• تاریخ انشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 21536
  • 599 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

هر کسی که در جامعه پیشگام نفاق شود جایگاهش از کفر بدتر است

n00171062-b

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و زون غرب افغانستان گفت: هر کسی در جامعه پیشگام نفاق شود جایگاهش از کفر نیز بدتر است و در دنیا و آخرت منفور جامعه  می باشند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)سید عبدالله نایاب؛‌ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی […]

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و زون غرب افغانستان گفت: هر کسی در جامعه پیشگام نفاق شود جایگاهش از کفر نیز بدتر است و در دنیا و آخرت منفور جامعه  می باشند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)سید عبدالله نایاب؛‌ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و زون غرب افغانستان  در مراسم عزاداری مسجد جوادالائمه (ع) در منطقه جبرئیل قدیم شهر هرات گفت: کسانی که در سرزمین کربلا آمده بودند تا با امام حسین(ع) مبارزه کنند در سه دسته  دشمن، انسان های بیکار و بی عار، دوستان و یاران جاهل و نادان شامل بودند.

 

وی افزود: هر آنکس که در جامعه پیشگام نفاق شود و بر طبل نفاق مذهبی، قومی، نژادی، زبانی بکوبد جایگاه او بین مسلمین و خطوط  دین و ارزش ها از جایگاه کفر بدتر بوده و در دنیا و آخرت منفور جامعه  می باشند.

 

نایاب ادامه داد: در سرزمین کربلا عده ای به عنوان جبهه باطل بر علیه جبهه حق (امام حسین) حضور پیدا کرده بودند که هدفشان از بین بردن آرمان کشتی نجات و خاموش کردن چراغ هدایت بود.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و زون غرب افغانستان با اشاره به دومین دسته از دشمنان امام حسین(ع) در سرزمین کربلا، تصریح کرد: منافقین از جمله کسانی بودند که در سرزمین کربلا بر علیه امام حسین (ع) قد علم کرده بودند و با دانستن حقایق آخرت شان را به زرو زیور دنیا فروختند و از جبهه باطل در برابر حق حمایت کردند.

 

این فعال فرهنگی با اشاره به سومین دسته از دشمنان امام حسین (ع) که در گذشته از دوستان و یاران ایشان بودند، اظهار داشت: عده ای دیگر از کسانی که در سرزمین کربلا بر علیه امام حسین شمشیر کشیدند از جمله دوستان و یاران ایشان بودند که نمونه بارز آن عمر بن سعد است که در جنگ صفین در رکاب امیرالمومنین(ع) جانباز شده بود.

 

وی در تفسیر به این ضرب المثل که دشمن دانا به از دوست نادان است افزود: برخی از افرادی که به جنگ امام حسین (ع)‌آمده بودند حافظ و یا حامل قرآن و اهل نماز و روزه بودند، اما آنها از جمله یاران جاهل و نادان بودند که نتوانستند به درستی حق را از باطل تشخیص بدهند و به گمراهی رفتند.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب و زون غرب افغانستان خاطر نشان ساخت: یاد و گرامی داشت به معنای تبعیت است و دوستداران امام حسین(ع) به دلیل اینکه ایشان را دوست دارند و راه ایشان را حق می دانند چرا که پیامبر نور و رحمت (ص) خودشان فرموده اند که امام حسین کشتی نجات و چراغ هدایت است، لذا همه ساله باشکوه تر از گذشته از این قیام خونین و پیروزی خون بر شمشیر از سوی دوستداران و رهروان ایشان تجلیل می شود.

 

وی درادامه افزود: تجلیل و گرامی داشت همرنگی به وجود می آورد و زمانی که از امام حسین(ع) تجلیل می کنیم همرنگ او می شویم، او حق مطلق است که فلاح و رستگاری در پی دارد وسبب گم نشدن در هاله ای ازانحرافات، خرافات، بدعت ها و تاریکی می شود.

 

این فعال فرهنگی گفت: امام حسین(ع)‌را بخاطر احیای دین، امر به معروف، نهی از منکر اقامه عدل و قسط، حمایت از ارزش های دینی، اخوت در جامعه اسلامی، تحقق اخلاق در جامعه، پیاده شدن نظام دینی و اسلامی، ظلم ستیزی و بر علیه بی عدالتی ها حرکت کردن تبعیت می کنیم.

 

نایاب در پایان گفت: کسی که به دنبال پیدا کردن حقیقت است خودش چراغ هدایت را جستجو می کند و برای سوار شدن بر کشتی نجات تحقیق، بررسی و مطالعه می کند و با سوار شدن بر کشتی نجات و در دست داشتن چراغ هدایت به فلاح و رستگاری می رسد.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>