• تاریخ انشار: ۳ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 25666
  • 539 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اتحاد مسلمین رمز آزادی فلسطین/ سکوت سران ممالک اسلامی در برابر مظلومیت فلسطین در ازای پول و قدرت است

اتحاد مسلمین رمز آزادی فلسطین/ سکوت سران ممالک اسلامی در برابر مظلومیت فلسطین در ازای پول و قدرت است مولوی عنایت می گوید که اتحاد مسلمین تنها راه برای آزادی قدس می باشد، اگر مسلمانان در هر گوشه و کنار همانند گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا صدای خود را بلند نمایند قطعا برای آزادی […]

اتحاد مسلمین رمز آزادی فلسطین/ سکوت سران ممالک اسلامی در برابر مظلومیت فلسطین در ازای پول و قدرت است

مولوی عنایت می گوید که اتحاد مسلمین تنها راه برای آزادی قدس می باشد، اگر مسلمانان در هر گوشه و کنار همانند گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا صدای خود را بلند نمایند قطعا برای آزادی فلسطین تاثیر بیشتری می گذارد، اما متاسفانه رهبران جامعه و سران حکومت برای پول و دنیا سکوت اختیار کردند و در ازای سکوت چوکی و پول دریافت می کنند.

 

گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان (آوا)، تحت عنوان ” قدس محور وحدت مسلمانان ” امروز جمعه ( ۲ جوزا ) با حضور صدها دانشجو و کارشناسان مسائل دینی برگزار گردید.

 

مولوی حنان حامد، مدیر عمومی مساجد و تکایای ریاست حج و اوقاف ولایت بلخ به عنوان کارشناس ارشد گفتمان دانشجویی خبرگزاری آوا، گفت: پیامبر اکرم (ص) می فرماید که اول ماه رمضان رحمت، میانه اش مغفرت و اخیرش  خلاصی از جهنم است و پروردگار متعال در دهه اخیر ماه مبارک رمضان بندگانش را از آتش جهنم رهایی میدهد.

 

وی گفت: خداوند می فرماید “انما المومنون اخوه” جز این سخن دیگر نیست که مسلمانان برادر همدیگر اند، هر کس کلمه لا اله لله و محمد الرسول الله را می خواند و به قبله ابراهیمی و محمدی رو می آورد و از دستور العمل قرآن دستور می گیرد، مسلمان است و برادر ما است.

 

مدیر عمومی مساجد و تکایای ولایت بلخ رمز پیروزی مسلمین را اتحاد و انسجام عنوان کرد و گفت: قدس قبله اول مسلمانان می باشد و پیامبر اسلام (ص) به طرف بیت المقدس نماز خوانده است، امت اسلامی بدانند قبله نخست که پیامبر (ص) نماز خوانده است، امروزه اشغال و تحت تجاوز قرار گرفته است. لذا در این مقطع زمانی بر ماست تا با صدای بلند کردن ها، دست به دست هم بدهیم و برای آزادی فلسطین تلاش کنیم.

مولوی حامد با بیان اینکه امام خمینی فرموده: اگر هر فرد مسلمان یک سطل آب را بگیرد و بر سر اسرائیل بریزد؛ اسرائیل را آب می برد، افزود: دشمن می داند که با اتحاد مسلمین در جهان کنونی جای پای برایشان باقی نخواهد ماند؛ بنابر دانستن همین موضوع، همواره تلاش می کنند تا در میان امت اسلامی تفرقه افگنی نمایند؛ اما مشکل حل نشدنی وجود ندارد. مسلمانان باید به تفرقه اندازی های دینی، مذهبی، حزبی و قومی نه بگویند و دسیسه های دشمنان را نابود کنند.

 

نامبرده از تمامی رهبران جهان اسلام خواست برای حفظ جان، مال، حیثیت و ناموس مسلمین ( مردم فلسطین ) و قبله نخست امت اسلامی بنشینند و تدبیر جهانی روی دست بگیرند.

 

این عالم دین با استناد از احادیث پیامبر (ص) دفاع از مردم فلسطین و سرزمین بیت المقدس را دفاع از حق خواند و گفت: نوید رهایی قدس از دست دشمنان وحدت مسلمین است و شرایط کنونی می طلبد که امت اسلامی در نشست عمومی اتحاد خود را برای آزادی ملت مظلوم فلسطین نمایان کنند و خواستار محاکمه رژیم اسرائیل شوند.

 

مولوی حمید الله عنایت، یکی از مسئولین ریاست حج و اوقاف ولایت بلخ می گوید: اتحاد مسلمین تنها راه برای آزادی قدس می باشد اگر مسلمانان در هر گوشه و کنار همانند گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا صدای خود را بلند نمایند، قطعا برای آزادی فلسطین تاثیر می گذارد، اما متاسفانه رهبران جامعه و سران حکومت برای پول و دنیا سکوت اختیار کردند و در ازای سکوت چوکی و پول دریافت می کنند.

 

وی اظهار کرد: طبق آیه قرآن کریم، مسلمانان در هر کجا با همدیگر برادر هستند و با تاسف امروزه ما می بینیم که جان و مال برادران فلسطینی به غارت برده می شود و سرزمین های شان اشغال می گردد و ممالک اسلامی چون عربستان عکس العملی انجام نمی دهد؛ چون آنان آل سعود نه بلکه آل یهود هستند وگرنه دلیلی ندارد که در برابر مظلومیت ملت فلسطین و جنایت اسرائیل سکوت کنند.

 

وی افزود: آرمان این دشمنان بشریت این است که ما در مقابل اولین قبله مسلمین خاموش باشیم و این را بدانیم که خانه بیت الله و خانه هدایت در خطر است، این هم پلان شان است. مدینه سرزمین رسول الله همچنان در خطر است. ای مسلمانان این را بدانید که آرمان یهود و دشمن بشریت این است که به مدینه بروند و پیکر مطهر پیامبر را بکشند. همچنان که در زمان یهود افراد در لباس اسلام مشخص کرده بودند تا پیکر پیامبر و شیخین را بکشند.

 

وی می گوید: امروز شجاعت و غیرت از ما رفته اگر همان شجاعت و غیرت که در صدر اسلام بود وجود می داشت،  دشمن نمی توانست بر ما کامیاب شوند و پایگاه پلید خود را در فلسطین بیاورند؛ تنها راه برای مسلمان همین روز قدس است و همچنان به دست اخلاص دعا کنند تا همه مسلمانان را خداوند از دست دشمن خلاص کند.

 

قابل ذکر است که گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان آوا هر هفته با ابتکار دانشجویان دانشگاه بلخ پیرامون موضوعات اجتماعی، دینی، علمی و فرهنگی، گفتگوهای دانشجویی و پرسش و پاسخ دانشجو و کارشناسان را راه اندازی می نماید.