• تاریخ انشار: ۴ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 17163
  • 972 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تلاش ایران این بوده تا نظام اسلامی آخرین داشته های خود را به مهاجرین تقدیم کند

n00157017-b

با آنکه جمهوری اسلامی بیش از سه دهه بیشترین خدمات را برای مهاجرین افغانستانی در ایران ارائه کرده است اما با آنهم گره هایی در سطح مهاجرین وجود دارد که برای ایرانیها بسیار کوچک و بازکردن آن بسیار راحت است اما برای مهاجرین ما بسیار بزرگ و تحمل آن سخت به نظر می رسد.   […]

با آنکه جمهوری اسلامی بیش از سه دهه بیشترین خدمات را برای مهاجرین افغانستانی در ایران ارائه کرده است اما با آنهم گره هایی در سطح مهاجرین وجود دارد که برای ایرانیها بسیار کوچک و بازکردن آن بسیار راحت است اما برای مهاجرین ما بسیار بزرگ و تحمل آن سخت به نظر می رسد.

 

به گزارش آوا، این مطلب توسط حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در دیدار با آقای سلیمانی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت/استان اصفهان بیان شد.

 

وی از خدمات و زحمات مجموعه ی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی سپاسگذاری کرد و گفت: رفع برخی مشکلات فراروی زندگی مهاجرین در ایران به ویژه مشکلاتی که در مسیر راه کسب و کار، تجارت و سرمایه گزاری مهاجرین است، به نفع جمهوری اسلامی، کسبه و بازاریان و عموم مهاجران است.

 

حسینی مزاری گفت: در بسیاری جهات زندگی مهاجرین در ایران استثنایی است، چه اینکه امنیت در عرصه های مختلف تامین است و از نظر فکر و فرهنگ ممتاز به نظر می رسد و اصولا ایران برای مهاجرین در زمینه های تعلیم و تربیت عمومی یک دانشگاه است و تاثیر در ارتقای سطح فرهنگ عمومی آنان دارد و در یک کلام در ایران به ویژه برای مهاجران یک زندگی شرافتمندانه در جریان است اما گره هایی در مورد تردد، بهداشت و درمان، بیمه، گواهینامه، تحصیلات عالیه، کسبه و بازاریان به خصوص سرمایه گزاری وجود دارد که در بسا موارد باعث کدر خاطر مهاجران می گردد.

۰۱

رئیس عمومی مرکز فعالیتهای اجتماعی تبیان در این دیدار با ارائه صحبت تفصیلی پیرامون موارد متذکره، اضافه کرد: جمهوری اسلامی در طول بیش از ۳ دهه و با وجود داشتن مشکلات مختلف، خدمات زیادی برای مهاجرین ارائه کرده است، اما عدم اطلاع رسانی به موقع ارگانهای ذیربط، موجب بی اطلاعی و یا کم اطلاعی مهاجرین و حتی همسایه ها و جهانیان گردیده، تا بدینترتیب سبب ایجاد خلا اطلاعاتی شود و شرایط سؤ استفاده دشمنان مردم ایران و افغانستان را فراهم کرده، با ترویج تردیدهایی نسبت به خدمات ایران، بدبینی هایی در سطح مهاجرین پدید می آورند.

 

حسینی مزاری در پایان، سیدمحمدحسینی نماینده مرکز تبیان در اصفهان و سایر کادر و پرسنل این تشکیلات در این شهر را به آقای سلیمانی و همراهان معرفی کرد و ضمن اعلام همکاری در راستای ساماندهی مهاجرین و تلاش برای رفع مشکلات موجود فراراه آنها و اطلاع رسانی دقیق از میزان و گستره خدمات جمهوری اسلامی به مهاجرین، خواستار همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی با مسولین دفتر نمایندگی مرکز تبیان در اصفهان گردید.

 

در ادامه، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت/استان اصفهان، ضمن ابراز تسلیت شهید و مجروح شدن بیش از ۱۴۰ تن از مسؤلین، کادرها و پرسنل دفاتر مرکزتبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل و نیز جمعی از اعضای فعال طلبه و دانش آموز این تشکیلات، حملات ۷ جدی علیه دفاتر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را به شدت محکوم کرد و ابراز امیدواری نمود تا با اقدامات حکومت و مردم افغانستان، مصایب و مشکلات جنگ و نا امنی از زندگی مردم افغانستان رفع گردد.

 

آقای سلیمانی همچنان از حضور حسینی مزاری و هیئت همراه ابراز خرسندی نموده و خوش آمد گفت و سپس با اذعان به وجود مشکلات در سطح مهاجرین افغانستانی، گفت: سیاست اصلی نظام ارائه کمک و خدمت به مهاجرین افغانستانی مقیم ایران است به نحوی که اقامت آنان در ایران گوارا و خاطره انگیز باشد ولی گاهی یا به دلیل برخی قوانین گذشته و گاهی نیز به خاطر بی توجهی ها معضلاتی در فراروی زندگی مهاجرین پدیدار می گردد ولی تلاش به این سمت و سو همواره وجود داشته تا نظام اسلامی آخرین داشته های خود را به مهاجرین عزیز تقدیم کند.

۰۳

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی افزود: کارشبانه روزی وزارت داخله/کشور و سایر نهادهای ذیربط همیشه برای خدمت به مهاجرین و رفع مشکلات آنها بوده است به گونه ای که این نگاه سرلوحه برنامه های جمهوری اسلامی است.

 

آقای سلیمانی اما در رابطه با خدمات جمهوری اسلامی در گذشته و حال برای مهاجرین عنوان کرد که گستره و تاثیرگذاری آن غیر قابل انکاراست و این روند و نگاه کار و برنامه ریزی جمهوری اسلامی در سخت ترین شرایط داخلی وجود داشته و در سالهای اخیر شدت و وسعت بیشتر نیز یافته است.

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی نقص اطلاع رسانی از خدمات ایران به مهاجرین را قبول داشته اما گفت: تاکنون سیاست بر این مبنا بوده است که کمتر عناوین و فهرستهای طولانی ی خدمات ایران به مهاجرین را عنوان کنیم تا مبادا این احساس در سطح عموم پدید بیاید که گویا ما کمکهای خود را به رخ مهاجرین می کشیم. چرا که خدمت به مهاجرین وظیفه ما بوده و نیز خواهد بود.

 

در ادامه آقای سلیمانی فهرست مختصری از خدمات اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت/استان اصفهان را بیان کرد.

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت/استان اصفهان از ابراز همکاری حسینی مزاری ابراز تشکر نموده برای همکاری با مسؤلین دفترنمایندگی مرکز تبیان در اصفهان، اعلام آمادگی نمود.

۰۲

گفتنی است که با تقاضای جدی طیف وسیعی از مهاجرین مبنی بر افتتاح دفتر نمایندگی مرکز تبیان در اصفهان، نامه تقاضای فعالیت رسمی مرکز تبیان در اصفهان عنوانی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در اصفهان تقدیم شده است.

 

حسینی مزاری پس از حضور در مراسم باشکوه تجلیل از مقام شامخ شهدای ۷ جدی مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، که از سوی دفتر نمایندگی مرکز تبیان در اصفهان برگزار شده بود، با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان و نیز شخصیتها و گروه های مختلف طلاب، دانشجویان، فرهنگیان، سرمایه گذاران، بازاریان و کسبه مهاجر دیدار و ملاقات نمود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>