• تاریخ انشار: ۶ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 9276
  • 1,310 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اجر تجلیل از مجاهد کمتر از اجر جهاد نیست

طی نشستی با حضور جمعی از مسؤلین، کادرها و اعضای فعال مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان و تعدادی از مهمانان ویژه در مشهد مقدس، از سه دهه فعالیت های جهادی و مبارزاتی عوض باتور تجلیل به عمل آمد.   به گزارش خبرگزاری آوا ، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رییس مرکز فعالیت های […]

طی نشستی با حضور جمعی از مسؤلین، کادرها و اعضای فعال مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان و تعدادی از مهمانان ویژه در مشهد مقدس، از سه دهه فعالیت های جهادی و مبارزاتی عوض باتور تجلیل به عمل آمد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا ، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان ، از خدمات، تلاشها و جانفشانی های آقای عوض باتور یادآوری نموده شخصیت ایشان را مورد تکریم و تجلیل قرار داد.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: از ابتدای جهاد جناب آقای باتور به صورت خانوادگی در خدمت جهاد و مجاهدین بود. پدر ایشان که در مرکز شهر از مغازه داران معروف به نظر می رسید از استوانه های مهم همکار با جبهه تحت امر شهید مصباح بود و اگرچه شخصا با پدر ایشان در آن زمان آشنایی نزدیک نداشتم اما خود جناب آقای عوض باتور انصافا در امر حضور در عرصه فعالیت های شهری در کنار سایر مبارزان همکار شهید مصباح سنگ تمام گذاشت و این روند تنها در زمان جهاد خلاصه نشد بلکه بعد از پیروزی جهاد و تا این اواخر که در خدمت ایشان در مشهد مقدس بودم نیز تداوم داشت.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان افزود: آقای عوض باتور این مجاهد خستگی ناپذیر جانا در خدمت اسلام بود و از نگاه معنوی نیز شب و روز و گرم و سرد نمی شناخت و هرچه در توان داشت در طبق اخلاص گذاشته بود و از نگاه مادی نیز همواره حامی رهبری تشکیلات و سایر همکاران بود.

 

وی گفت: حتی منزلی که شهید مصباح در مشهد داشت حاصل کمک و همیاری جناب آقای باتور بود و در سایر قسمت ها نیز ایشان از هیچ نوع کمکی دریغ نکرد.

 

حسینی مزاری با ذکر مراحل مختلف فعالیت های آقای باتور در چوکات سازمان فدائیان اسلام تحت رهبری شهید مصباح و سپس جبهه متحد انقلاب اسلامی افغانستان، عنوان داشت: جناب آقای باتور از ابتدای تاسیس و به راه افتادن مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در کنار مسؤلین این تشکیلات قرار داشته، در تمام عرصه های فکری، اجتماعی و اقتصادی به عنوان یاری گر مهم نقش ایفا کرده است.

وی گفت: امروزه اگر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با این همه گستردگی در سطح کشور و خارج از آن چه در ایران و چه کشورهای خارجی به ویژه غربی فعال است حاصل همکاری ها و خدمات شخصیتهای مانند آقای باتور است.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان اضافه کرد: زحماتی که آقای باتور در حوزه حمایت از تشکیلات مرکز تبیان کشیده و خدماتی که ایشان ارائه کرده کم نظیر است و اگر صدها جلسه ای مثل این جلسه دایر کنیم و ساعتها هم در مورد کارکرد این مرد مجاهد سخن بگوییم، درصد بسیار کوچکی از ابعاد حضور ایشان در صحنه را نمیتوانیم بازگو و جبران کنیم و تنها خداست که می تواند قدر چنین شخصیتهایی را بداند و اجر و مزد درخور برای ایشان عنایت کند.

 

وی افزود: ازین رو از شخصیت مفید و پرثمر آقای عوض باتور تجلیل می کنیم و او را مورد تکریم قرار می دهیم چه اینکه اجر تجلیل از یک مجاهد کمتر از اجر جهاد نخواهد بود و امیدواریم که بتوانیم در راستای اجرای منویات فکری و اعتقادی آقای باتور گامهای هرچند کوچکی را بگذاریم و خود و سایرین مثمر ثمر قرار بگیریم.

 

حسینی مزاری با ادای احترام به تمام شهدا و مجاهدین یادآورگردید: عناصر جهادی، مبارز و زحمت کش تا زنده اند باید مورد توجه قرار گرفته مورد تجلیل و تکریم قرار بگیرند نه اینکه در ایام زندگی، شخصیتها را مورد هتک حرمت قرار بدهیم و هرچه در توان داریم به آنان ضربه بزنیم، بعد، وقتی مردند در توصیف و تعریف شان چنان از جملات قلمبه و سلمبه استفاده کنیم که ادبیات گفتاری و نوشتاری نیز کم بیاورد.

 

وی گفت: مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان برنامه ای روی دست دارد تا از عناصر نخبه جهادی تجلیل به عمل بیاورد و یکی از این افراد که با ایشان صحبت هم گردیده جناب آقای سید فضل الله قدسی است اما در خصوص آقای باتور متاسفانه دسترسی نبود چون ایشان به کشورهای اروپایی حضور دارد و به تازگی تشریف آورده و ماهم با عجله سعی کردیم همین جلسه امشب را ترتیب داده از ایشان به نیکی یاد کنیم و شخصیت ایشان را تجلیل و تکریم کنیم.

 

حسینی مزاری گفت: جالب اینجاست که آمدن آقای باتور به مشهد مقدس و برگزاری این نشست همزمان است با تجلیل سالروز شهادت شهید مصباح و ۸ تن از یاران ایشان و آقای باتور نیز از یاران و همکاران و همرزمان نزدیک شهید مصباح است و انشالله تجلیل اصلی در مراسمی از آقای باتور صورت خواهد گرفت که روزجمعه به مناسبت سالروز شهادت شهید مصباح برگزار گردیده است.

 

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله مروج زاده، از علمای سرشناس و از همکاران مرکزتبیان در مشهد مقدس نیز ابتدا به اهمیت ابعاد فعالیت های مرکزتبیان اشاره کرده گفت: در طول عمرم این اولین جلسه است که می بینم در آن از شخصیت یک مجاهد تجلیل و تکریم می گردد و کار بسیار نیک، پسندیده و خدایی است و خدای بزرگ به جناب آقای حسینی مزاری اجر بزرگ عنایت کند که همواره قدر همکاران خدوم را دانسته و به بهانه های مختلف آنان را مورد تکریم و تجلیل قرار می دهد و جلسه امشب که به مناسبت سپاسگذاری از سه ده فعالیت آقای باتور برگزار شده است مسرت بخش، امید دهنده و هدایت کننده و تشویق گر است و من ازین بابت از آقای مزاری و تمام عزیزان برگزار کننده این نشست بی نهایت تشکر و تقدیر به عمل می اورم.

 

وی با قرائت آیه ای از قرآن، مقام و منزلت مجاهد را توصیف کرد و آن را بسیار بالا و پرارج عنوان نمود.

آقای مروج زاده آقای باتور را به عنوان یک مجاهد فرهیخته و یک مبارز همیشه در صحنه و یک عنصر از خود گذشته و به فکر دین، مذهب و انسانیت مطح کرد و گفت: توفیقی است که آقای عوض باتور اینگونه مورد تجلیل و تکریم قرار می گیرد و امیدوارم که ایشان چون گذشته در صحنه مانده به فکر خط جهاد و مبارزات اسلامی و منافع علیای ملی و مردمی باشد.

 

این شخصیت و عالم دینی به گذشته فعالیت های آقای باتور نگاهی انداخته و حضور و فعالیت وی را چه در آغاز جهاد و پس از آن در قالب تشکیلات فدائیان اسلام و جبهه متحد انقلاب اسلامی افغانستان و چه در ادامه در کنار مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان اثر بخش و جهت دهنده توصیف کرده او را به عنوان مجاهد فی سبیل الله در همه عرصه ها خواند.

 

نشست با دعائیه جناب آقای مروج زاده به پایان رسید.