• تاریخ انشار: ۳۱ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 21917
  • 351 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

کسی که منتسب با نام حسین(ع) باشد به خود افتخار می کند

n00171237-b

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب این حسین(ع)‌اسم، رسم، هدف و آرمانش جهانی شده و از دیروز تا به امروز بزرگترین رهبران سیاسی و دینی جهان از ایشان به عنوان الگو و سرمشق در زندگی شان یاد می کنند و با الگو برداری از خط حسین(ع) بهره ها برده […]

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب این حسین(ع)‌اسم، رسم، هدف و آرمانش جهانی شده و از دیروز تا به امروز بزرگترین رهبران سیاسی و دینی جهان از ایشان به عنوان الگو و سرمشق در زندگی شان یاد می کنند و با الگو برداری از خط حسین(ع) بهره ها برده و کسی که منتسب با نام حسین(ع) باشد به خود افتخار می کند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، سید عبدالله نایاب؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در حوزه غرب افغانستان در مراسم گرامی داشت از سالروز شهادت جانگداز اباعبدالله الحسین(ع)‌و هفتاد و دو تن از یاران وفا دارش در محله توحید ناحیه دوازدهم شهر هرات با حضور مومنین و عزادارن با بیان اینکه کسی که منتسب با نام حسین(ع) باشد به خود افتخار می کند گفت: در زمان جاهلیت عرب اعراب به داشتن فرزند پسر خیلی افتخار می کردند و داشتن فرزند دختر را مایه ننگ و سرافکندگی می دانستند بطوریکه بارها به پیامبراسلام(ص) به دلیل نداشتن فرزند پسر کنایه زده و ایشان را ابتر خطاب می کردند.

 

 

وی افزود: پیامبر(ص) که از شنیدن کنایه های اعراب نسبت به خود ناراحت می شدند نزد خداوند شکایت کردند و خداوند عزوجل سوره مبارکه کوثر را بر پیامبر نازل می کند و برا ایشان می فرماید که ما بر تو کوثر عطا کرده ایم و به خاطر وجود کوثر خدارا عبادت و سجده کن، شتری را قربانی کن و کسانی که تو را ابتر می گویند خودشان ابتر هستند.

 

 

نایاب با اشاره به تفسیر فخر رازی و دیگر مفسرین اسلامی در رابطه با معنا و مفهوم کوثر در قرآن بیان داشت: منظور از کوثرقرآن وجود مقدس و نورانی حضرت فاطمه(س‌) می باشد.

 

این فعال فرهنگی با بیان اینکه آیا نهضت عاشورای حسین(ع)، مراسم با شکوه اربعین ، یگانه و نادرترین اتفاقی را که یک هزار و چهار صد سال پیش در سرزمین کربلا اتفاق افتاده است را می بینید؟ تصریح کرد: امروز مردم کیلومترها دورتراز این حادثه و سال ها و قرن ها دور تر از آن زمان با شور و شعور حسینی جمع می شوند و بر سر و سینه می زنند و در این فضای خطرناک و ملتهب نا امنی ازشهادت یادگار رسول خدا (ص) تجلیل می کنند.

 

وی اظهار داشت: اعراب جاهلیت در سنت و بدعت های  خرافی شان دختر را به عنوان لکه ننگ و یک موجود ضعیف و مایه شرمساری می دانستند، اما خداوند عزوجل اراده نموده و با عطا نمودن کوثر و هدیه دادن دختری بنام فاطمه (س) به پیامبر(ص)، نام آن حضرت را در دنیا برای همیشه زنده و جاویدان نگه داشت.

 

نایاب با اشاره به وجود حضرت فاطمه (س) که فرزندی به نام حسین(ع) از ایشان به دنیا آمد خاطر نشان ساخت: این حسین(ع)‌اسم، رسم، هدف و آرمانش جهانی شده و از دیروز تا به امروز بزرگترین رهبران سیاسی و دینی جهان از ایشان به عنوان الگو و سرمشق در زندگی شان یاد می کنند و با الگو برداری از خط حسین(ع) بهره ها برده و کسی که منتسب با نام حسین(ع) باشد به خود افتخار می کند.

 

وی در پایان گفت: امروز تمامی انسان های آزاده و آزاد اندیش با هر نوع تفکر،عقیده و مکتبی نام حسین(ع)‌را بر زبان زمزمه می کنند و آرمان های ایشان را سرلوحه زندگی خود قرار می دهند.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>