• تاریخ انشار: ۲ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 11451
  • 1,130 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اختلافات در اسلام، علل تضعیف مسلمانان در عصر حاضر است

حزب نهضت اسلامی افغانستان و شورای حامیان قدس طی گردهمایی از روز جهانی قدس در مسجد جامع نعمان بن ثابت کارته پروان شهر کابل تجلیل کرد.   در این گردهمایی که جمع کثیری از علما، اساتید دانشگاه، دانشجویان و جوانان اشتراک رده بودند،حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان، در مراسم روز […]

حزب نهضت اسلامی افغانستان و شورای حامیان قدس طی گردهمایی از روز جهانی قدس در مسجد جامع نعمان بن ثابت کارته پروان شهر کابل تجلیل کرد.

 

در این گردهمایی که جمع کثیری از علما، اساتید دانشگاه، دانشجویان و جوانان اشتراک رده بودند،حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان، در مراسم روز جهانی قدس؛ روز حمایت از مردم فلسطین و انزجار از رژیم صهونیستی اسرائیل که از سوی حزب نهضت اسلامی افغانستان برگزار شده بود، گفت: مشکل عمده جهان اسلام اختلاف است و این اختلافات ملت های مسلمان را از درون تضعیف می کند.

به گفته وی، حالات اسفناک مردم عراق، سوریه، یمن، بحرین و دیگر ممالک اسلامی ناشی از اختلافاتی است که از صدر اسلام تاکنون وجود دارد.

وی، چالش های موجود در افغانستان را ناشی از اختلافات درونی میان مردم عنوان کرد و گفت: ما امروز در افغانستان با چالش های جدی روبرو هستیم و دامنه اختلافات از سطح رهبری دولت گرفته تا ادارات پائین دست، علما، دانشمندان، دانشجویان و فرهنگیان به گونه چشم گیر دیده می شود.

آقای مزاری در ادامه افزود: گروه های تروریسی، جریان های غدّار و خون آشامی که فعالیت ها تروریستی را امروزه انجام می دهند، از حمایت های نیرومند برخوردار نیستند و توان مبارزه در برابر مردم غیور وسربلند افغانستان را ندارند. مگر مردم جهان شاهد این نبودند که مردم افغانستان در برابر انگلیس ها و قشون سرخ شوروی چگونه با قد رسا مبارزه کردند و حالا هم مردم این سرزمین ناتوان نیستند؛ اما متاسفانه اختلافات در سطح وسیع در این کشور وجود دارد و این اختلافات مردم افغانستان را زمین گیر ساخته و موجب شده است که شرایط امنیتی به گونه ای باشد که مردم نتوانند در خیابان ها به تظاهرات و راهپیمایی خود ادامه دهند و از این مجرا ندای حق طلبانه خود را به گوش دولت حاکم برساند و مطالبه گری داشته و این مطالبه گری ها متاسفانه با گلوله پاسخ داده می شود.

این عالم دینی، بر اهمیت و سودمندی روز قدس اشاره کرد و گفت: برگزاری روز قدس قبل از اینکه به مردم فلسطین و دیگر جریانات اسلامی مفید باشد در قدم نخست برای ملت افغانستان و بخصوص افرادی که در راستای برگزاری روز قدس سعی می کند فایده عظیمی دارد.

وی، روز قدس را سرنخی برای بهتر شناختن دشمنان اسلام دانست و گفت: روز قدس؛ اصولا یک مسیر و اندیشه است و ما را رهنمود می کند به سمت و سوی قرآن و سمت و سوی که بزرگان دین می خواهند یعنی “مبارزه با استکبار جهانی و دشمنان دین”.

به باور آقای مزاری روز قدس فراهم کننده شناخت چهره های و وضوح نمودن بیشتر دشمنان اسلام می باشد و دشمنان دین امروز کسانی اند که در سرزمین فلسطین برادران وخواهران ما را به رگبار می بندند.

آقای مزاری از شهروندان کشور خواست تا در تجلیل از روز قدس جدی تر عمل کنند.

وی تصریح کرد، روز قدس معرفت و یک مسیر دینی است و ما باید در برگزاری روز قدس تلاش بکنیم و در سال های پیشرو به گونه پرشکوه و جدی تر در صحنه ظاهر شویم و برنامه روز جهانی قدس را برگزار کنیم.

این کارشناس مسایل افغنستان، روز قدس را یک وظیفه دینی تلقی کرد و گفت که تجلیل از روز قدس وظیفه دینی هر ملت آزادی خواه است و این عملکرد در نجات مردم فلسطین بسیار اثر گذار می باشد. ما باید غده سرطانی به نام اسرائیل را از سرزمین ها اسلامی و از قلب کشورهای اسلامی بَرکنیم و دوباره آسایش وآرامش را به کشورهای اسلامی برگردانیم.

آقای مزاری در اخیر اظهار داشت: ما در افغانستان فریب حامیان دروغین را نخواهیم خورد؛ زیرا که همین حامیان قاتلین مردم فلسطین هستند و ادعای این حامیان بی رحم، بی بنیاد است.

در همین حال مولوی محمد مختار مفلح رهبر حزب نهضت اسلامی در سخنانی گفت: اکنون که در آستانه جمعه آخر ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت الهی قرار داریم که از سوی معمار بزرگ انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به نام روز جهانی قدس نامگذاری شده است.

او گفت: این روز بهانه ای است برای نمایش غرور، شکوه و عظمت جهان اسلام در برابر استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، روزیست که قلوب مسلمانان را به هم نزدیک و پیوند داده است و فریاد امت مسلمه را یکی کرده است، فریادی که جز آزادی قبله اول مسلمین بیت المقدس شریف و سرزمین فلسطین از اشغال اسرائیل چیزی دیگری نخواهد بود.

وی، در ادامه افزود که در روز جهانی قدس امسال نیز مانند همیشه با حضور یکپارچه و گسترده ی خود در محافل و راهپیمایی ها و مجالس باشکوه صدای رسای خود را به گوش جهانیان می رسانیم که ملت مسلمان افغانستان در کنار ملت مظلوم فلسطین و سایر مظلومان جهان خواهد بود.

مشاور ارشد ریاست اجرائیه گفت که ایجاد اختلافات داخلی و مذهبی و همچنین فتنه انگیزی آمریکا، اسرائیل و مزدوران شان را به همراه سیاست های شوم استکبار جهانی در کشورهای اسلامی به ویژه افغانستان، در وبسایت ها، خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی تبیین و به شدت محکوم می کنیم.

در اخیر این مراسم قطعنامه ای از سوی شورای نهضت اسلامی افغانستان به خوانش گرفته شد: امروز یک بار دیگر آوای قدس، فریاد زمین انبیاء و نجوای قبله نخست اسلام در فضای کشور ما و به صورت عموم در گوش جهانیان طنین افکنده است. ندای قدس ندای مسؤولیتی است که از دیرباز فرو گذاشته شده است.

در این اعلامیه آمده است: روز جهانی قدس یعنی واکاوی وبازیابی دردها و مصیبت ها و دریافت راه حل هایی است که از دیرباز از نظرها یمان پنهان مانده و یا خود را از آن غافل می گیریم… روز قدس روز رسیدگی به چالش هایی است.

در اخیر این قطعنامه آمده است: این جا آمده ایم تا به یک صدا در این روز برهمه این ظلم و بیداد نه بگوییم به این آمده ایم تا یک بار دیگر سکوت مرگباری را که در کشورهای اسلامی حاکم است را بشکنیم،… بگوییم که این هوش را داریم که بفهمیم که مشکل مان در کجا است… این یعنی روز جهانی قدس!… ایستادن در برابرظلم یعنی روز جهانی قدس، نه گفتن در برابر فساد وتوطئه کفرجهانی یعنی روز جهانی قدس… دریدن پرده کثیف جنایت از روی دسایس استکبار جهانی یعنی روز جهانی قدس… آشکار ساختن چهره واقعی قاتلان شهدای کابل، هلمند .