• تاریخ انشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16591
  • 586 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

گروه‌های دست‌آموز کشورهای قدرتمند به دنبال بدنام ساختن اسلام در جهان هستند/ تا پیدا شدن عامل اصلی حادثه تروریستی ۷ جدی از پا نخواهیم نشست

n00155940-r-b-055

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری در مصاحبه با رسانه ها گفت، عملکردی که توسط گروه های تروریستی به نام اسلام صورت می گیرد، کاملا مخالف آموزه های دینی است و سردمداران و صاحبان قدرت با ترس از گسترش اسلام، به وسیله پرورش دادن گروه های هراس افگن می خواهند چهره دیگری از […]

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری در مصاحبه با رسانه ها گفت، عملکردی که توسط گروه های تروریستی به نام اسلام صورت می گیرد، کاملا مخالف آموزه های دینی است و سردمداران و صاحبان قدرت با ترس از گسترش اسلام، به وسیله پرورش دادن گروه های هراس افگن می خواهند چهره دیگری از اسلام نشان دهند. وی در عین حال تأکید کرد که تا پیدا شدن عامل اصلی حادثه تروریستی ۷ جدی از پا نخواهند نشست و دولت نیز با درنظرداشت عمق فاجعه، باید تلاش پیگیر داشته باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، رییس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) که در حاشیه مراسم گرامی داشت از شهدای حادثه تروریستی ۷ جدی بر این مراکز با رسانه ها سخن می گفت، خاطرنشان کرد: مشخصا گروه های که دست آموز کشورهای قدرت‌مند هستند، برای بد نام ساختن اسلام و تاریک نشان دادن فضای دینداری و معنویت این کارها را انجام می دهند و از این طریق می خواهند مردم را از اسلام دور بسازند و تنفرعمومی در سطح جهان نسبت به مسلمانان ایجاد کنند.

 

به باور حسینی مزاری، مردم با سواد دنیا به خصوص ملت های غرب در این اواخر گرایش بیش از حدی به اسلام پیدا کرده اند، لذا سردمداران و صاحبان قدرت با ترس از گسترش اسلام، به وسیله پرورش دادن گروه های هراس افگن می خواهند چهره دیگری از اسلام نشان دهند.

 

وی در ادامه سخنان خود گفته های مقامات امنیتی را مبنی بر این که گویا مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در برنامه های خود نهادهای امنیتی را در جریان قرار نداده است، کاملا رد کرد و گفت: “مرکز تبیان و خبرگزاری یک تشکیل کوچک محلی نیست که سالی یک بار مراسم بگیرد و نیروهای امنیتی را مشخصاً در همان مورد اطلاع بدهد، بلکه هر لحظه و هر روز برنامه های مختلف و فعالیت های فکری و فرهنگی دارد. گذشته از آن بعد از حادثه مسجد امام زمان غرب کابل ما برای امنیت نامه فرستادیم که این مرکز هر پنجشنبه برنامه دارد و شما متوجه باشید؛ بنابر این هیچ عذری برای امنیت باقی نمی ماند”.

 

به گفته رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، “بر فرض که ما امنیت داخل را درست نگرفته باشیم، اما وقتی که در کوچه انفجار می شود، چه کسی مسوولیت دارد؟ و کدام ارگان باید امنیت شهروندان را حفظ کند؟ بنابر این فراکنی از سوی امنیت از یک سو و جبهه نرم دشمن که در افغانستان فعالیت دارد، از سوی دیگر، در حقیقت به نوعی توهین به امنیت ملی کشور است”.

 

حسینی مزاری تأکید کرد که ما تا پیدا شدن عامل اصلی این حادثه از پا نخواهیم نشست و دولت نیز با درنظرداشت عمق فاجعه باید تلاش پیگیر داشته باشد.

 

از سوی دیگر، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالعظیم فاضل حسینی، رییس بنیاد فرهنگی راه امین نیز در مصاحبه با رسانه ها، حادثه هفتم جدی در مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را تلخ ترین حادثه در سال جاری در کشور عنوان کرد. وی دلیل عمده این فاجعه را درنده خویی و از خدا بی خبری یک عده عناصر مزدور عنوان کرد و و گفت: اگر انسان دستورات اسلام را در زندگی خود عملی کند هرگز گرفتار این انحرافات فکری نمی شود.

 

این عالم دینی تاکید کرد که در اسلام انتحار و انفجار نیست؛ دوئیت و تعصب راه ندارد؛ تبعیض روا نیست؛ بلکه اتفاق و انسجام، برادری و برابری است و کارهای ناشایستی که انجام می شود، فقط به نام اسلام است.

 

به عقیده وی، از آفتاب روشن تر است که هدف دشمن ایجاد اختلاف میان مسلمانان است و از طریق کوبیدن پیروان مذاهب توسط یکدیگر می خواهد به هدف خود که همان تضعیف اسلام و مسلمانان است برسد.

 

رییس بنیاد فرهنگی راه امین تأکید کرد که دشمن از راه های مختلف وارد شده است؛ پس وظیفه همه مسلمانان به خصوص علما، دانشمندان و متفکرین است که به مردم آگاهی بدهند و ملت را از توطئه دشمن آگاه کنند.

 

مراسم گرامی داشت از شهدای حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان، روز جمعه ۱۶ جدی در مسجد محمدیه کارته سخی کابل برگزار شد. در حمله تروریستی ۷ جدی، ۵۲ تن شهید و بیش از ۹۰ تن دیگر زخمی شدند که وضعیت برخی از زخمی های این رویداد وخیم می باشد، اما تلاش های مرکز تبیان برای انتقال زخمی ها به جمهوری اسلامی ایران، تاکنون با کارشکنی های دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری همراه بوده و به نتیجه نرسیده است.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>