• تاریخ انشار: ۲۳ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 16711
  • 708 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هدف دشمن تضعیف فرهنگ و ارشاد اسلامی در افغانستان است

n00156267-b

شماری از دانشجویان ولایت بلخ در باره‌ حمله تروریستی به جریان آگاهی و بیداری بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در کابل می‌‌گویند که هدف دشمن، تضعیف فرهنگ و ارشاد اسلامی در افغانستان است. به گزارش خبرگزاری آوا، دانشجویان، علما، طلاب، فرهنگیان، مسؤولان امنیتی و اقشار مختلف مردم، روز جمعه (۲۲ جدی) با […]

شماری از دانشجویان ولایت بلخ در باره‌ حمله تروریستی به جریان آگاهی و بیداری بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) در کابل می‌‌گویند که هدف دشمن، تضعیف فرهنگ و ارشاد اسلامی در افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری آوا، دانشجویان، علما، طلاب، فرهنگیان، مسؤولان امنیتی و اقشار مختلف مردم، روز جمعه (۲۲ جدی) با حضور در گفتمان دانشجویی “حملات تروریستی به جریان‌های آگاهی و بیداری” در مزار شریف، از حکومت خواستند تا امنیت اماکن مقدس، فرهنگی و رسانه‌ای را تأمین کند.

روح‌الله نادری؛ دانشجوی رشته ادبیات در این گفتمان دانشجویی، گفت تروریست‌ها در داخل افغانستان جایگاه و پایگاه دارد. مسؤولین باید به دنبال یک نفر انتحاری نباشند؛ بلکه باید ریشه‌یابی کنند.

نادری افزود که تروریست‌های داخلی با حمایت از خارج قادر اند تا در هر کجا نفوذ کنند؛ پس برای تامین امنیت اماکن فرهنگی، باید تدابیر جدی اتخاذ شود.

اصغر ذکی‌زاده؛ لیسانس رشته حقوق دانشگاه بلخ نیز گفت که دشمنان اسلام از بیداری و آگاهی امت مسلمان هراس دارند و می‌خواهند جلو این جریان را بگیرند؛ از همین رو مساجد، اماکن فرهنگی و رسانه‌های خدمتگزار را مورد هجوم قرار می‌دهند.

این فعال دانشجویی اظهار داشت که هدف تروریست های اسلام‌ستیز، ایجاد هراس و وحشت از مقدسات در میان مردم می‌باشد.

او پرسید: علت چیست که این تروریست ها یک مجلس آوازخوانی یا رقص را مورد حمله قرار نمی‌دهند؟ جواب این است که دشمنان اسلام برای تضعیف امت و دین اسلام از هر نوع ابزار استفاده می کنند و از آگاهی مردم، ترس دارند.

به باور ذکی‌زاده دشمنان اسلام بدانند که ملت مسلمان افغانستان از این نوع کشتار و حملات نمی‌هراسند؛ بلکه قوی‌تر و استوارتر از قبل، به فعالیت های دینی خود ادامه می‌دهند و روزی جلو این جریان‌ها را خواهند گرفت.

تمنا نادری؛ فعال فرهنگی ولایت بلخ نیز در بخشی از اظهاراتش در این گفتمان دانشجویی با طرح این پرسش که چرا امروز قدرت‌های بزرگ در صدد از بین بردن دین اسلام هستند؟ علت‌ این امر را تاریک‌ساختن اذهان مردم جهان و به اختیار درآوردن اذهان عامه دانست و تأکید کرد: ما برای شان خاطرنشان می سازیم که ما از حملات انتحاری هراس نداریم و از فرهنگ اسلام دست‌بردار نیستیم.

خانم نادری افزود که گروه های تروریستی به نام اسلام حتی یک بار هم به مراکز فساد و کشورهای استکباری حمله نکرده اند و برای جهانیان آشکار است که این گروه ها، نوکر قدرت های جهانی هستند و اسلام، دین صلح و مهربانی می باشد.

ابراهیم احدی؛ محصل رشته تعلیم و تربیه دانشگاه بلخ نیز گفت که در مورد حادثه ۷ جدی در مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان، شایعه‌پراکنی وسیعی از طرف مسؤولین و مردم صورت گرفت؛ اما از یک عده مردم و مقامات انتظار می رفت تا با تعقل بیشتر عمل نمایند.

احدی افزود که نسل تحصیلکرده باید در روشنایی علم و دانش در جامعه حرکت کنند؛ نه بر اساس شایعه‌ها؛ بنابرین توصیه می شود که با دانش بیشتر به جریان های کنونی نگاه شود.

وی گفت که رشد فکری یا تفکر درست، زمانی اثرگذار است که در عرصه عمل، نمایان شود. شعارهای فعلی جامعه، جنبه عملی ندارد، برای همین است که شاهد مشکلات روزافزون هستیم.

به باور وی، جوانان باید در عرصه عمل، استوارتر از تفکر باشند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>