• تاریخ انشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 29788
  • 481 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ادامه فشار علیه اقلیت مسلمان هند، باعث آزردگی روح و روان مردم افغانستان گردیده/ حقوق شهروندی مسلمانان هند تامین گردد

رییس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در بیانیه‌ای در واکنش به جنایت علیه مسلمانان مظلوم هندی، تأکید کرده است که ادامه فشار علیه اقلیت مسلمان هند، باعث آزردگی روح و روان مردم مسلمان افغانستان گردیده و در مصیبت برادران و خواهران مسلمان هندی خود اندوهگین بوده، زانوی غم به بغل گرفته‌اند. خبرگزاری صدای افغان(آوا) […]

رییس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در بیانیه‌ای در واکنش به جنایت علیه مسلمانان مظلوم هندی، تأکید کرده است که ادامه فشار علیه اقلیت مسلمان هند، باعث آزردگی روح و روان مردم مسلمان افغانستان گردیده و در مصیبت برادران و خواهران مسلمان هندی خود اندوهگین بوده، زانوی غم به بغل گرفته‌اند.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: هم‌زمان با ادامه فشارها و حمله بر مسلمانان مظلوم هندی، که با واکنش‌های گسترده‌ای در جهان اسلام همراه شده، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری در پیامی خاطرنشان کرده است: “در حالی که دنیا گرفتار بلای عظیم ویروس منحوسی گردیده و صدها نفر را به کام مرگ فرستاده و هست و بود جهان را در معرض خطر قرار داده، و در شرایطی که جهان اسلام گرفتار مصایب دیگری در افغانستان، عراق، سوریه، یمن، لبنان و لیبی است، ناله و ضجه مسلمانان مظلوم و بی‌پناه هند که به وسیله گروه‌های افراطی هندو مورد آزار و اذیت، لت و کوب و کشتار هستند و دار و ندارشان را آتش زده و یا تخریب می‌کنند، موجب تالم خاطر هر انسانی گردیده و دل هر آزاده‌ای را خون کرده و قلب هرمسلمانی را به طور جدی می‌فشارد”.

در ادامه پیام رییس مرکز تبیان آمده است، با آن‌که از دولت و ملت هند بابت حمایت‌شان از دولت و ملت افغانستان در طول دهه‌های بحران به ویژه ۱۹ سال اخیر خاطره خوشی داریم و از آنان متشکر و ممنونیم، اما ادامه فشار علیه اقلیت مسلمان این کشور باعث آزردگی روح و روان مردم مسلمان افغانستان گردیده و در مصیبت برادران و خواهران مسلمان هندی خود اندوهگین بوده، زانوی غم به بغل گرفته‌اند.

از این‌رو حسینی مزاری تأکید کرده است: “از دولت هند مجدانه می‌خواهیم هرچه زودتر اقدامات لازم را روی دست گرفته، ضمن جلوگیری از آسیب رساندن به زن و مرد مسلمان هندی، ترتیباتی اتخاذ گردد تا به خواست آنان توجه شده، حقوق شهروندی مسلمانان هندی چون سایر اقلیت‌ها تامین گردد. در غیر آن، دولت و ملت هند روز تا روز منزوی گردیده، مورد نکوهش و نفرت کشورهای اسلامی قرار خواهد گرفت”.

این در حالی است که ادامه فشارها و جنایت علیه مسلمانان مظلوم هندی، با واکنش‌های گسترده‌ای در سطح جهان اسلام همراه شده است.

امام خامنه‌ای(حفظه‌الله)، رهبر انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین جهان نیز در واکنش به این جنایات گفته‌اند: “قلب مسلمانان جهان از کشتار مسلمانان در هند جریحه‌دار است”.

ایشان تأکید کرده‌اند که دولت هند باید در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آن‌ها بایستد و با توقف کشتار مسلمانان، از انزوای خود در جهان اسلام جلوگیری کند.