• تاریخ انشار: ۴ میزان ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1188
  • 1,239 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

همواره از خود سؤال کنیم که چه مقدار رفتار و گفتار ائمه معصومین(ع) الگو و سرمشق زندگی ما است؟

n00099476-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، همزمان با سالروز ازدواج حضرت امام علی و حضرت فاطمه زهرا(علیهمالسلام) و تجلیل از روز میمون و مبارک، در اجتماع جمعی از شخصیت های مسؤل و کادرهای فعال در تشکیلات مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در کابل، گفت: محور عمل ما بایستی در ادامه […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، همزمان با سالروز ازدواج حضرت امام علی و حضرت فاطمه زهرا(علیهمالسلام) و تجلیل از روز میمون و مبارک، در اجتماع جمعی از شخصیت های مسؤل و کادرهای فعال در تشکیلات مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در کابل، گفت: محور عمل ما بایستی در ادامه تلاش برای به ثمرنشاندن دستورات الهی در قرآنکریم، نحوه زندگی، مبارزه و مقابله با همه بدیها و سعی بلیغ در راستای اجرایی نمودن همه معارف و نیکی ها و در نهایت شهادت و به لقاء خدارسیدن ائمه معصومین(ع) باشد.

وی گفت: ما اگر خود را پیرو جدی ائمه معصومین(ع) و شیعیان آن حضرات می دانیم باید همواره از خود سؤال کنیم که چه مقدار از تلاش ها، مبارزات، زندان رفتن ها و شهادت ائمه معصومین(ع) الگو و سرمشق زندگی ما است؟

 

آیا حاضریم در زندگی، به خاطر خدا و عمل در راستای عمل به فرامین و دستورات ائمه معصومین(ع) و خدمت به خلق خدا برای رضایت او، خاری به پای ما بخلد؟ به شهادت رسیدن فرزندان و سر از قفا بریدن ها و اسارت زن و بچه ما به کنار، آیا حاضریم ساعاتی از زندگی روزمره خود را برای ترویج دین الهی و فرهنگ اهل بیت(ع) اختصاص بدهیم؟ و آیا حاضریم در هیچ مقطعی از زندگی از گفتن حق نهراسیم و آنچه را دین به عنوان قانون زندگی ساز در اختیار ما قرار داده مورد عمل قراردهیم و برای خدا کارکنیم؟.

 

آقای مزاری گفت: امروزه جوامع اسلامی از مشکلات مختلف رنج می برند، به ویژه افغانستان از رواج پستی ها و پلشتی ها و منکرات رنج می برد و به معروف ها کمتر عمل می گردد، به طور طبیعی در جهت مبارزه با این شرایط، تنها در صورتی توفیق حاصل خواهد گردید که، به خدا توکل کنیم و به ریسمان الهی چنگ بزنیم و به ائمه معصومین(ع) توسل بجوییم و به گفته امام معصوم(ع) ان لا تخاف احدا الاالله.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با اشاره به وضعیت کنونی افغانستان، پشت سر گذاشتن بحران انتخاباتی را روند مثبت ارزیابی کرد و گفت: اعلام حکومت وحدت ملی اگر چه ناشی ازخواست و اراده واقعی مردم افغانستان نیست و از دل صندوق های رای بیرون نیامده است اما خب، تیم های انتخاباتی و میانجی گران داخلی و بین المللی صلاح را برآن دانستند که بر اساس یک تفاهم دوجانبه و بدون اعلام نتیجه دقیق انتخابات، حکومت وحدت ملی اعلام گردد. ما هم از تفاهم دو تیم انتخاباتی استقبال و از حکومت وحدت ملی حمایت می کنیم و قطعا در آینده به طور جدی در عرصه های مختلف، یاری گر این حکومت خواهیم بود، اما شرطش این است که دست اندرکاران تفاهم کننده در سطح هر دو تیم، با دقت و تدبیر بیشتر پیش بروند و بار دیگر تنش های کاری پیش نیاید و روند تاسیس این حکومت و انتخاب افراد در پست های مورد نظر و نیز رهبری آینده آن را با چالش مواجه نسازند.

 

وی گفت: طرفین امضا کننده تفاهم به مصالح و منافع علیای دینی و انسانی و ملی افغانستان بیش از پیش توجه کنند و در چینش افراد در پست های وزارتی و سایر ادارات از حوزه تنگ گروهی و تیمی خارج شوند و افراد شایسته و مجرب اگر خارج از حزب و تیم شان نیز باشند مورد استفاده قرار بگیرند.

رئیس عمومی مرکز تبیان، از عموم علما، دانشگاهیان، رهبران احزاب و رؤسای سازمان ها و نهادهای گوناگون و افراد مؤثر اجتماعی دعوت کرد تا برای حمایت از حکومت وحدت ملی، دست روی دست نگذارند و قاطعانه و فراگیر وارد میدان گردند و از حالت بی تفاوتی و یا بی طرفی حذر نموده، نسبت به حمایت و نیز ارائه نظر و دیدگاه جهت تاسیس حکومت وحدت ملی و رهبری آینده آن طرح و راهکار ارائه نمایند.

 

آقای حسینی مزاری با اشاره به شرایط کشورهای اسلامی به ویژه عراق و سوریه و اقدامات یک جانبه امریکا جهت حمله علیه مواضع داعش در دو کشور سوریه وعراق، گفت: نسبت به اوضاع منطقه و جهان حساس و نگران هستیم و تحولات حداقل جهان اسلام را رصد کرده و به ویژه نسبت به دفاع از ارزش ها و مکان های اسلامی در کشورهای عراق و سوریه مصر بوده و همواره این آمادگی راخواهیم داشت تا در موقع لزوم به وظایف دینی و انسانی خود نسبت به ورود در عرصه های مورد تذکر اقدام عاجل و جدی نماییم.

 

وی در تکمیل مطلب فوق افزود:، کشتار مردم بی دفاع سوریه وعراق توسط گروهای تروریستی به ویژه داعش را محکوم نموده، خواهان مبارزه قاطع با این گروه ها تا برچیده شدن بساط شان در کشورهای اسلامی می باشیم.

رئیس عمومی مرکزتبیان، اعلام کرد که مجموعه مرکز تبیان، نسبت به قضایای قبله اول مسلمین”بیت المقدس” احساس مسؤلیت داشته و از نهضت آزادیخواهی مردم فلسطین با جدیت حمایت و ظلم و ستم روا داشته از سوی رژیم اشغالگر قدس علیه مردم مظلوم فلسطین را به شدت محکوم می کند.

 

در این مراسم، حجج اسلام والمسلمین سیدمحمدهاشمی، یار محمدرحمتی، محمدضیاء موحدی، سید محمداصغر مصطفوی، سیدحسن حسینی، سیدفاضل محجوب، سید عبدالله موسوی نژاد، سید خداداد احمدی، سیدعبدالحکیم موسوی و سید ذاکر احدی، سیدمحمدحسن علوی وسید فهیم موسوی به ایراد سخن پرداختند.

تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط نورعلی امامی، روح بخش و آغاز گر محفل بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>