• تاریخ انشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16457
  • 1,516 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مهاجرین اهل سنت ساکن ولایت اصفهان ایران حمله تروریستی به مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان در کابل را محکوم کردند

n00155941-b

مهاجرین اهل سنت در دیدار با نمایندگان مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت اصفهان ایران،  حادثه تروریستی هفتم جدی در کابل  را که منجر به شهادت جمعی از مسوولین و پرسنل خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان شد را محکوم و بر اتحاد مسلمانان تاکید کردند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) سمنوال حاجی […]

مهاجرین اهل سنت در دیدار با نمایندگان مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت اصفهان ایران،  حادثه تروریستی هفتم جدی در کابل  را که منجر به شهادت جمعی از مسوولین و پرسنل خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان شد را محکوم و بر اتحاد مسلمانان تاکید کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) سمنوال حاجی فضلی نماینده مهاجرین اهل سنت ولایت اصفهان به نمایندگی از سایرین، حمله تروریستی به مرکز تبیان در کابل را محکوم کرده و گفت: در بین مردم افغانستان مساله  مذهب تشیع و تسنن مطرح نیست چرا که تمامی مسلمانان با یکدیگر برادر و برابرند و دشمن تنها در صدد از بین بردن هزاره یا پشتون یا تاجیک و یا ازبک نیست و برای دشمنان ، ساکنین مناطق برچی  کابل و ننگرهار برایشان فرقی نمیکند .

 

مولوی جان محمد اسدی نیز ضمن عرض تسلیت و تعزیت خطاب به خانواده شهداء و اعضای مرکز تبیان گفت: عزت و آبروی مسلمانان در گرو وحدت و همدلی است و اگر این وحدت و همدلی در کشور ریشه بدواند مسلما دیگر شاهد چنین مشکلات و حوادثی نخواهیم بود

 

سید محمد حسین حسینی؛ نماینده مرکز تبیان در ولایت اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از حضور و همدردی برادران اهل تسنن اظهار داشت: امروز برای دشمنان اسلام که دست نشانده کشورهای حامی تروریست همچون آمریکا و اسرائیل هستند شیعه یا سنی بودن مفهومی ندارد،  هدف آنها ریشه کن کردن کل امت اسلامی است، تیر آنها جامعه علما و نخبگان و دانشمندان را نشانه گرفته است و تنها راه شکست و ناکام ماندن دشمنان اسلام اتحاد و همدلی برادران مسلمان است .

 

 

در ادامه اقای عبدالرئوف حکیمی دیگر عضو مرکز تبیان با تاکید بر اتحاد و همبستگی بین مسلمانان اظهار داشت: اگر ما به دامن زدن و تفرقه افکنی در مباحث قومیتی بپردازیم مانند جامعه ای هستیم که در جهل فرو رفته و هیچگاه از این منجلاب خلاصی نداریم، مگر اینکه خودمان بخواهیم.

 

وی گفت: زمانی کشور ما آباد میشود که تمام آحاد ملت  با  اتحاد مشتی بر دهان بدخواهان و مستکبرین کشور افغانستان بزنند.

 

آقای حکیمی بار دیگر از تمام حضار تقدیر و تشکر کرد و گفت: برادران اهل تسنن همیشه  در کنار ما بوده و با ما هم سو و هم فکر حرکت کرده اند .

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>