• تاریخ انشار: ۲۸ سرطان ۱۳۹۳
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 851
  • 1,784 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ادامه نسل کشی اسرائیل در غزه

با آغاز حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه، شمار کشته شدگان به 310 تن رسید. نماینده فلسطین در سازمان ملل سکوت شورای امنیت به شدت انتقاد کرد

همزمان با ادامه عملیات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی در خاک غزه، بمبارانهای نیروی هوایی این رژیم متوقف نشده است. این حملات به غزه که از یازده روز قبل آغاز شد تا کنون باعث آوارگی هزاران نفر شده است.
در حملات هوایی بامداد امروز رژیم صهیونیستی به نوارغزه دستکم یازده فلسطینی دیگر به شهادت رسیدند. شمار شهدای فلسطینی به ۳۱۰ تن افزایش یافت.
نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل در سخنان خود در شورای امنیت تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی را به نوار غزه محکوم و از بی تحرکی شورای امنیت در متوقف نکردن این تجاوز به شدت انتقاد کرد.

بنا بر اعلام منابع امدادی فلسطین در نخستین حمله بامداد شنبه جنگنده های صهیونیستی ، هشت فلسطینی بیرون از مسجدی در شهر خان یونس در جنوب غزه به شهادت رسیدند که همگی اعضای یک خانواده شامل چهار کودک بودند. سه فلسطینی هم در حمله توپخانه ای به بیت حانون و دیر البلح یه شهادت رسیدند .
در دو روز حمله زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه که پنجشنبه شب شروع شد و دوازده روز حمله هوایی این رژیم به غزه دستکم ۳۱۰ فلسطینی شهید و بیش از ۲۲۵۰ تن زخمی شده اند.
نظامیان رژیم صهیونیستی روز جمعه گروهی ازامدادگران فلسطینی را هم در نزدیکی فرودگاه غزه هدف قرار داد. این افراد برای کمک به مجروحان حملات این رژیم در منطقه حضور یافته بودند. باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز جمعه باردیگر حمایت خود را از آنچه که وی دفاع از خود اسرائیل نامید ، اعلام کرد .

دراین حال گزارش ها از فلسطین حاکی است نیروهای مقاومت درپاسخ به جنایات اسرائیل ، باردیگر مواضع و تاسیسات نظامی این رژیم را در مناطق مختلف سرزمین های اشغالی ازجمله ، عسقلان ، غوش دان، اسدود ، ریشون لتسیون ، حولون و کفار عزه با ده ها موشک و خمپاره هدف قرار دادند که بر اثر آن دستکم دو نظامی صهیونیست کشته و بیش از ده تن زخمی شدند.