• تاریخ انشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۹
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 30211
  • 211 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

آگاهان دین: جوانان برای تولی و تبرای عینی و واقعی، ملزم به شناخت جانشین امام معصوم(ع) هستند

n00216295-b

آگاهان امور دین در هرات تاکید می کنند، اگر جوانان می خواهند تولی و تبرای آنها در زمان فعلی، واقعی وعینی باشد چاره ای جز شناخت جانشین امام معصوم در عصر حاضر را ندارند.   به گزارش خبرگزاری آوا- هرات، سمینار علمی- تحلیلی “مبانی ولایت و آشنایی با معارف اسلامی” به مناسبت فرارسیدن “عید سعید […]

آگاهان امور دین در هرات تاکید می کنند، اگر جوانان می خواهند تولی و تبرای آنها در زمان فعلی، واقعی وعینی باشد چاره ای جز شناخت جانشین امام معصوم در عصر حاضر را ندارند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا- هرات، سمینار علمی- تحلیلی “مبانی ولایت و آشنایی با معارف اسلامی” به مناسبت فرارسیدن “عید سعید غدیر خم” از سوی بخش فرهنگی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با حضور جمعی از دانشجویان، طلاب حوزات علمیه و فرهنگیان هرات برگزار شد.

 

عبدالغفور ناظر سیغانی، مسئول بخش فرهنگی مرکز تبیان در هرات و برگزار کننده این سمینار هدف از برگزاری این سمینار را آشنایی جوانان با معارف اسلامی خصوصا مبانی ولایت عنوان نمود تا جوانان با معارف اسلامی خصوصا بحث ولایت آشنا شده و در مسیر درست حرکت کنند.

 

این فعال فرهنگی همچنان افزود، جوانان موتور متحرک یک جامعه می باشند و این جوانان هستند که با دانایی و درایتشان وضعیت نامطلوب را به مطلوب تبدیل نموده و جامعه خود را به سوی سعادت و خوشبختی سوق می دهند.

 

وی در ادامه علاوه نمود: متاسفانه امروزه اکثریت جوانان و حتی افراد تحصیل کرده جامعه ما تحت تاثیر فرهنگ و ایدئولوژی غرب قرار گرفته و از لحاظ عقیدتی و فکری دچار انحراف شدند که یکی از دلایل عمده آن عدم آشنایی با معارف اسلامی از جمله بحث تولی، تبری و ولایت می‌باشد.

 

در همین حال، استاد حاجی داوود افشار ارائه کننده سمینار”آشنایی با معارف و مبانی ولایت با موضوع تولی و تبری” هدف از برگزاری این دوره را آگاهی و آشنایی جوانان با مفاهیم عمیق تر “تولی و تبری” عنوان نموده تاکید کرد که در این دوره کوشش گردید تا جوانان به مفهوم ولایت فقیه از زاویه جدید آشنایی پیدا کنند.

 

این فعال فرهنگی و سیاسی در هرات همچنان علاوه نمود: در جلسه امروز بر روی این مسئله تاکید و روشن شد که ولایت فقیه به لحاظ معرفتی ادامه دهنده خط نبوت و امامت است وعدم معرفت به آن مشکلات عقیدتی مومنین را باعث می‌گردد.

 

استاد افشار همچنان تاکید کرد: اگر جوانان می خواهند تولی و تبرای آنها در زمان فعلی، واقعی وعینی باشد چاره ای جز شناخت جانشین امام معصوم در عصر حاضر را ندارند.

 

همچنان در ادامه این برنامه، به معرفی ویژگی های شخصیتی حضرت آیت الله امام خامنه ای، زعیم جهان اسلام در عصر کنونی پرداخته شد.

 

در همین حال، اشتراک کنندگان این سمینار ضمن طرح سوالاتی پیرامون این موضوع و دریافت پاسخ از سوی ارائه دهنده سمینار از مسوولین و برگزار کنندگان این سمینار خواستند تا جهت آشنایی هر چه بیشتر جوانان با مبانی اعتقادی شان این چنین دوره هایی را برگزار نمایند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>