• تاریخ انشار: ۱۰ دلو ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 29014
  • 403 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اجتماع بزرگ فاطمی با حضور پُرشور مهاجرین افغانستانی در کاشان برگزار شد

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: در این جلسۀ باشکوه هیئتی متشکل از مسئولان سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان، نمایندۀ ولی فقیه و امام جمعۀ کاشان و رئیس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی این شهرستان، مسئولان و اعضای دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم، نمایندۀ ویژه حضرت […]

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: در این جلسۀ باشکوه هیئتی متشکل از مسئولان سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان، نمایندۀ ولی فقیه و امام جمعۀ کاشان و رئیس اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی این شهرستان، مسئولان و اعضای دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم، نمایندۀ ویژه حضرت آیت‌الله واعظی بهسودی مدظله‌العالی و همچنین رئیس هیئات مذهبی مهاجرین استان تهران و تعداد دیگری از شخصیت‌ها و موسسات فعال حوزۀ مهاجرین و انصار حضور داشتند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و سخنران این مراسم،‌ در ابتدای سخنان خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها و همچنین شهادت سردار سلیمانی و فرمانده ابومهدی المهندس و همرزمان‌شان، به یک روایت نورانی از امام مهدی (عج) اشاره کرد که آن حضرت فرموده‌اند “فی ابنه رسول الله لی اسوه حسنه”.

 

وی در ادامه با طرح سوالی در رابطه با روایت فوق، اظهار داشت: بر خلاف نص صریح قرآن کریم که می‌فرماید -لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه- امام زمان (عج) چطور حضرت زهرا (س) را به عنوان الگو مطرح می‌کند؟ در پاسخ باید گفت که به جز رسالت الهی، تمامی صفات و مکارمِ وجود مبارک پیامبر اسلام (ص) در وجود نازنین حضرت زهرا (س) نهادینه شده بود. بنابراین الگو بودن حضرت زهرا (س) همان الگو بودن پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌باشد. لذا هر جامعه‌ای که به حضرت فاطمۀ زهرا (س) اقتدا کند، به پیامبر اسلام (ص) اقتدا کرده است.

 

حسینی مزاری با تاکید بر این مطلب که همانگونه که حضرت زهرا (س) الگوی حضرت مهدی (عج) است، الگوی ما که مدعی پیروی از امام زمان (عج) هستیم نیز خواهد بود، گفت: مهمترین و محوری‌ترین خصوصیت حضرت زهرا (س) ولایت‌پذیری و حمایت از ولایت است.

 

n00202307-r-b-028

 

این آگاه امور سیاسی با بیان اینکه اگر ما می‌‌خواهیم به عنوان یک مسلمان و طرفدار جبهۀ حق در برابر جبهۀ باطل ایفای نقش کنیم، باید گوش ما به دهان ولیِ زمان‌مان امام خامنه‌ای حفظه‌الله‌تعالی باشد، گفت: امروز تقویت جهان اسلام به این است که مطیعِ ولی باشیم. فرقی نمی‌کند که کجایی و با چه ملیتی باشیم. مسئلۀ مرز مربوط به جغرافیا بوده و در حوزۀ دین و عقاید اصولا بحث مرز مطرح نیست. ضعف اساسی مسلمانان در گذشته و حتی الان در عدم ولایت‌پذیری آنها و به تبع آن عدم حمایت‌شان از ولایت بوده است. اگر اینچنین نبود کربلا رخ نمی‌داد، ائمۀ معصومین (ع) زندانی و شهید نمی‌شدند و امام زمان‌مان اکنون از نظرها غائب نمی‌بود و در رأس حکومت قرار داشت.

 

حسینی مزاری با بیان اینکه شرایط امروز افغانستان بسیار نابهنجار است و عامل عمدۀ آن هم آمریکایی‌ها هستند، خاطرنشان ساخت: عزیزان من! قرار نیست که خداوند در رابطه با خروج آمریکا از افغانستان معجزه کند. اگر مردم ما پای کار بیایند و به ائمه معصومین علیهم‌السلام متوسل شوند شرّ آمریکا کم خواهد شد، یعنی همان کاری که مردم جمهوری اسلامی ایران که رهبری محور مقاومت علیه استکبار را به عهده دارد انجام دادند.

 

وی در ادامه با اشاره به وضعیت زندگی مهاجرین افغانستانی در ایران، گفت: اخیرا اقدامات خوبی صورت گرفته است ولی هنوز مشکلات متعددی وجود دارد. البته نق زدن و بدگویی راه‌حل این مشکلات نیست بلکه ما در عین حال که از نظام حمایت می‌کنیم، باید و می‌توانیم مطالبه‌گری هم داشته باشیم.

 

حسینی مزاری در بخش دیگی از سخنان خود با اشاره به بحث رونمایی از طرح معاملۀ قرن، تاکید کرد: با وجود آنکه خیلی از دلسوزان و کارشناسان نسبت به اعلام رسمی جزئیات این طرح توسط ترامپ اظهار نگرانی کردند، اما بنده خوشحالم. خوشحالی بنده از این جهت است که آنها تاکنون در این راستا پنهانی فعالیت می‌کردند، اما ترامپ دیشب چهرۀ استکبار را علنی و روشن به همگان نشان داد. اما نکتۀ مهم در این رابطه این است که اکنون که جبهۀ باطل به صورت علنی‌تر و آشکارتر وارد عرصۀ مبارزه شده است، حامیان جبهۀ حق نیز باید به صورت روشن‌تر در صحنه حاضر شوند و در مقابل استکبار و اذناب آن‌ مبارزه کنند، مبارزه‌ای که با محوریت ولایت باشد.

 

 

همچنین در این مراسم باشکوه، حجت‌الاسلام والمسلمین ناطقی نمایندۀ ویژۀ حضرت آیت‌الله فاضلی بهسودی مدظله‌العالی، در سخنانی کوتاه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، ابراز داشت: در تاریخ پر فراز و فرود افغانستان، اولین مرجع تقلیدِ همه‌پذیری که در یک جغرافیای مشخصی به نام افغانستان دست بلند کرد و حضور فکری و معنوی او سبب دلگرمی خوبان امت شد مرحوم حضرت آیت‌الله محقق کابلی (ره) بود.

 

وی ابراز داشت: خدمات این مرجع تقلید به عموم مردم شیعیان و اهل سنت بر هیچ کسی پوشیده نیست. امروز بزرگترین و باشکوه‌ترین نماز جمعه‌ای که در افغانستان برگزار می‌شود به برکت گام‌های استوار و بلند این مرجع فقید است.

 

n00202307-r-b-017

 

نماینده ویژه آیت‌الله فاضلی بهسودی مدظله‌العالی خاطرنشان کرد: ما در افغانستان جنگ شیعه و سنی نداریم بلکه جنگ جهل و جهالت داریم. اگر ما متحد باشیم و در برابر خدمات بزرگان خود سر تعظیم فرود آوریم روزگار ما بسیار بهتر از این خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه برای بنده افغانستانی بودن و کمک به مردم افغانستان مطرح می‌باشد، گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری شخصیتی است که بیش از ۳۰ سال است در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و سیاسی در کشور در حال فعالیت است.

 

ناطقی ادامه داد: بهترین تعبیر بنده در مورد آقای حسینی مزاری و فعالیت‌های وی این است که مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان خار چشم دشمنان در افغانستان است.

 

وی در پایان سخنان خود، سلام حضرت آیت‌الله فاضلی بهسودی مدظله‌العالی را به عزاداران اجتماع بزرگ فاطمی رساند.

 

گزارش تکمیلی این مراسم متعاقبا نشر خواهد شد.

n00202307-r-b-030