• تاریخ انشار: ۱۴ عقرب ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5239
  • 1,236 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ائمه معصومین خلیفه ی برحق خداوند بر روی زمین هستند

از نگاه آیات و روایات، تمام ائمه معصومین(ع) به خصوص حضرت امام حسین(ع) خلیفه برحق خداوند در روی زمین و متعلق به جهان بشریت است. به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلیمن یار محمد رحمتی رییس دفتر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در محفل دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی […]

از نگاه آیات و روایات، تمام ائمه معصومین(ع) به خصوص حضرت امام حسین(ع) خلیفه برحق خداوند در روی زمین و متعلق به جهان بشریت است.

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلیمن یار محمد رحمتی رییس دفتر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در محفل دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کابل عنوان شد.

آقای رحمتی در ادامه سخنان خود گفت: در قرآن کریم آیات زیادی وجود دارد که فضایل خاندان پیامبر(ص) را بیان کرده است و اطاعت از آنان و محبت ورزیدن به این خاندان را واجب و لازم دانسته است.

 

او گفت: آیه مودت، تطهیر، مباهله، اطعام یتیم، و ده ها آیه دیگر به صورت آشکار مقام و موقعیت خاندان رسول خدا را بیان کرده و آنان را از خطا و اشتباه مصون دانسته است.

به گفته او، خداوند(ج) درآیه مودت مزد ۲۳ سال رسالت پیامبر(ص) را مودت و دوستی با خاندان او دانسته است که یکی از مصداق بارز اهلبیت رسول خدا حضرت امام حسین(ع) است.

به گفته او امام حسین(ع) از نگاه روایات نیز عضور ارشد و مصداق اتم خاندان پیامبر(ص) محسوب شده است.

 

آقای رحمتی همچنان گفت: حدیث ثقلین، سفینه به صورت عموم و حدیث پیامبر گرامی

اسلام(ص) که گفت: “حسین منی و انا من حسین” به صورت ویژه گویای مقام و

مرتبه آن حضرت در نزد رسول خدا است.

 

او، در این زمینه به حدیثی از پیامبر(ص) که ازعایشه روایت شده است اشاره کر دو گفت: عایشه گفته است من دیدم که رسول خدا با حسین بازی می کرد، او را می خنداند و لذت می برد، سوال کردم یا رسول الله چقدر به این کودک محبت داری؟ پیامبر(ص) گفت: حسین ثمره قلب و نور چشم من است، اما با تاسف که پس

از من عده ی از امتم او را به شهادت می رساند.

 

رسول گرامی(ص) ادامه داد ای عایشه هرکس پس شهادت امام حسین، او را زیارت

کند خداوند در اعمال او ۹۹ حج من را با عمره اش نوشته می کند.

 

اوگفت: پس از رحلت پیامبر(ص) با وجود اینکه اکثراً امام حسین(ع) را می شناختند و از موقعیت عظیم او در نزد رسول خدا آگاه بودند و هنوز سفارشات آن حضرت در گوش عده ی از اصحاب طنین انداز بود، اما به خاطر پیروی از هوای نفس، عدم شناخت حق از باطل، جهل و نادانی و همچنین تبلیغات سوء خاندان بنی امیه برعلیه خاندان پیامبر(ص) سبب شد که امت دست به جنایت بزرگی بزنند و ثمره قلب رسول خدا را به شهادت برسانند.