• تاریخ انشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 12238
  • 787 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مقام زنان با حجاب و با کرامت، از فرشته ها هم بالاتر است

n00147536-b

در دومین همایش تحت عنوان “حجاب، عفاف و سبک زندگی” در شهر مزارشریف مطرح شد: “اگر یک دختر و زن مسلمان در کنار حفظ حجاب، بتواند عزت و کرامت خود را حفظ نماید، این ها مانند فرشته، بلکه از فرشته هم بالاتر خواهند شد”.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، دومین همایش تحت عنوان “حجاب، […]

در دومین همایش تحت عنوان “حجاب، عفاف و سبک زندگی” در شهر مزارشریف مطرح شد: “اگر یک دختر و زن مسلمان در کنار حفظ حجاب، بتواند عزت و کرامت خود را حفظ نماید، این ها مانند فرشته، بلکه از فرشته هم بالاتر خواهند شد”.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، دومین همایش تحت عنوان “حجاب، عفاف و سبک زندگی” در مسجد امیرالمؤمنین منطقه علی آباد شهر مزارشریف، با حضور علما، محاسن سفیدان، متنفذین قومی، بانوان، جوانان و اقشار مختلف جامعه برگزار شد.

 

در این همایش علی اکبر نورالحق، مسئول هماهنگی طلاب دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف، گفت: این همایش تحت عنوان “چادری ها فرشته اند”، حکایت از جایگاه یک زن و یک دختر مسلمان دارد. وقتی یک خانم یا دختر خانمی، حجاب را رعایت می کند، در حقیقت فرشته ای بین تمام انسان هاست”.

 

وی در ادامه گفت: “اگر یک دختر و زن مسلمان در کنار حفظ حجاب بتوانند عزت و کرامت خود را حفظ نمایند؛ مقام آن ها مانند فرشته، بلکه از فرشته هم بالاتر خواهد شد”.

 

این عالم دینی خطاب به بانوان جلسه افزود: “شما خواهران حجاب خود را حفظ نمایید، زیرا با داشتن حجاب، عزت، عظمت، بزرگی، وقار و کرامت شما نمایان می شود”.

 

وی در ادامه گفت: “اگر بانوان حجاب اسلامی خود را حفظ نمایند، می توانند با حجاب و وقار خود، جلو دید دیگر انسان های فاسد را که چشم طمع به دیگران دارند، بگیرند”.

 

مسئول هماهنگی طلاب مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف خاطرنشان کرد: “اگر یک بانوی محجبه از یک قسمت شهر حرکت نماید، هیچ کس نمی تواند با چشم طمع به آن بنگرد و یا آن را اذیت نماید، اما اگر یک بانوی بی حجاب در جامعه ظاهر شود، برعلاوه که برای خودش از جانب دیگران مشکل خلق می شود، سبب به گناه انداختن صدها جوان دیگر نیز می شود”.

 

وی با ابراز این که خانم ها می توانند با داشتن حجاب به تمام خواسته های خود برسند، در ادامه گفت: “حفظ حجاب مایه سربلندی یک خانم و هم سبب خشنودی خدا، پیامبر، خانواده و جامعه می گردد”.

 

آقای نورالحق در ادامه سخنرانی خود به سوره “علق” اشاره نمود و گفت: “اولین سوره که خداوند متعال به پیامبر خود نازل کرده است، سوره “علق” می باشد و در ابتدای سخن با بنده های خود، دستور خواندن را داده است”.

 

وی هم چنان گفت: “در ابتدا پیامبر ما امی(درس نخوانده، مانند کسی که تازه به دنیا آمده باشد و چیزی را بلد نباشد) بود، اما حضرت پیامبر وقتی به عبادت می رفت، ۴۰ شبانه روز در غار حرا مصروف نیایش و راز و نیاز با آفریدگار بود و روزهای خود را به تفکر به خلقت و آفرینش هستی سپری می کرد”.

 

آقای نورالحق در ادامه افزود: اولین کلماتی که خداوند توسط حضرت جبرئیل به پیامبر نازل کرد، این بود “بخوان به نام پروردگارت که (جهان را) آفرید، همان کس که انسان را از خون بسته ای خلق کرد! بخوان که پروردگارت (از همه) بزرگوارتر است، همان کسی که به وسیله قلم تعلیم نمود، و به انسان آن چه را نمی دانست، یاد داد”.

 

وی تصریح کرد: “امروز زمینه فراگیری علوم اسلامی و انسانی فراهم می باشد و اگر می خواهیم مصدر خدمت به این وطن شویم، پس فقط با فراگیری علم و دانش می توانیم خدمت نماییم”.

 

مسئول هماهنگی طلاب مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف خطاب به دانش آموزان گفت: “امروز فرصت درست درس خواندن برای همه مساعد است و شما باید درس بخوانید و با بلند بردن ظرفیت های علمی، به خود و کشور افتخار کسب نمایید”.

 

قابل ذکر است که این دومین همایش منطقوی تحت عنوان “حجاب، عفاف و سبک زندگی” می باشد که از طرف دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان این بار در منطقه علی آباد شهر مزارشریف برگزار شد.

 

اولین همایش این مرکز، پنج شنبه هفته گذشته به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) در منطقه شهرک کمپ سخی مزارشریف برگزار شده بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>