• تاریخ انشار: ۸ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 22117
  • 587 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نقش سازنده و تاثیر گذار حضرت زینب در احیای نهضت حسینی

n00171817-b

نقش حضرت در احیای نهضت حسینی بسیار مهم است و اگر تبلیغ ها وسخنرانی های حضرت زینب نبود، نه از عاشورا بلکه ازدین اسلام چیزی باقی نمی ماند.     به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)،حجت الاسلام والمسلمین علی رضا احمدی مدرس حوزه علمیه ثقلین در گفتمان دانشجویی “حضرت زینب(س) وبیدارگری” در مرکز فعالیت های […]

نقش حضرت در احیای نهضت حسینی بسیار مهم است و اگر تبلیغ ها وسخنرانی های حضرت زینب نبود، نه از عاشورا بلکه ازدین اسلام چیزی باقی نمی ماند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)،حجت الاسلام والمسلمین علی رضا احمدی مدرس حوزه علمیه ثقلین در گفتمان دانشجویی “حضرت زینب(س) وبیدارگری” در مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور دانشجویان و طلاب حوزوات علمیه مزار شریف گفت: نقش حضرت زینب(س) در احیای نهضت حسینی،روش های تبلیغی حضرت زینب(س) و اینکه چگونه یک زن می تواند مبلغ یک دین باشد” بسیار با ارزش و مهم است.

 

وی افزود: بعداز هر انقلاب مقدسی کسانی هستند می خواهند اهداف این انقلاب ها را زیر سوال ببرند؛ مانند ابن زیاد که می خواست قیام امام حسین(ع)را باطل جلوه دهد و این شبهه را ابن زیاد وارد کرد ولی حضرت زینب با آیات قرآن جواب داد و با حمدو ستایش خدا شروع کرد و گفت:حمد و ستایش خدای را به جا می آورم که ما را تکریم کرد توسط نبوتش و حمد و ستاش خدای را که آیه تطهیر را در شأن ما نازل کرد.

 

احمدی  ادامه داد: حضرت زینب(س)،مفسر قرآن بود و خواهران ما باید با قرآن نیز آشنا شوند و مانند حضرت زینب(س) نقش شان را در جامعه ایفا نمایند.

 

این آگاه مسائل دینی یادآور شد: حضرت زینب(س) با استفاده از تبلیغ و خطابه قیام امام حسین(ع) را به جهانیان معرفی کرد و در هر جا با سخنرانی های شان حقانیت قیام اباعبدالله(ع) را معرفی کردند.

 

مدرس حوزه علمیه ثقلین تصریح کرد: حضرت زینب تربیت شده خانه حضرت علی و فاطمه(ع) بوده و ایشان بدون احساساتی شدن اهداف امام حسین(ع) را معرفی کرده اند .

 

این عالم دینی با بیان اینکه نقش زنان نسبت به مردان بیشتر می باشد اظهار داشت: زن مربی و آموزگار است ومی تواند کار اساسی را د رجامعه انجام بدهد چرا که پایه های اساسی یک جامعه را،خانواده تشکیل داده  و زنان سازنده این کانون هستند .

 

احمدی گفت: اسلام برای  زنان ارزش بالایی قائل است وزنان باید روش های سالم را بیاموزند  و سپس مانند حضرت زینب(س)  در مسیر خدمت راسانی به دین  حرکت کنند.

 

گفتنی است: ارائه نظر توسط دانشجویان پیرامون موضوع،پاسخ به سؤالات دانشجویان توسط کارشناس برنامه وجمع بندی موضوع توسط آقای سجاد عباسی،مسئوی هنری وفرهنگی بخش دانشجویان،مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان،از دیگر برنامه های این گفتمان بوده است.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>