• تاریخ انشار: ۲۳ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 21033
  • 278 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

نمونه بارز و عینی یک حیات طیبه و زندگی حقیقی امام حسین (ع) است

n00170752-b

جوهره همه زندگی ها در زیر سایه عاشورا ست و تجلی این زیبایی ها و این زندگی و حیات طیبه وجود مقدس و نازنین آقا اباعبدالله الحسین (ع) است. نمونه بارز و عینی یک حیات طیبه و زندگی حقیقی امام حسین (ع) است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) طی مراسمی از شب چهارم محرم […]

جوهره همه زندگی ها در زیر سایه عاشورا ست و تجلی این زیبایی ها و این زندگی و حیات طیبه وجود مقدس و نازنین آقا اباعبدالله الحسین (ع) است. نمونه بارز و عینی یک حیات طیبه و زندگی حقیقی امام حسین (ع) است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) طی مراسمی از شب چهارم محرم الحرام در مسجد جوادالائمه ناحیه دوازدهم شهر هرات با حضور جمعی از مومنین و عزاداران حسینی تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.

 

در این مراسم، سید عبدالله نایاب مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با اشاره به این سخن حضرت علی(ع) که میفرماید”خداوند رحمت کند آن بنده ای را که می داند از کجا آمده، ‌به کجا آمده و به کجا خواهد رفت” طی سخنانی گفت: عاشورا جلوه ای از یک زندگی ارزشمند و یک حیات پر بار است. آیا از خودمان سوال کرده ایم که زندگی فقط خوردن و خوابیدن و نفس کشیدن است؟ آیا زندگی تنها در همین دنیا خلاصه می شود و یا حیات و زندگی، روزگار و معیشت دیگری نیز وجود دارد؟.

 

وی در ادامه علاوه کرد: یکی از مواردی که ارزشمند است زندگی و حیات طیبه و پاک است که در آن حساب و کتاب وجود دارد و هر کس وظیفه خود را می شناسد.

 

آقای نایاب با اشاره به پیام عاشورا در مورد زندگی حقیقی بیان داشت: جوهره همه زندگی ها در زیر سایه عاشورا ست و تجلی این زیبایی ها و این زندگی و حیات طیبه وجود مقدس و نازنین آقا اباعبدالله الحسین (ع) است. نمونه بارز و عینی یک حیات طیبه و زندگی حقیقی امام حسین (ع) است.

photo_--_--

این فعال فرهنگی همچنان با اشاره به این سوال که ما چگونه می توانیم زندگی مان را با شیوه و روش زندگی امام حسین(ع) هماهنگ بسازیم؟ گفت: در زندگی دو راه حق و باطل وجود دارد که یکی از راه های رسیدن به زندگی حقیقی و حیات طیبه این است که پیرو حق باشیم. از صدر اسلام تا قیام مهدی موعود(عج) دو خط حق و خط باطل همواره وجود داشته و قیام عاشورا هر روز تکرار میشود.

 

وی در ادامه سخنانش علاوه کرد: بصیرت اندکی می خواهد که بتوانیم خط حق را از باطل تشخیص داده و خط یزیدیان زمانه را از خط حسینی تفکیک بتوانیم. عاشورا پیامش الگوی ماندگار برای زندگی است.

photo_--_--(16)

آقای نایاب با اشاره به پایبندی محکم یاران امام حسین (ع) به اعتقادات دینی شان افزود: یکی از ارکان زندگی اعتقاد راسخ است و زندگی با اعتقاد گره خورده است و این مسائل با اعتقاد قابل درک و تفهیم است و این اعتقاد است که با آن زندگی می کنیم و این اعتقاد است که زندگی ما را با قیام اباعبدالله الحسین (ع) عجین می کند.

 

وی با اشاره به این سخن امام حسین (ع) که” زندگی اعتقاد و مبارزه است ” گفت: مبارزه اصلی در راه تحصیل علم، مبارزه برای پویایی اقتصاد،‌ تلاش برای زندگی و حفظ آبرو در راستای اعتقاد و باورها می باشد.

 

مسئول مرکز تبیان در هرات همچنان گفت: امام حسین (ع) می فرماید که “زندگی با ظالمان سخت و آزار دهنده است، نه به کسی ظلم کن و نه زیر بار ظلم برو” و این سخن امام (ع) برای همه ما الگو و سرمشق است.

photo_--_--(17)

وی همچنان علاوه کرد که برای انسان ها در زندگی حق انتخاب داده شده است تا بهترین ها را برای خودشان انتخاب بکنند و اگر بخواهیم زندگی مان پاک و طیبه باشد باید انتخاب مان درست باشد و این انتخاب درست امام حسین (ع) است و این حسین است که خط حق است و مسیر درست مسیر اباعبدالله الحسین (ع) است.

 

آقای نایاب در ادامه با اشاره به  این سخن معصوم (ع) که وارثان و پیشوایان و حاکمان زمین کسانی اند که بندگان صالح خداوند هستند گفت: باید در هر مسیری چراغ داشته باشیم تا راه را از بیراهه تشخیص بدهیم و سوار کشتی نجات شویم تا به رستگاری برسیم و از بندگان صالح خداوند باشیم، لذا خط حسین (ع) خط حق است و خط مخالفان ایشان خط باطل است.

 

در ادامه این مراسم ذکر مصیبت و روضه خوانی،‌ نوحه سرایی و سینه زنی نیز اجرا گردید.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>