• تاریخ انشار: ۱ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 11445
  • 1,061 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ادامه حملات تروریستی در افغانستان خندیدن به ریش حکومت وحدت ملی و بازیچه قرار دادن حضور نیروهای خارجی در کشور است

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در واکنش به حمله تروریستی در شهر لشکرگاه هلمند طی بیانیه‌ای گفته که ادامه حملات حداقل در ظاهر، خندیدن به ریش حکومت وحدت ملی و بازیچه قرار دادن حضور نیروهای خارجی در کشور و برجا ماندن انعقاد پیمان‌های امنیتی با خارجی‌ها به خصوص امریکایی‌ها است.   به گزارش خبرگزاری صدای […]

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در واکنش به حمله تروریستی در شهر لشکرگاه هلمند طی بیانیه‌ای گفته که ادامه حملات حداقل در ظاهر، خندیدن به ریش حکومت وحدت ملی و بازیچه قرار دادن حضور نیروهای خارجی در کشور و برجا ماندن انعقاد پیمان‌های امنیتی با خارجی‌ها به خصوص امریکایی‌ها است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حوالی ساعت ۱۲ امروز(پنج شنبه) یک انتحار کننده موتر بمب‌گذاری شده خود را در نزدیکی نمایندگی کابل بانک در لشکرگاه منفجر کرد. براساس آمار دفتر رسانه‌های والی هلمند، در این حمله تروریستی ۳۴ تن شهید و ۵۸ تن دیگر زخمی شده اند.

 

با این حال حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان طی بیانیه‌ای حمله تروریستی در شهر لشکرگاه هلمند را محکوم کرد و ادامه حملات انتحاری را در ظاهر خندین به ریش حکومت وحدت ملی و بازیچه قرار دادن حضور نیروهای خارجی در کشور دانست.

 

متن کامل بیانیه دبیر کل حزب اسلامی تبیان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

عملیات های تروریستی همچنان کشور را به سوی آینده تاریک سوق می دهد و خانواده های زیادی را داغدار می کند و تمام مردم افغانستان را از زوایای گوناگون تحت تاثیر جدی قرار می دهد. آخرین حملات تروریستی نیز امروز در مقابل نوی کابل بانک در هلمند صورت گرفت که ده ها هموطن روزه دار ما را شهید و زخمی کرد.

 

ادامه حملات حداقل در ظاهر، خندیدن به ریش حکومت وحدت ملی و بازیچه قراردادن حضور نیروهای خارجی در کشور و برجا ماندن انعقاد پیمان‌های امنیتی با خارجی ها به خصوص امریکایی هاست اما در واقع بهانه ای می گردد برای طرح سوالات بسیار جدی.

 

سوال از حکومت وحدت ملی که چرا و تا چه زمانی با گروه های مخالف مماشات صورت داده و برای مبارزه قاطع وارد کار و زار نمی گردد و حداقل قاطعیت در مبارزه با حملات تروریستی، مواجه کردن افراد دستگیر شده آنان با مجازات سخت اعدام است اما تاکنون کجا دیده شده است که نهادهای ذیربط دولت حتی یک فرد از عناصر تروریست را در ملا عام به جوخه اعدام سپرده باشد و وجود این سوال و پاسخ نگرفتن مردم، طبیعی است که مقبولیت و مشروعیت حکومت وحدت ملی را زیر سوال می برد و ادامه این روند برای موجودیت نظام مخاطره آمیز خواهد بود.

 

سوال دیگر از اجانب است که کشورهای خارجی با وجود نفرات انبوه نظامی در رشته های مختلف در کشور با مصارف گزاف بودجه‌ای، چه پیامد مثبت و کارسازی برای افغانستان به ارمغان آورده اند و با وجود وعده برای کمک به دولت افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم و بازسازی و نوسازی کشور و بلند بردن چرخه اقتصاد عمومی، تا کنون نه تنها هیچ کاری برای انجام وعده ها نکرده اند که نیروهای خارجی متهم به نا امن کردن و بد تر نمودن اوضاع کشور هستند و باز دست اندرکاران نظام افغانستان زیر سوال قرار می گیرند که تا به‌کی وعده‌خلافی امریکایی ها را تحمل می کنند و تا چه زمانی باید با حضور نیروهای خارجی در افغانستان، آماده قربانی دادن باشیم

 

از این رو زمان آن رسیده است که حاکمیت کشور به مطالبات ملی پاسخ جدی بگوید:

 

۱-در برابر گروه های تروریستی و حامیان منطقه ای و بین المللی آن ایستادگی صورت بگیرد و اگر حکومت این توان را ندارد اصل ماجرا را برای مردم تعریف کرده از آنها بخواهد تا با حضور در صحنه، از کیان مردم افغانستان به دفاع برخیزند.

 

۲- با امریکایی ها صحبت جدی صورت بگیرد تا به وعده خود مبنی بر حد اقل مبارزه با تروریزم عمل کنند، در غیر آن با صراحت و قاطعیت اقدام به لغو پیمان امنیتی با آنها ها صورت بگیرد و از همه کشورهای خارجی خواسته شود دست از دخالت در امور داخلی ما بردارند و بگذارند تا مردم افغانستان خود برای سرنوشت آینده خویش نقش آفرینی کرده، گروه های تروریستی و حامیان بیرونی آنان را سرجایشان نشانده، افغانستان را از بحران بیرون کرده، زمینه های رشد و ارتقاء زندگی مردم را در عرصه های مختلف فراهم آورند که به طور قطع پرداختن به این همه مهمات از عهده مردم افغانستان ساخته است و از پس این امتحان به حول و قوه الهی با سربلندی بیرون خواهند گردید.

 

به هر حال اینجانب، حملات امروز تروریستها علیه مردم روزه دار خود در ولایت هلمند را به شدن نکوهش کرده، از خدای متعال، برای شهدا علو درجات، برای زخمی ها شفای عاجل و برای خانواده های داغدار صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

 

۱-۴-۹۶

 

کابل- افغانستان