• تاریخ انشار: 19 اکتبر 2018
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 22543
  • 681 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

آمریکا در سایه فتنه های داخلی در صدد تاراج منابع ملی افغانستان است

جمعی از عالمان دینی در جلسه هفتگی شان در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد از ایجاد فتنه ها و تاراج منابع ملیابراز نگرانی کرده می‌گویند که دولت آمریکا مستقیماً در این فتنه ها دست دارند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، این عالمان دینی آمریکا را عامل اصلی فتنه های […]

جمعی از عالمان دینی در جلسه هفتگی شان در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد از ایجاد فتنه ها و تاراج منابع ملیابراز نگرانی کرده می‌گویند که دولت آمریکا مستقیماً در این فتنه ها دست دارند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، این عالمان دینی آمریکا را عامل اصلی فتنه های موجود در کشور دانسته، می‌گویند که آمریکا با استفاده از این کشمکش ها و ناامنی ها منابع ملی و معادن کشور را تاراج می‌کنند.

 

حجت الاسلام هاشمی راستی؛ مسئول کل علمای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: “آمریکا یکی از مصادیق عینی فتنه های متعدد در جهان، منطقه و افغانستان بوده و با شعارهای فریبنده و دروغینی مانند رفع بحران، فراهم نمودن شرایط دموکراسی و مردم سالاری، تامین امنیت و رفاه اجتماعی، ریشه کن نمودن تروریسم و  مبارزه با مواد مخدر به دنبال تاراج منابع طبیعی و سرمایه های ملی افغانستان و دیگر اهداف شوم و سلطه جویانه خویش می‌باشد.”

 

وی افزود، آمریکایی ها اهداف و مطامع شان را در سایه ی بحرانها و توسعه نا امنی ها جستجو میکنند و امروز ملت و مردم رنج دیده افغانستان را شدیدا گرفتار فتنه ها و قربانیان این دسیسه ها و شیطنت ها کرده است.

 

سید داؤد علوی؛ از دیگر عالمان دینی با اشاره به پیامد و سرمنشاء ایجاد فتنه ها از منظر دین مبین اسلام گفت: “فتنه ها اساسا برمبنای مخالفت با احکام الهی اتفاق میافتد و یکی از نشانه های فتنه این است که گاهی حق و باطل بگونه ای امتزاج میابند که تشخیص صحیح و درست حق برای توده های مردم مشکل میشود”.

 

وی افزود، برای مبارزه با فتنه باید از خود گذشتگی و محض رضای خدا وارد عمل شده و مبارزه صادقانه با فتنه ها لزوما باید برمبنای دانش و آموزه های مکتب اهل بیت (ع) باشد.

 

حجت الاسلام باقری؛ از دیگر عالمان دینی از عملکرد منفی و غیر معقول گروه ها و احزاب انتقاد کرده گفت:” عملکرد شماری از احزاب نیز موجب ظهور و بروز بسیاری از فتنه ها در جامعه گردیده و  اختلافات اجتماعی، عدم وحدت و یکپارچگی نیز زمینه ساز و موجب ایجاد فتنه بوده است.

 

به گفته آقای باقری، در مناطق مختلف افغانستان نفوذ طالبان در بین اردوی ملی فجایع و خسارتهای جبران ناپذیری را ببار آورده و  دشمنان به ظاهر دوست افغانستان  میخواهند که مردم بین خودشان بشدت درگیر باشند تا آنها به راحتی اهداف و مقاصدشان را در این کشور دنبال نمایند.