n00121787-b

مسلمانان امروز،سر گردانند چون حقیقت دین اسلام را درک نکرده اند به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط مولوی محمد شاه عادلی؛ رئیس شورای اخوت بلخ امروز  بیان گردید. وی با بیان اینکه مسلمانان امروز از معرفت اسلام و قرآن خیلی فاصله دارند، گفت: مسلمانان جهان و ما که مجموعه کوچکی از این جامعه بزرگ […]

مسلمانان امروز،سر گردانند چون حقیقت دین اسلام را درک نکرده اند

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط مولوی محمد شاه عادلی؛ رئیس شورای اخوت بلخ امروز  بیان گردید.

وی با بیان اینکه مسلمانان امروز از معرفت اسلام و قرآن خیلی فاصله دارند، گفت:

مسلمانان جهان و ما که مجموعه کوچکی از این جامعه بزرگ یک و نیم میلیاردی هستیم، ضرورت به حقیقت دین اسلام و  درک قرآن داریم.

وی خطاب  به علما گفت: ما و شما به عنوان جانشین پیامبر، مسئولیت دینی و اجتماعی داریم که حقایق را بیان نمائیم.

وی تصریح کرد که در قدم اول باید فتنه بزرگ دشمنان اسلام که جنگ میان مذاهب می باشد را خنثی و مردم را از این نقشه آگاه سازیم.

 

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ گفت که در دنیا یک بحث کلی و یک بحث جزئی وجود دارد.

موسوی در تشریحم مطلب فوق گفت: بحث کلی این است که ما باید تهدیدها را تبدیل به فرصت نمائیم، فرصت های بسیاری در جامعه اسلامی وجود دارند که  جمعیت بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان نمونه بارز این فرصت ها می باشد.

وی گفت: وجود افراد متخصص در جهان مسلمانان فرصتی دیگری است که باید از آنها به نحو احسن استفاده شود،  و از سویی بیش از صد بندر استراتژیک مهم در دنیا در اختیار مسلمانان قرار دارند.

موسوی افزود که بزرگترین ذخایر  اورانیوم، نفت، گاز در اختیار مسلمانان قرار دارند، اما جای تأسف است که مسلمانان از این فرصت ها خوب استفاده نمیکنند.

 

وی گفت :چیزی که زیاد از آن سخن گفته می شود، دردها است اما چیزهایی که کمتر به آن پرداخته می شود، ارائه راه کار است .

 

موسوی گفت: از همین آدرس شورای اخوت باید چه کار هایی باید انجام گیرد تا مشکلات موجود رفع و تهدیدها تبدیل به فرصت شوند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>