• تاریخ انشار: ۷ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22759
  • 746 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مولوی مصون دست سازمان ها و گروه های قدرتمند جهانی را پشت حمله به مراکز فرهنگی و رسانه ای دخیل دانست

n00176767-b

مولوی مصون دست سازمان ها و گروه های قدرتمند جهانی را پشت حمله به مراکز فرهنگی و رسانه ای دخیل دانسته عنوان کرد که این حملات از قبل برنامه ریزی دقیق شده و به طور سازمان دهی شده صورت می گیرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) همزمان با اولین سالگرد حمله تروریستی به دفاتر […]

مولوی مصون دست سازمان ها و گروه های قدرتمند جهانی را پشت حمله به مراکز فرهنگی و رسانه ای دخیل دانسته عنوان کرد که این حملات از قبل برنامه ریزی دقیق شده و به طور سازمان دهی شده صورت می گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) همزمان با اولین سالگرد حمله تروریستی به دفاتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، همایشی تحت عنوان حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ تقابل خونین تروریزم با فرهنگ و رسانه در هرات برگزار شد.

 

در این همایش که شخصیت های نخبه سیاسی، جهادی، فرهنگی، رسانه ای، دانشجویان، عالمان و طلاب حوزات علمیه، متعلمین و متنفذین ولایت هرات حضور داشتند، کارشناسان پیرامون عوامل، پیامدها و چرایی حمله انتحاری بر دفاتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در کابل به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

مولوی غلام محمد مصئون عالم دین و آگاه امور سیاسی در ولایت هرات ضمن تقبیح نمودن حمله تروریستی گروهک تکفیری داعش”>داعش بر مراکز ارزشگرای تبیان و خبرگزاری آوا در کابل، طی سخنانی بیان کرد: دشمنان اسلام می خواهند تا یک عده ای تحت عنوان اسلام در بین جامعه اسلامی تشتت، بی اتفاقی و احتلاف ایجاد کنند و مردم را سرگردان سازند تا مردم از اصل خود دور شوند.

 

این عالم دین همچنان علاوه کرد: تمامی حملات تروریستی در هر کجایی که باشد محکوم است، مخصوصا اگر این حملات در برابر اعلای کلمه الله، رشد مسائل دینی،  فرهنگ اسلامی، بیان و تبیان و ارشادات دینی صورت بگیرد را  تقبیح می کنیم.

 

مولوی مصئون همچنان، آخرین قله ای که یک انسان خدا دوست می خواهد به آن برسد را شهادت عنوان نموده گفت: در واقع روز ۶ جدی سرآعاز تمام بدبختی ها در کشور افغانستان بود که ما این روز را تقبیح می کنیم و شهدای مرکز تبیان و خبرگزاری آوا هم که برای روشنگری و بررسی ابعاد این روز به شهادت رسیده اند در راه آرمانی والا و هدفی مقدس به شهادت رسیده اند.

 

وی در ادامه با اشاره به عوامل پشت پرده حوادث تروریستی در کشور بیان کرد: کسانی که این اشخاص(تروریستان) را امکانات داده تمویل می کنند و از جایی به جای دیگر انتقال می دهند، حامیان تروریزم در کشور می باشند. امروز در افغانستان کسانی که خود را دایه های مهربان تر از مادر فکر می کنند و سنگ دوستی حکومت افغانستان را به سینه می کوبند در واقع همان کسانی هستند که این افراد را جابجا و حمایت می کنند.

 

مولوی مصئون همچنان خاطر نشان ساخت: پیام شهدا و کسانی که می خواهند خط شهدا را تعقیب کنند این است که باید مسلمانان و امت اسلامی اخوت خود را حفظ نموده، در کنار یکدیگر قرار داشته باشند، دست ها را به یکدیگر داده و برای مبارزه علیه استکبار و دشمنان قسم خورده امت اسلامی به پیش بروند و از این بیشتر اجازه ندهند که به فروپاشی امت مسلمه دست به کار باشند.

 

وی همچنان تاکید کرد: کسانی که داعش”>داعش را به وجود آورده و تحت نام اسلام دست به جنایات ضد بشری می زنند دست پرورده بیگانگان هستند.

 

این آگاه امور سیاسی، دست سازمان ها و گروه های قدرتمند جهانی در پشت  این نوع حملات را دخیل دانسته عنوان کرد که این حملات از قبل برنامه ریزی دقیق شده و به طور سازمان دهی شده صورت می گیرد.

 

در جریان این همایش تلاوت قرآن کریم، قرائت دلنوشته ای از سوی مسئول بخش پژوهشکده، نشر کلیپ مستند، سخنرانی توسط دیگر کارشناسان برنامه ارائه گردید.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>