• تاریخ انشار: ۱۱ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 25922
  • 318 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هر شخصی در هر گوشه‌ای از دنیا که به گفتمان مقاومت باورمند باشد، برادر ماست

n00186072-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان‌فر؛ نماینده‌ی مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی- که یکی از سخنرانان این همایش بود، در ابتدای سخنان خود، به قیام تاریخ‌ساز امام خمینی (ره) اشاره کرده و بیان داشت: در دنیای به بن‌بست رسیده‌ای که جریان غرب و شرق نمی‌توانست پاسخگوی نیازهای انسان باشد و جامعه […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان‌فر؛ نماینده‌ی مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی- که یکی از سخنرانان این همایش بود، در ابتدای سخنان خود، به قیام تاریخ‌ساز امام خمینی (ره) اشاره کرده و بیان داشت: در دنیای به بن‌بست رسیده‌ای که جریان غرب و شرق نمی‌توانست پاسخگوی نیازهای انسان باشد و جامعه را از بن‌بست‌های فکری و عقیدتی نجات بدهد، امام با اتکال به خداوند متعال، پیام انبیای الهی را مطرح نمود. آن پیام این بود که راه نجات بشریت برای برون‌رفت از بحران‌ها تمسک به دین و باورهای دینی بوده و راه دوم و سومی وجود ندارد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان‌فر افزود: لذا امام خمینی (ره) در نامه‌ای که به رهبران اتحاد جماهیر شوروی در آن روزهای پایانی داد، فرمود: من خواستم با این پیام شما را به مسیری معرفی کنم که راه نجات شماست و شما با تمسک به آن می‌توانید نجات پیدا کنید. آن مسیر و راه نجات، دین و باورهای دینی با قرائت اهل بیت معصومین می‌‌باشد.

 

موصوف با بیان اینکه امروز آن مسیری که امام راحل ترسیم کرده بود از ادعای صرف خارج شده و به یک گفتمان جهانی تبدیل شده است، گفت: اکنون در اقصی نقاط دنیا شیفتگان و ارادت‌مندان فراوانی به این باور دل بسته و معتقدند که در صورت تمسک به این مسیر می‌توانند نجات پیدا کنند. این موضوع، منحصر به فضای اطراف ما، خاورمیانه و آسیا نیست. امروز گرایش به اسلام‌خواهی، حتی در اروپا، آفریقا و آمریکا مبدل به یک موج بسیار گسترده شده است.

 

نماینده‌ی مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: بنابر گزارشات فراوانی که مراکز پژوهشی و آماری در دنیا ارائه می‌کنند، ترکیب جمعیتی در بعضی از شهرها و کشورهای دنیا به نفع این جریان فکری در حال تغییر است. این همان پیامی است که همه‌ی ما انتظارش را می‌کشیم. ان‌شاءالله این مسائل مقدمه‌ی ظهور خواهد بود و ما آن صبح رهایی را که نجات بشریت در آن قرار دارد خواهیم دید.

 

به باور آقای پژمان‌فر، اینکه دشمنان اسلام ناب با تمام توانشان در حال تلاشند ولی در عین حال حرکت‌های غیرعقلایی و غیرمنطقی از خودشان بروز می‌دهند نشان‌دهنده‌ی ضعف، استیصال و به بن‌بست رسیدن آن‌ها و تلاش‌های پایانی جریان فکری‌شان است. آنان زمانی که دچار وحشت می‌شوند و ترس سراسر وجودشان را فرامی‌گیرد، فریادهای بلندتری سرمی‌دهند که این فریادهای بلند نشانه‌ی قدرت‌شان نیست، بلکه نشانه‌ی ترس و وحشت حاکم بر وجود آنهاست.

 

وی با بیان اینکه آرمان‌های انقلاب اسلامی اکنون به گفتمان نجات‌بخشی تبدیل شده که انسان‌ها را به این جریان فکری امیدوار نموده است، افزود: گفتمان مقاومت زاییده‌ی این جریان فکری است. جریانی که رهبر آن امام بزرگواری است که در روز عاشورا و در مقابل سپاه عظیم دشمن ایستاد و فرمود که فلانی من را بین پذیرش ذلت و مرگ مخیر کرده و هیهات من الذله. پیام آن روزِ امام حسین (ع)، امروز تبدیل به گفتمانی شده که تمامی جبهه‌های مقاومت شامل آن می‌شوند.

 

موصوف ادامه داد: این نوجوانان فلسطینی که با تکه‌های سنگ در مقابل آن همه امکانات دشمن ایستادند هیچ‌گاه احساس نکردند که نداشتن امکانات، آنان را به سازش خواهد کشاند. این گفتمان ماست که با دستان خالی برای حل مسائل و برون‌رفت از مشکلات، به ظرفیت خودمان تکیه می‌کنیم. البته این گفتمان اجزای فراوانی دارد که بعضی از آنها توانسته‌اند جلوه‌نمایی کنند و بعضی از آنها نظیر اقتصاد، تربیت و فرهنگ نیز امروز و به مرور باید تولید و عرضه شوند.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این نکته که ما ملت‌های مسلمان باید در کنار همدیگر قرار بگیریم، گفت: غیر از کنار همدیگر قرار گرفتن، هیچ راه دیگری برای تکمیل گفتمانی که الگوی آن درس مقاومت امام حسین (ع) در کربلا بود نداریم. این مرزهای مجازی باید کنار گذاشته شوند. بایستی روی اخوت‌، برادری‌، یکپارچگی‌ و انسجام تاکید کنیم. امروز ملت ما و ملت عزیز افغانستان و ملت ما و ملت عزیز عراق عقاید و مسایل فرهنگی مشترک فراوانی داریم. این اشتراکات بایستی ما را در یک دایره جمع کند و نه مرزهای مجازی.

 

وی خاطرنشان کرد: هر شخصی در هر گوشه‌ای از دنیا که به این گفتمان باورمند باشد برادر ماست ولو در این جغرافیای ظاهری قرار نگرفته باشد و ولو لوازم و اسناد سه‌جلدی‌اش در کنارش نباشد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان‌فر، ضمن خطاب قرار دادن مهاجرین افغانستانی، ابراز داشت: من به عنوان یک برادر رسما عرض می‌کنم که ما در بسیاری از موقعیت‌ها با کمک شما مهاجرین عزیز توانسته‌ایم به اهداف خودمان در داخل جمهوری اسلامی دست پیدا کنیم. فداکاری شما عزیزان و برادران مهاجر را در دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان خودمان فراموش نکرده و نمی‌کنیم. ایثار شما، تلاش‌های شما، مجاهدت‌های شما، ایستادگی شما و شهادت‌ها و جانبازی‌های شما را در جبهه‌های مختلف فراموش نمی‌کنیم.

 

وی تاکید کرد: بدون شک، پیوست‌ها و باورهای مشترکی که بین‌ ما وجود دارد اجازه نخواهد داد که رفتارهای شیطان‌صفت‌وار دشمنان دو ملت -کسانی که راه نجات‌شان در ایجاد تفرقه بین ماست- میان‌مان فاصله ایجاد کند. چرا که ما اجزای یک پیکر هستیم و ان‌شاءالله زمینه‌ساز برپایی آن حکومت جهانی خواهیم بود و در این امر هیچ تفاوتی بین ما وجود ندارد.

 

نماینده‌ی مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: من به عنوان یک برادر کوچک‌تر خدمت همه‌ی عزیزان هستم و تلاش ما این است که مشکلات مهاجرین را نیز به نحو جدی پیگیری کنیم. این نگاهی‌ست که رهبر معظم انقلاب (امام خامنه‌ای) به شدت روی آن تاکید دارند. نگاهی که امام خمینی (ره) به آن اعتقاد داشت و اثبات کرد که نگاهش صرفا یک ادعا و یک رفتار دیپلماسی صرف نیست، بلکه یک باور و اعتقاد درونی است.

 

وی ادامه داد: ما نیز بر این اعتقاد و نگاه اصرار داریم. تلاش می‌کنیم در مقابل شیطنت‌هایی که وجود دارد مقاومت کنیم و امیدواریم رفتارهایی که گاهی موجب سوء‌تفاهم‌هایی میان مهاجرین عزیز می‌شود، به مرور در جامعه‌ی ما هرچه کمتر شوند.

 

حجت‌الاسلام والمسملین پژمان‌فر با بیان این نکته که ما نتوانستیم وظیفه‌ی خودمان را به صورت تمام و کمال در مقابل این همه ایثار و فداکاری برادران و خواهران مهاجر انجام دهیم،‌ گفت: با این وجود، تلاش بر این بوده و هست که در جمهوری اسلامی میزبان خوبی برای مهاجرین عزیزمان باشیم و سعی کنیم در این فضا تفاوتی وجود نداشته باشد. امیدواریم بتوانیم در استحکام این روابط هرچه بیشتر کوشش داشته باشیم و موانعی که دشمنان ما تلاش دارند ایجاد کنند را برطرف کنیم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>