• تاریخ انشار: ۵ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 17170
  • 700 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

یک فعال رسانه‌ای: حمله بر رسانه، حمله بر نور و آگاهی است

n00157025-b

الیاس احمدی؛ رئیس خبرگزاری صنا با اشاره حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا می‌گوید که حمله بر رسانه‌، حمله بر نور و آگاهی است.   آقای احمدی در گفتگو با خبرگزاری آوا با ذکر این مطلب که رسانه‌ رکن چهارم دموکراسی بوده و پلی ارتباطی بین دولت و […]

الیاس احمدی؛ رئیس خبرگزاری صنا با اشاره حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا می‌گوید که حمله بر رسانه‌، حمله بر نور و آگاهی است.

 

آقای احمدی در گفتگو با خبرگزاری آوا با ذکر این مطلب که رسانه‌ رکن چهارم دموکراسی بوده و پلی ارتباطی بین دولت و ملت به شمار می‌رود، تأکید کرد که رسانه ها اساس انعکاس حقایق اند و بدون آن جامعه به تاریکی فرو‌خواهد رفت.

 

در حمله تروریستی بر خبرگزاری صدای افغان و دفتر مرکزی فرهنگی تبیان، بیش از ۵۰ تن کشته و نزدیک به ۱۰۰ تن زخمی شدند.

 

رییس خبرگزاری صنا با اشاره به این رویداد، بیان داشت که حمله بر رسانه‌ها از سوی گروه های تروریستی به معنی کشاندن جامعه به سوی تاریکی و ظلمت است؛ آنان می خواهند تا گلوی حقیقت را ببرند و جنایت های ضد انسانی و ضد بشری خود را کتمان کنند.

 

به گفته احمدی، در صورت تداوم حملات تروریستان بر رسانه‌ها، پیامدهای منفی در انتظار جامعه خواهد بود و یکبار دیگر افغانستان به قهقرا رفته و به پرتگاه سقوط نزدیک خواهد شد.

 

این فعال رسانه‌ای همچنین معقتد است که دست‌های خارجی که عامل به میان آمدن این تروریستان هستند، می‌خواهد تا با بریدن گلوی آزادی بیان، اهداف شوم و ضد انسانی خود را عملی کرده و افغانستان تحت سیطره خود را تأسیس کنند.

 

آقای احمدی گفت: متأسفانه رهبران حکومت از گذشته های دور تاکنون شعارهایی را مبنی بر تأمین امنیت و مصونیت خبرنگاران، مطرح کرده اند؛ اما این وعده‌های سر خرمنی، هیچگاه جنبه عملی به خود نگرفته است.

 

به گفته او، قوانین مختلفی از سوی حکومت به خاطر تأمین امنیت خبرنگاران تدوین، تصویب و توشیح شد و از طریق رسانه ها اعلام گردیده؛ اما این قوانین همچنان روی صفحات جریده‌ها باقی مانده اند.

 

دلایل این بی توجهی از نظر این فعال رسانه‌ای، بروز فساد، تعصب و تبعیض در درون حکومت و افشای آن از طریق رسانه ها بوده که سران حکومت را واداشته تا این قوه را به عنوان دشمن بپذیرند و هیچگاهی برای رفع مشکلات آن تلاش نکنند.

 

به باور رییس خبرگزاری صنا، در یک رتبه‌بندی کوتاه می توان گفت که حمایت حکومت از خبرنگاران و عمل به وعده های شان ۱ درصد بوده است.

 

رئیس خبرگزاری صنا با بیان اینکه رسانه ها بیانگر دردهای شهروندان بوده اند، می‌گوید که رسانه‌ها گلوی آزادی بیان هستند و گروه‌های هراس‌افگن نیز با حمله بر رسانه ها و به ویژه خبرگزاری وزین صدای افغان می‌خواهند گلوی آزادی بیان را بریده و باداران خود را به اهداف شوم شان نایل کنند.

 

از دید آقای احمدی، حمله بر دفتر خبرگزاری صدای افغان نمادی از ذلت و حقارت تروریستان بود که نشان دادند با آزادی و آزادمنشی در تقابل بوده و جنایت‌آفرین هستند.

 

او تصریح کرد: خبرگزاری صدای افغان به عنوان نخستین خبرگزاری خصوصی در کشور، توانسته است در طول سال‌های فعالیت خود، دردها و مشکلات و نیز جنایت های جنایتکاران را انعکاس داده و صدای مظلومیت بشریت باشد.

 

به باور وی، این رسانه همواره تلاش کرده تا جهان را از ظلم ددمنش های زمان آگاه کند و همین ویژگی صدای افغان سبب شد تا خونخواران دیوصفت با حمله بر دفتر این خبرگزاری ده ها خانواده را داغدار کرده و جامعه رسانه ای کشور را سوگوار نمایند.

 

این فعال رسانه‌ای با نگرانی از وضعیت دشوار خبرنگاران در کشور می‌گوید که وضعیت کنونی خبرنگاران در افغانستان نگران‌کننده است و اگر رهبران حکومت وحدت ملی به وضعیت خبرنگاران توجه نکنند و آنان را در باطن، دشمن تلقی کنند، جامعه رسانه ای افغانستان شاهد آشفتگی های فراوانی خواهد بود؛ اگرچه به باور وی در طول ۱۵ سال گذشته، رسانه ها در حوزه کمیت، رشد خوبی داشته؛ اما کیفیت چندانی ندارند.

 

در پایان رییس خبرگزاری صنا با تاکید بر اینکه رسانه‌ها پل ارتباطی میان دولت و ملت می‌باشند، افزود که رهبران و سردمداران حکومت باید به دور از هرگونه نابرابری به وضعیت خبرنگاران توجه کرده و قوانین مرتبط با این قشر را در عمل پیاده کنند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>