• تاریخ انشار: ۱۸ ثور ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6962
  • 1,067 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ننگ است که امنیت کشور و ناموس این مملکت را زنان فرانسوی و یا آلمانی تامین کنند

n00125990-b

در دیدار حجت الاسلام و المسلمین “سید عیسی حسینی مزاری” رئیس عمومی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با “امیر محمد اسماعیل خان” وزیر اسبق انرژی و آب و یک تن از سران جهادی در غرب کشور، بر روی مسائل مختلفی چون وحدت عمومی جریان های اسلامی و اهمیت حضور و فعالیت منسجم مجاهدین […]

در دیدار حجت الاسلام و المسلمین “سید عیسی حسینی مزاری” رئیس عمومی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با “امیر محمد اسماعیل خان” وزیر اسبق انرژی و آب و یک تن از سران جهادی در غرب کشور، بر روی مسائل مختلفی چون وحدت عمومی جریان های اسلامی و اهمیت حضور و فعالیت منسجم مجاهدین در کشور و اهداف شوم کشورهای غربی در افغانستان گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت.

 

در این دیدار که در منزل “امیرمحمداسماعیل خان” صورت گرفت، ابتدا حسینی مزاری ضمن قدردانی از زحمات این فرمانده‌ی جهادی در عرصه مبارزات اسلامی به خصوص در ایام جهاد و نقش وی در زمان مقاومت، گفت: هدف مجاهدین از شرکت در جهاد و پیروزی آنان در این عرصه، آبادانی کشور و استقرار نظام اسلامی بود.

 

 

وی افزود: اگرچه در جهت تضعیف و کوبیدن مجاهدین و حکومت آنان پس از پیروزی کار زیادی شد و با سقوط طالبان نیزسعی گردید آنان به کناری رانده شوند اما به طور طبیعی، مردان جهادی در صورتی می توانند خود را سامان داده و برای کشور منفعت و در برابر توطئه ها توفیق داشته و کشور را از فرو رفتن در کام بحران ایجاد شده توسط رقبا و دشمنان نجات بخشند که سازمان پیدا کنند و صفوف واحد را تشکیل بدهند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از هرات، حسینی مزاری در ادامه گفت: همانگونه که از اوایل دهه هفتاد از تشکیلات بزرگ و گسترده مرکزتبیان شناخت دارید، با داشتن روحیه جهادی اسلامی، راه را پی گرفته و اکنون نیز در بیش از ۱۷ ولایت افغانستان و نیز برخی کشورهای مهاجر پذیر ازجمله جمهوری اسلامی ایران حضور فعال داشته، برای برقراری امنیت، صلح و ثبات سرتاسری در کشور تلاش می کند.

 

وی گفت: با این حساب، هماهنگی و همسویی میان تشکیلات مرکزتبیان و سایر تشکل های جهادی می تواند برای مردم مسلمان و کشور مفید باشد، پس ما آمادگی داریم با حضرتعالی که یکی از چهره های برجسته جهاد و از ستارگان این عرصه می باشید، در این مسیر همکاری وسیع و مستمری داشته باشیم.

 

 

در ادامه “محمد اسماعیل خان” وزیر اسبق انرژی و آب و از فرماندهان سرشناس جهادی در غرب کشور نیز ضمن تشکر از اظهارات آقای مزاری در رابطه با وحدت و هماهنگی میان مجاهدین و نیز تاثیر گذاری آنان بر اوضاع کنونی گفت: مجاهدین در افغانستان، زحمت زیادی کشیدند و در جهاد و مبارزات خود کاملا صادق بودند و علاقه داشتند کشور با تحقق دست آورد های جهاد، به یک کشور نمونه و الگو در منطقه و دنیای اسلام تبدیل گردد.

 

وی گفت که در دوران جهاد کشورهای همسایه در قسمت های مختلف از جمله نظامی با ما همکاری داشتند که از همه آنان تشکر می کنم اما برخی از آنان در این میان از مردم ما سرباز گیری کرده، پس از آموزش و تسلیح آنان، به جان مردم و کشور ما انداختند و ضربات مهلکی بر منافع اسلامی، ملی و تمامیت ارضی کشور وارد کردند و باعث تضعیف و فروپاشی حکومت جهادگران شدند.

 

امیر اسماعیل خان با تاکید بر اینکه در حال حاضر وظیفه‌ی مجاهدین بیشتر و سنگین‌تر از گذشته است گفت که جنگی که در حال حاضر در کشور ما در حال رخ دادن است، به مراتب خطرناک‌تر از جنگ با شوروی است، چرا که در آن زمان بحث اشغال کشور مطرح بود اما حالا سعی دارند افغانستان را تجزیه کنند.

وی افزود: اسلحه‌ی شرق و غرب در کشور ما مورد امتحان قرار گرفت و در حال حاضر نیز آمریکایی‌ها در برخی از مناطق آمادگی وسیعی برای ادامه این جنگ حتی فراکشوری دارند و امکانات آن را نیز فراهم کرده‌اند.

او از جنگ خاورمیانه به عنوان یک جنگ با دخالت و مدیریت قدرتهای خارجی یاد کرد و افزود که این جنگ‌ها بر کشورهای اسلامی تحمیل شده است.

این فرمانده‌ی جهادی در غرب کشور با اشاره به توانایی های مجاهدین جهت مقابله با بحران، تروریست های خارجی و داخلی و کمک برای برقراری امنیت سراسری، صلح و ثبات در افغانستان، گفت که ننگ است که مجاهدین در خانه بنشینند و امنیت کشور و ناموس این مملکت را زنان فرانسوی و یا آلمانی تامین کنند.

 

 

وی تاکید کرد که در حال حاضر آمریکائی‌ها در ولایت هلمند حضور گسترده‌ای دارند.

اسماعیل خان افزود که مردم ما در زمان جهاد با شمشیر، پیامبرگونه و دست خالی در مقابل دشمن ایستادند و در حال حاضر نیز آماده هرگونه ایثارگری و جانفشانی هستند اما آنچه مجاهدین و مردم کشور را به انجام این وجیبه آماده و توانمند می سازد، وحدت و هماهنگی در سطح عموم است.

او همچنین با انتقاد شدید از حامدکرزی رئیس جمهور سابق و سیاست های اشتباهش جهت مدیریت کلان کشور، از دولت کنونی و برخی مجاهدین گله کرد و گفت که در مرکز کشور در روزهای ۷ و ۸ ثور گروه های کوچکی می آیند و عکس رهبران جهادی را پاره می کنند ولی آنان سکوت می کنند.

امیر اسماعیل خان ضمن بزرگ شمردن فعالیت های مرکزتبیان به ویژه در عرصه های فرهنگی، از آقای حسینی مزاری دعوت کرد تا در زمینه روشنگری و بیان واضح اهداف جهاد، اسلام و بزرگان دین، به فعالیت های فکری فرهنگی بیشتری بپردازد و تاکید کرد؛ در زمینه ارتقای سطح دانش فکری فرهنگی مردم هرگونه حمایت و همکاری لازم باشد در خدمت خواهیم بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>