• تاریخ انشار: ۲۷ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26691
  • 477 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

وحدت، گم شده‌ هر مسلمان راستین می باشد

n00190190-b

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، محمد امین زاهدی؛ مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در نمایشگاه “میثاق” و همایش گفتمان بزرگ امام علی(ع) و وحدت اسلامی که در کابل برگزار شده بود گفت: پیامبر اسلام(ص) درباره وجود امیرالمومنین فرموده که علی با حق است و حق باعلی یعنی علی یک عصمت مطلق […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، محمد امین زاهدی؛ مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در نمایشگاه “میثاق” و همایش گفتمان بزرگ امام علی(ع) و وحدت اسلامی که در کابل برگزار شده بود گفت: پیامبر اسلام(ص) درباره وجود امیرالمومنین فرموده که علی با حق است و حق باعلی یعنی علی یک عصمت مطلق دارد که هیچ گاهی جدای از حق نیست پس از این معنا همانطوری که علی(ع)محور تقوا، شجاعت و مروت است محور وحدت اسلامی نیز می باشد.

 

زاهدی ادامه داد: اصل آغاز غدیر بعد از سال دهم هجرت حجت‌الوداع است اما این یک نقطه عطف دراسلام بود پیامبر(ص) بعد از ۱۳ سال تبلیغ دین یکتا پرستی اسلام، مهاجرت می‌کند به مدینه بعد از مهاجرت به مدینه سه بار گام مبارک اش را به مکه میگذارد که اول سال هشتم هجری، دوم سال نهم هجری و بارسوم بنام حجت الوداع معروف است که پیامبر هر سفرش متفاوت تر از سفر های قبلی بوده اما حجت الوداع یک سفر استثنایی برای پیامبر بوده است.

 

مسئول دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تصریح کرد: تا زمانی‌که پیامبر به مدینه هجرت نکرده بود منافقان و طرفداران قریش هر توطئه که توانستند برای نابودی پیامبر و برای این‌که درخت پربار اسلام به ثمر ننشیند، انجام دادند، اما پیامبر در مدینه هسته اولیه اسلام یعنی سنگ تهداب اسلام ناب را گذاشت در آنجا برای اولین بار یک تشکیلات اجتماعی، نظامی و دولت اسلامی ایجاد کرد.

 

زاهدی ابزار داشت: غدیر از آنجا اهمیت دارد که این درخت پرباراسلام را که با خون هزار شهید در راه‌ خدا تقدیم شده بود این درخت بزرگ را آب یاری کرده بود ریشه در زمین شاخه در آسمان دوانده بود و مردم  در سایه این درخت کهن عطر معنویت را استشمام می کردند از زندگی های قبل از پرستش های بت بی‌جان بسوی خداوند یکتا راهنمایی می شدند اینجا مهم بود که این درخت پربار اسلام از هم نپاشد.

 

این عالم دینی خاطر نشان ساخت: تمام موارد را پیامبر از طرف خداوند وظیفه گرفته بود، به مردم رسانده بود،  چیزی که باقی مانده بود آن مسئله تداوم نبوت بود که ریشه نبوت باید تا روز قیامت ادامه یابد از این رو پیامبر  امیرالمومنین و یازده فرزندش را به عنوان هادی جامعه بشری تا روز قیامت معرفی کرد.

 

وی عنوان کرد: آن عده خود شان را در ظاهر اسلام معرفی کرده بودند،  کاملاٌ نقش شان برآب شد و دانستند که دیگر این اسلام نابود شدنی نیست این اسلام همیشگی است که تاقیامت دست بشر را خواهد گرفت و بشر را به فلاح، راستگاری وعزت خواهد رساند، از این جهت بود که این ناکسان با دشمن اسلام یک دست شدند تا به امروز دامن اسلام را رها نکردند.

 

زاهدی یادآور شد: اگر آن روز در قلب امپراتوری روم و ایران بود امروز درقالب استکباری جهانی بخصوص اسرائیل غاصب و سایر  کشورهای عربی که تا به امروز تمام نیت شان از شهوت شان عبور نمی کند با این‌ها هم دست شده اند تا وحدت اسلامی را ضربه بزنند استکبار جهانی در طول تاریخ تلاش کرده اند فاصله که بین مذاهب اسلامی وجود دارد را برجسته می کنند درحالیکه عمده ترین مسایل دینی بین مذاهب وجود ندارد.

 

این عالم دینی اظهار داشت: جوانان مسلمان باید شبانه روزی تلاش کنند همانطوری که دشمن تلاش کرده، ما هم نباید غافل باشم.

 

زاهدی به نقل از امام خامنه‌ای گفت:  امرزو را ما نباید تهاجم فرهنگی نام گذاری کنیم باید به عنوان شبیخون فرهنگی یاد کنیم چون تهاجم با شبیخون تفاوت دارد تهاجم چیزی است که انسان آگاهانه می بیبند اما شبیخون غافلانه است انسان را در خواب تار . مار می کند اما در واقع ما خواب هستیم پس چرا برای ایجاد وحدت اسلامی و تقویت نقاط وحدت آفرین  و برای اصلاح جامعه فعلی  که دارد در دامن فرهنگی های مبتذل سقوط می کند  تلاش نکنیم.

 

وی در پایان گفت: دشمن سرمایه جامعه ما را که جوانان هستند، هدف قرار داده اما غافل از اینکه ما برنامه هایی داریم که در حال حاضر در تمام اعمال ماست و هرگز اجازه نمی دهند  دشمنان به اهداف شوم شان برسند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>