• تاریخ انشار: ۲۷ اسد ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 12731
  • 649 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

وظیفه مردم افغانستان، دفاع از دست آوردهای مجاهد مردان و نیاکان با افتخار است

n00148415-b

وظیفه مردم افغانستان در شرایط کنونی این است که در پرتو رشادت های نیاکان با افتخار، خلف صالحی باشند که از دست آوردهای مجاهد مردان و پدران خود در هرعصر و زمان مخصوصا در این شرایط که هر گروهی از هر طرف چنگ و دندان نشان می دهد با بصیرت وآگاهی دفاع کنند.   به […]

وظیفه مردم افغانستان در شرایط کنونی این است که در پرتو رشادت های نیاکان با افتخار، خلف صالحی باشند که از دست آوردهای مجاهد مردان و پدران خود در هرعصر و زمان مخصوصا در این شرایط که هر گروهی از هر طرف چنگ و دندان نشان می دهد با بصیرت وآگاهی دفاع کنند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین “علی اسود بلال” مسوول مدرسه حضرت امام امیرالمومنین(ع) درجمع بندی گفتمان این هفته که به مناسبت سالروز “استرداد استقلال افغانستان” از سوی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل برگزار شده بود گفت” اراکن، زمینه ها و بیسترهای استقلال افغانستان باید در پرتو آیات قرآن کریم بررسی شود تا مردم وظایف فعلی خود رانیز بدانند.

 

به گفته “بلال” قرآن یگانه راهکار زندگی مسلمانان و تا روز قیامت راهگشاه و پاسخگوی نیازمندیها بشر است، لذا هرچیز را باید با مقیاس قرآن سنجید.

 

این آگاه دینی همچنان بیان داشت: خداوند در یکی از آیات قرآن خطاب به مومنان میگوید: تقوی الهی را پیشه کنید و نمیرید مگر اینکه مسلمان باشید.

 

آقای بلال ادامه داد: مقید بودن انسان به ایمان و تقوی الهی مسوولیت های سنگینی را برای نسل مسلمان به بار می آورد که از آن جمله دعوت مردم به سوی خیر است.

 

به گفته آقای “بلال” خداوند بازهم با خطاب به مسلمانان می فرماید: برای اینکه استقلال وعزت و سرافرازی در دنیا و آخرت داشته باشید باید در زندگی سیاسی، اجتماعی و حتی خانوادگی مشاور بیگانه و غیر مسلمان را انتخاب نکنید و غیر را در امور خود دخیل نسازید زیرا آنان درجهت سستی و نا هماهنگی کار می کند نه خیر و صلاح شما.

 

“بلال” علاوه کرد: بیگانگانه همواره در تلاش است که شما را ضعیف نگهداشته و استقلال را از شما بگیرد و دوست دارد که شما همیشه در مشکلات، بیچارگی ها و ذلت باشید.

 

آقای “بلال” در ادامه ترجمه آیه مبارکه قرآن کریم گفت: بدانید که آنچه از دهان دشمن بیرون می شود برای اغفال شما است و آنان برای اینکه از رویا روی با نیروهای مسلمان در امان باشند با شوه های مختلف به صورت فریبکارانه وارد میدان می شوند و به بهانه مانند کمک و دست گیری به تخریب دست می زند. و یقیناً آنچه در نیت دارند غیر از آنچیزی است که در زبان می رانند.

 

به عقیده “بلال” وضعیت جهان سوم و کشورهای اسلامی شاهد و گواه اینگونه نیرنگ های دشمن است، امروز نه تنها افغانستان بلکه هرکشوری که تحت سیطره قدرتمندان جهان تحت عنوان کمک و همکاری قرار دارند هرگز روز خوشی را نمی بینند و وضعیت امنیتی و اقتصادی شان هر روز بد ترمی شود.

 

بنا براین به گفته این عالم دینی؛ اگر ما از هشدار قرآن غافل ماندیم و دست به سوی دشمن دراز کردیم، خداوند از راه غیر قانونی هیچگاه ما را به عزت نمی رساند.

 

به باور “بلال” اگر مسلمانان غیر از خداوند به کسی تکیه کنند شبیه این است که به خانه عنکبوت پناه برده است که از منظر قرآن ضعیف ترین و بی پایه ترین خانه خانه عنکبوت است.

 

به گفته مسوول مدرسه امام امیر المومنین (ع)، دستور قرآن برای تمام مسلمانان و مردم افغانستان این است که اگر می خواهید کشور آزاد، جامعه سالم و مردم عزت مند داشته باشید باید شخصیت ها و افراد صالح را از میان خود که پیوند دینی، فکری و خونی با مردم دارند انتخاب کنید و در صحنه بیاورید تا به عنوان مدافعان اصلی استقلال، دلسوزانه سینه سپرکند و بدور از معامله گری ازعزت شما دفاع نمایند.

 

او همچنان افزود: درعصر حاضر که مردم افغانستان با چالشهای زیادی رو برو هستند لازم است همان راهی را که خداوند برای ما فراهم کرده است در پیش بگیریم و بیگانگان را در درون اسرار خویش راه ندهیم.

 

به گفته “بلال” بدون شک آنچه مخالف رضایت خداون باشد منافی با مصلحت خلق و جامعه افغانستان نیز خواهد بود.

 

وی همچنان ابراز داشت: چیز که عزت و پایداری شما را در پی دارد جهاد در راه خدا و حاکم کردن دستورات اسلام و قرآن و جستجوی رهبر دلسوز است، زیرا ملت که خوبان خود را بشناسد و از طرفی هم خدا بگوید محال است که لبیک نشنوند.

 

او همچنان اظهار داشت: ما در پرتو قرآن که رکن اساسی پیروزی و استقلال ملت افغانستان است باید علایق مانند قوم، نژاد وسمت وزبان را کنار بگذاریم و از رفتن به کور راهای باطل منصرف شویم و انگاه با برگشتن به دامن اسلام می توانیم جواب دشمن را درهر شرایط و زمان بدهیم.

 

آقای بلال در پایان تاکید کرد که وظیفه ما درحال حاضر این است که در پرتو رشادت نیاکان خود خلف صالحی باشیم که از دست آوردهای مجاهد مردان و پدران مان در هر عصر و زمان مخصوصا در این شرایط که هر گروهی ازهرطرف چنگ و دندان نشان می دهد با بصیرت و آگاهی دفاع کنیم.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>