• تاریخ انشار: ۹ عقرب ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1321
  • 1,577 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

واقعه شهادت شهدای کربلا و قیام امام حسین(ع) هرروز درزندگی ما تکرار میشود

n00101365-b

طی مراسمی باشکوهی با حضور صدهاتن از عزاداران حسینی در تکیه خانه “قریه پالو” ولسوالی چمتال ولایت بلخ، از فرا رسیدن ایام محرم الحرام و سالروز شهادت امام حسین(ع) تجلیل ویادبود به عمل آمد. در این مراسم سخنرانان پیرامون مسائل مهم دینی واعتقادی و شخصیت و فضایل اخلاقی امام حسین(ع) سخنرانی نمودند. سید عبدالله موسوی […]

طی مراسمی باشکوهی با حضور صدهاتن از عزاداران حسینی در تکیه خانه “قریه پالو” ولسوالی چمتال ولایت بلخ، از فرا رسیدن ایام محرم الحرام و سالروز شهادت امام حسین(ع) تجلیل ویادبود به عمل آمد.

در این مراسم سخنرانان پیرامون مسائل مهم دینی واعتقادی و شخصیت و فضایل اخلاقی امام حسین(ع) سخنرانی نمودند.

سید عبدالله موسوی نژاد، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان درمزارشریف در طی سخنانی گفت: در مناسک، شعائر ومسائل دینی هرکسی برداشت، باور وتحلیل خودش را مطرح میکند در حالیکه هدف یک هدف است و آن رسیدن به سعادت، مسیر اباعبدالله الحسین(ع) و رسیدن به کمال مطلوب است که آن شیعه بودن است.

وی در ادامه افزود: ما شاید ادعا کنیم که شیعه هستیم، ما دوستدار هستیم اما پیرو واقعی نیستیم.

موسوی نژاد اظهار داشت: دو گونه قرائت از مسائل دینی مطرح است که یکی تجلیل از محرم است و آن بدین معناست که با فرارسیدن ایام محرم همه جا را سیاه پوش میکنیم، به سر و سینه میزنیم، اشک میریزیم و یادی از امام حسین (ع) میکنیم.

.وی در ادامه مطلب فوق افزود: انجام این اعمال درنفس خودش مفید بوده و ثواب دارد و همه ائمه معصومین(ع) و پیامبر مکرم اسلام (ص) ما را به تجلیل و بزرگداشت از شعائر الهی سفارش کرده است که عاشورا یکی از این شعائر الهی است

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان درمزارشریف بیان کرد: گونه دیگرقرائت از مسائل دینی تحلیل شعائر دینی میباشد که باید درکنار تجلیل وبزرگداشت از شعائر دینی وجود داشته باشد

این آگاه درامور فرهنگی، دینی و سیاسی کشور در ادامه گفت: پیامد تجلیل از محرم و عاشورا تسکین به بار می آورد ودل عزداران آرام میشود.

وی اظهار داشت: یاد از امام حسین(ع) یادی از خدامیباشد بدین معنا که امام حسین(ع)درمسیر خدا گام برداشت واین تجلیل روح وروان ما را تسکین میبخشد.

موسوی نژاد همچنان تصریح کرد: تحلیل عاشورا بدین معناست که بدانیم امام حسین چرا به شهادت رسیدند؟ و ما به عنوان مدعی پیرو امام حسین(ع) از ایشان به چه اندازه پیروی کردیم ؟ وچه اندازه درمسیرائمه معصومین حرکت کرده وگام برداشته ایم؟

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان درمزارشریف بیان کرد: یزید در مقابل امام حسین(ع)قرار داشت، یزید کافر نبود و عامل شهادت امام حسین (ع)کفار نبودند، بلکه افرادی مسلمان نما که ادعای مسلمانی داشتند، ایشان را به شهادت رسانیدند.

وی افزود: امام حسین (ع) برای اصلاح دین جدش پیامبراسلام(ص) از مدینه به سوی کوفه آمد.

موسوی نژادتاکیدنموده گفت: باید بدانیم که چه عاملی سبب شهادت امام حسین(ع) شد که حتی پس از گذشت هزاروچهارصد سال این خون جوشنده تر میشود و هر روز به پیروان و دوستداران امام حسین(ع) افزوده میشود.

وی در پاسخ به سوالات مطرح شده بیان کرد: امام حسین(ع) و یزید هر دو مسلمان بودند، اما میان مسلمانی آنان فرق و تفاوت وجود دارد.

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف افزود: وقتی انسان خود محور میشود همه چیز را برای خودش میخواهد اما انسان خدا محور همه چیز را برای خدا میخواهد و همه کار و اعمالش برای جلب رضایت خداوند میباشد.

وی افزود: همواره پیروان خداوند تعدادشان کم بوده ومظلوم هستند اما درطول تاریخ همواره پیروزمیدان هستند.

موسوی نژاد همچنان تصریح کرد: اگر کسی خود محور شود به صف یزید و یزیدیان قرار میگیرد و ما باید بیابیم که در سمت کدام محور قرار داریم؟

وی افزود: سرمشق والگوی زندگی و قیام بسیاری از دانشمندان و رهبران بزرگ مسلمان وغیر مسلمان قیام امام حسین(ع) قرار دارد، چراکه همه خواهان و پیرو حق و عدالت هستند و به حقانیت قیام امام حسین(ع) باور و ایمان دارند.

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان درمزارشریف بیان کرد: واقعه شهادت شهدای کربلا و قیام امام حسین(ع) هرروز درزندگی ما تکرار میشود ودرهر عصر وزمانی رخ میدهد.

به گفته او، خط عاشورائیان و یزیدیان از زمان قیام امام حسین تا به امروز همچنان ادامه دارد و باید بدانیم که در هنگام ظهور و آمدن امام زمانمان(عج) ما در کدام سمت خط و محور قرار میگیرم؟

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>