• تاریخ انشار: ۲۳ حمل ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2273
  • 3,040 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

آیا اختطاف حجت الاسلام والمسلمین سید رحمت الله مرتضوی راست است؟

n00109747-b

آیا اختطاف حجت الاسلام والمسلمین سید رحمت الله مرتضوی راست است؟، عنوان مطلبی است که سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در صفحه فیس بوک خود گذاشته است. به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری  در این مطلب از زنگ زدن یک دوست […]

آیا اختطاف حجت الاسلام والمسلمین سید رحمت الله مرتضوی راست است؟، عنوان مطلبی است که سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در صفحه فیس بوک خود گذاشته است.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری  در این مطلب از زنگ زدن یک دوست به وی و خبر دادن از اختطاف حجت الاسلام و المسلمین سید رحمت الله مرتضوی نگاشته است.
در این مطلب آمده است :

دوستان گرامی! شب گذشته خبری را شنیدم که بسیار تاسف آور و واقعا تکاندهنده و نگران کننده بود. دوستی به من زنگ زد و گفت که آقای مرتضوی اختطاف شد. داستانش مفصل است. امروز از قضا انترنت دفتر و هم خانه به کلی قطع است و تا ساعت ۹ شب وصل نمی شود و اکنون با اینترنت تلفن همراه وصل هستم و از طریق. گوشی می نویسم که ادامه اش کمی مشکل است. چون از یک طرف این خبر در شبکه های اجتماعی درز کرده و اول صبح چند سطری در رابطه با این اختطاف مطالعه کردم و از طرفی هم داستان واقعی آن نیز طولانی است و ترسیم و تصویر آن با این فرصت کم امکان ندارد. پس عزیزان را وعده می دهم که اصل ماجرا را شب انشالله آماده کرده از نظر دوستان و مخاطبان می گذرانم.

جای شکی نیست که حجت الاسلام والمسلمین سید رحمت الله مرتضوی از شخصیت های بزرگ کشور است و خدمات و زحمات زیادی در عرصه جهاد و تقویت فکر و فرهنگ اسلامی کشیده است و با وصف آنکه تا کنون با ایشان در هیچ خط و مسیری مشترکات کاری نداشته ام اما بارها گفته ام که علما خط قرمز ماست و به هیچ وجه نمی توانیم تعرض به ساحت علما را بر بتابیم. چنانچه در سال ۱۳۸۶ تلویزیون” امروز” علیه آیت الله محسنی مطالب زشت و رکیکی عنوان کرده بود و در آن زمان هم تنها فرد و جریانی که به سرعت اقدام کردیم و به رغم مخالفت برخی بزرگان و جریان ها، تمام قد از ایشان دفاع کردیم، ما و همکاران ما در مرکزتبیان، با تمام زیر مجموعه های رسانه ای آن بودیم و همان زمان هم گفتیم که آیت الله محسنی چون از شخصیت‌های بزرگ علمی ما هست، پس خط قرمز ما است و از ایشان به شدت حمایت کرده، در مقابل مخالفین ایشان می ایستیم. به همین لحاظ در دو مرحله متوالی، در آن سال با نوشتن اعلامیه و مقاله توسط خودم و سایر نویسندگان روزنامه انصاف و تهیه چند مصاحبه و گزارش توسط خبرگزاری صدای افغان ( آوا) از این شخصیت گرانقدر دفاع جانانه کردیم. این در حالی بود که حتی حزب و جریان و سایر طرفداران حزبی و فکری و حتی کارمندان اقای محسنی در این عرصه لنگیدند و درجا زدند و منفعل عمل کردند، اما ما کاملا فعال و به روز ظهور و بروز کردیم.

در شرایط کنونی نیز حرف ما همین است که آقای مرتضوی و امثال ایشان از جامعه اسلامی آن هم از طیف علمای برجسته، خط قرمز ماست و به هیچ وجه به خاطر دوستی و رفاقت و آشنایی دیرینه و برجستگی افراد، حق را زیر پا نکرده و قطعا از مظلوم مورد تجاوز قرار گرفته دفاع خواهیم کرد.
پس وعده ما تا ساعت نه امشب انشالله!

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>