• تاریخ انشار: 1 نوامبر 2014
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1357
  • 1,338 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

احیای عزت و کرامت یکی دیگر از شاخصه های قیام امام حسین (ع) است

آگاهان امور دینی در مزارشریف می گویند که یکی دیگر از شاخصه های قیام امام حسین(ع) احیای عزت و کرامت است و این پیام را میدهد که باعزت و آزادانه زندگی کنید و خود را به خاطر خواهشات دنیوی خوار و حقیر نکنید. به گزارش خبرگزاری آوا، طی مراسم معنوی صدها تن از عزاداران حسینی […]

آگاهان امور دینی در مزارشریف می گویند که یکی دیگر از شاخصه های قیام امام حسین(ع) احیای عزت و کرامت است و این پیام را میدهد که باعزت و آزادانه زندگی کنید و خود را به خاطر خواهشات دنیوی خوار و حقیر نکنید.

به گزارش خبرگزاری آوا، طی مراسم معنوی صدها تن از عزاداران حسینی با حضور در تکیه خانه پل برق ولسوالی شولگره ولایت بلخ از سالروز شهادت امام حسین (ع) تجلیل و بزرگداشت به عمل آورده و به سوگواری و عزاداری پرداختند.

در این مراسم سخنرانان پیرامون هدف قیام امام حسین (ع) و فضایل اخلاقی آن امام همام سخنرانی نمودند.

سید عبدالله موسوی نژاد، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف طی سخنانی گفت: امام حسین (ع) متعلق به قشر وگروه خاصی نیست؛ بلکه ایشان متعلق به همه می باشد.

موسوی نژاد همچنان بیان کرد: امام حسین (ع) نواسه پیامبراکرم (ص) بود و همه با ایشان شناخت دارند و براین باورند که قیام امام حسین(ع) برحق بوده است.

وی افزود: همه براین باورند که امام حسین(ع) برای احیای انسانیت، آزادی، قیام بر علیه ظلم و استبداد، بی عدالتی وبی دینی قیام کرده است.

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف گفت که امام صادق (ع) می فرمایند برای حسینم یا گریه کنید یا به حالت گریه کردن بنشینید و یا دیگران را به گریه بیاورید، خداوند آتش را بر او حرام و بهشت را براو واجب میکند.

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان درمزارشریف افزود: تجلیل از محرم و عاشورا ادامه خط امام حسین(ع) است.

وی افزود: امام حسین(ع) فریاد” هل من ناصر ینصرنی” را بلند کرد که ای تاریخ، ای مسلمانان و ای کسانیکه هزاروچهارصد سال بعد فریاد امام حسین(ع) را می شنوید آیا کسی هست حسین را یاری کند؟!.

موسوی نژاد بیان کرد: یکی از شاخصه ها و ویژگی های واقعه عاشورا ایثار و از خود گذشتگی می باشد که ما چقدر حاضر هستیم به خاطر منافع جمعی مردم از منافع شخصی خود بگذریم و چشم پوشی بکنیم.

وی افزود: یکی دیگر از شاخصه های قیام امام حسین(ع) احیای عزت و کرامت است و این پیام را می دهد که باعزت و آزادانه زندگی کنید و خود را به خاطر خواهشات دنیوی خوار و حقیر نکنید.

به گفته او، یکی از دیگر از پیام های عاشورا صبر و ایستادگی در مقابل بلایا و مصیبتها می باشد.