• تاریخ انشار: ۲ اسد ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 929
  • 1,613 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

آمادگی شهروندان کابل برای شرکت در روز جهانی قدس

شهروندان کابل می‌گویند که جدی‌تر از سال‌های قبل در روز جهانی قدس اشتراک خواهند کرد. به گزارش خبرگزرای آوا، فردا ۲۷ رمضان مصادف است با روز جهانی قدس، شهروندان کابل با توجه به افزایش حملات اسرائیل و کشتار مردم بی دفاع فلسطین، به نظر می‌رسد که آمادگی های بیشتری نسبت به سال های گذشته برای […]

شهروندان کابل می‌گویند که جدی‌تر از سال‌های قبل در روز جهانی قدس اشتراک خواهند کرد.
به گزارش خبرگزرای آوا، فردا ۲۷ رمضان مصادف است با روز جهانی قدس، شهروندان کابل با توجه به افزایش حملات اسرائیل و کشتار مردم بی دفاع فلسطین، به نظر می‌رسد که آمادگی های بیشتری نسبت به سال های گذشته برای محکومیت اسرائیل روی دست گرفته اند.
محمد حسیب، یک تن از باشنده گان کابل می گوید: تصمیم دارم فردا با جمعی از دوستان و اعضای خانواده ام در تظاهرات روز جهانی قدس شرکت کنم و سکوت نهادهای حقوق بشری و سازمان ملل متحد در برابر جنایات اسرائیل را به شدت محکوم کنیم.
وی افزود: باتوجه به کشتار بیرحمانه مردم فلسطین از سوی اسرائیل این مسئولیت هر فرد است که از این ملت مظلوم دفاع کند و برای قطع حملات و کشتار افراد بیگناه صدای خود را بلند نماید.
شفیق الله یکی دیگر از شهریان کابل گفت: این وظیفه هر فرد مسلمان است که از یک مسلمان دیگر دفاع کند و اگر کدام کاری دیگر نتواند، حد اقل صدای خود را در تظاهرات و گردهمایی ها بلند نماید.
وی اضافه کرد: هرگاه ما به خوشی برادر مسلمان خود خوشحال نشویم و با غمشان غمگین نشویم؛ مسلمانی ما زیر سوال می رود.
شفیق الله ادامه داد: هر فرد مسلمان باید بخاطر دفاع از برادر مسلمان خود برخیزد و در این ماه رمضان نگذارد که برادرانش در دیگر کشورهای اسلام به آتش ظلم بسوزند.
این در حالسیت با افزایش حملات و کشتار مردم بی دفاع فلسطین تا کنون شماری زیاد از شهروندان کشور با راه اندازی تظاهرات و راهپیمایی های گسترده حملات صهیونیست ها بر نوار غزه را با شدید ترین الفاظ محکوم نموده اند.
شبکه های اجتماعی نیز نشانگر اینست که مردم افغانستان از حملات اسرائیل به شدت خشمگین هستند و برای محکومیت اسرائیل همدیگر را تشویق می‌کنند.
محمد نواب در صحفه فیس بوک اش از تمامی جوانان خواسته که در مقابل حملات اسرائیل سکوت نکنند و حد اقل فردا به عنوان یک مسلمان به رسم اعتراض در روز جهانی قدس شرکت کنند.
گفتنی است که براساس آمارها، تا کنون در اثر حملات اسرائیل به غزه صدها تن از شهروندان فلسطینی کشته و زخمی شده اند و بیش از ۱۴۰ هزار تن دیگر نیز آواره و بی سرپناه شده اند.