• تاریخ انشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 9437
  • 1,261 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

آرزوی تمام شیعیان افغانستان زیارت عتبات عالیات در عراق در طول سال است

زیارت عتبات عالیات آرزوی دیرینه شیعیان افغانستان است و اگرچه امسال در ایام و لیالی اربعین این فرصت برای جمعی از مردم افغانستان به دست آمد اما خواست مردم ما این است که درغیر ایام اربعین هم بتوانند به زیارت عتبات عالیات درعراق مشرف شوند.   این مطلب توسط حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری […]

زیارت عتبات عالیات آرزوی دیرینه شیعیان افغانستان است و اگرچه امسال در ایام و لیالی اربعین این فرصت برای جمعی از مردم افغانستان به دست آمد اما خواست مردم ما این است که درغیر ایام اربعین هم بتوانند به زیارت عتبات عالیات درعراق مشرف شوند.

 

این مطلب توسط حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در دیدار با آیت الله سیدمجتبی حسینی عنوان گردید.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رئیس کل مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افزود: اگرچه زمینه سازی حضور در عراق برای کل شیعیان افغانستان موهبت بزرگ است اما مهاجرین افغانستانی مقیم جمهوری اسلامی ایران علاقه و ظرفیت بیشتری برای حضور در عراق دارند و نیاز بیشتر به کمک مقامات برای حل معضل مسافرت به عراق در طول ایام سال دارند.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان ضمن تقدیر و سپاس از کمکهای همیشگی جمهوری اسلامی ایران به مردم افغانستان، یکبار دیگر توجه نماینده ویژه حضرت امام خامنه ای در عراق را برای ایجاد تسهیلات جهت حضور شیعیان افغانستان در سرزمین عراق خواستار گردید.

 

 

همچنان در این دیدار برخی گره های کاری مهاجرین افغانستانی مقیم ایران نیز مطرح گردید.

آیت الله سیدمجتبی حسینی ضمن احوال پرسی از یکایک شخصیتهای حاضر در دیدار، از اظهارات آقای مزاری ابراز خرسندی کرده، اعلام آمادگی نمود تا در راستای رفع محدودیت سفر شیعیان افغانستانی به عراق تمهیدات لازم را اندیشیده با مقامات ذیربط عراقی و ایرانی، موضوع را در میان گذاشته، راه حلی بیابد تا موانع حضور شیعیان در سرزمین عراق برطرف گردد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده حضرت امام خامنه ای در عراق خواستار پیگیری جدی این مطالبه و سایر مطالبات گردید و اعلام آمادگی کرد تا هرگونه همکاری در این راستا انجام دهد.

 

 

گفتنی است که حضرت آیت الله سیدمجتبی حسینی با حضور در دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس به صحبت سیدعیسی حسینی مزاری گوش فراداده، در پاسخ، به موضوعات مهمی اشاره کرد.