• تاریخ انشار: ۳ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 25065
  • 430 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

وظیفه ما در عصر حاضر زمینه سازی ظهور و انتظار مفید است

n00183887-b

مسئول خبرگزاری صدای افغان گفت: دلایل عقلی و نقلی زیاد در باره علت طولانی بودن عمر امام زمان وجود دارد همانطور که قرآن در آیه ۲۵۹ سوره بقره مثال آورده که یک غذا می تواند ۵۲۰۰ هفته سالم باقی بماند پس آیا امام زمان نمی تواند ۱۱۸۵ سال عمر کند، یا اینکه موی سر و […]

مسئول خبرگزاری صدای افغان گفت: دلایل عقلی و نقلی زیاد در باره علت طولانی بودن عمر امام زمان وجود دارد همانطور که قرآن در آیه ۲۵۹ سوره بقره مثال آورده که یک غذا می تواند ۵۲۰۰ هفته سالم باقی بماند پس آیا امام زمان نمی تواند ۱۱۸۵ سال عمر کند، یا اینکه موی سر و ابرو دلیل دیگر بر علت طولانی بودن عمر امام عصر است، پس در شرایط کنونی وظیفه ما در قبال این حضرت انتظار مفید و زمینه سازی ظهور حضرت است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، حجت الاسلام سید حامد موسوی؛ مسئول خبرگزاری صدای افغان در مراسم گرامی داشت ولادت امام عصر(عج) که از سوی لیسه سید الشهدا  برگزار شده بود با اشاره به اینکه در زمان کنونی دقیقا امام زمان چند سال دارد؟  گفت:  امام در سال ۲۵۵ قمری متولد شده و امسال سال ۱۴۴۰ قمری بوده، و امام یک هزار یک صد هشتاد و پنج سال عمر دارد، در حالی که عمر انسان های زمان کنونی بیشتر از ۱۰۰ سال نیست، چطور امام زمان پیر نمی شود.

 

وی افزود: با توجه به اینکه  مو در مژه و سر انسان وجود دارد، چرا موی سر دراز می شود، اما موی مژه دراز نمی شود، و نیاز به تراشیدن ندارد، درحالی که هر دو در سر انسان وجود دارد، اما با مشخصات متغیر.

 

موسوی ادامه داد: این قدرت و معشیت خداوند است چنانچه خداوند در آیه ۲۵۹ سوره بقره  می فرماید:  وْ کَالَّذی مَرَّ عَلى قَرْیَه وَ هِیَ خاوِیَهٌ عَلى عُرُوشِها قالَ أَنّى یُحْیی هذِهِ اللّهُ بَعْدَ مَوْتِها فَأَماتَهُ اللّهُ مِائَهَ عام ثُمَّ بَعَثَهُ قالَ کَمْ لَبِثْتَ قالَ لَبِثْتُ یَوْماً أَوْ بَعْضَ یَوْم قالَ بَلْ لَبِثْتَ مِائَهَ عام فَانْظُرْ إِلى طَعامِکَ وَ شَرابِکَ لَمْ یَتَسَنَّهْ وَ انْظُرْ إِلى حِمارِکَ وَ لِنَجْعَلَکَ آیَهً لِلنّاسِ وَ انْظُرْ إِلَى الْعِظامِ کَیْفَ نُنْشِزُها ثُمَّ نَکْسُوها لَحْماً فَلَمّا تَبَیَّنَ لَهُ قالَ أَعْلَمُ أَنَّ اللّهَ عَلى کُلِّ شَیْء قَدیرٌ،  کسى که از کنار یک آبادى (ویران شده) عبور کرد، در حالى که دیوارهاى آن، به روى سقف ها فرو ریخته بود، (او با خود) گفت: «چگونه خدا (اهلِ) این ویرانه ها را پس از مرگ، زنده مى کند»؟! (در این هنگام،) خدا او را یک صد سال میراند; سپس زنده کرد; و به او گفت: «چه قدر درنگ کردى»؟ گفت: «یک روز; یا بخشى از یک روز». فرمود: «نه، بلکه یک صد سال درنگ کردى! نگاه کن به غذا و نوشیدنى خود (که) هیچگونه تغییر نیافته است! ولى به الاغ خود نگاه کن (که چگونه از هم متلاشى شده! این هم براى اطمینان خاطر توست، و هم) براى این که تو را نشانه اى براى مردم (در مورد معاد) قرار دهیم. (اکنون) به استخوان ها (ى مرکب سوارى خود) نگاه کن که چگونه آنها را برداشته، به هم پیوند مى دهیم، و گوشت بر آن مى پوشانیم»! هنگامى که (این حقایق) بر او آشکار شد، گفت: «مى دانم خدا بر هر کارى تواناست».

 

مسئول خبرگزاری صدای افغان در شمال خاطرنشان ساخت : این فرد که مرده بود اسمش عزیز بود و خدا وی را بعد از صد سال دوباره زنده کرده بود، وقتی خدا از وی پرسید چند وقت درنک کردی گفت یک روز در حالی که بعد از صد سال دوباره زنده شده بود و خداوند برایش می گوید که به غذای خود نگاه کن که طی این صد سال هیچ خراب نشده و در همان لحظه خداوند الاغ او را در پیش چشم  هایش دوباره زنده می کند، زیرا خداوند به همه چیز تواناست.

 

وی تصریح کرد: صد سال برابر با ۵۲۰۰ هفته می شود، وقتی غذای آقای عزیز طی ۵۲۰۰ هفته خراب نشده، یعنی مدت این ۱۰۰ سال غذا عمر کرده می تواند، چگونه می توان گفت که امام زمان نمی تواند ۱۱۸۵ سال عمر نکند.

 

موسوی در ادامه ابراز داشت:  پیامبر ذر حدیثی می فرماید: افضل اعمال امتی انتظار الفرج، بالا ترین اعمال امت من انتظار فرج است، پس انتظار وقتی پیامبر می گوید بهترین اعمال انتظار فرج است پس باید منتظر امام زمان بود.

 

این آگاه مسائل دینی فرهنگی انتظار را حرکت کردن، زمینه سازی برای ظهور عنوان کرد و خاطر نشان ساخت:‌ وقتی شب می شود، ما منتظر خورشید هستیم که فردا طلوع می کند اما آیا شب تاریک می نشینیم یا چیزی را روشن می کنیم، یا اینکه در زمستان وقتی منتظر بهار هستید، برای گرمای تان کاری می کنید، یا همانطور در سرما به سر می برید، پس باید در زمان غیبت امام زمان کاری کرد و نه اینکه فقط آرام نشست.

 

وی  خطاب به جوانان گفت: باید در زمان کنونی معرفت نسبت به امام زمان خود کسب کرد، و در برای زمینه سازی ظهور حضرت گام برداریم، تا به لطف خداوند حضرت ظهور نماید.

 

شایان ذکراست: از میلاد با سعادت منجی عالم بشریت امام عصر(عج) طی مراسمات با شکوه در نقاط مختلف شهر مزارشریف تجلیل به عمل آمده و به صفات و ویژگی های خاص حضرت اشاره شد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>