• تاریخ انشار: 9 نوامبر 2017
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 15217
  • 1,031 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اربعین سند مظلومیت و حقانیت امام حسین(ع) است

در گفتگوی آزاد گفتمان اسرای اهلبیت(ع) و ارزشها؛ داکتر بیک یک تن از اشتراک کنندگان گفت: امام حسین(ع) برای حفظ ارزشهای اسلامی به شهادت رسید همان گونه که خاندانش به اسارت رفتند. به گفته او، امام حسین(ع) و یارانش مردم آزاده بودند که در برابر ظلم تا پای جان ایستادگی کردند و اهلبیت آن حضرت […]

در گفتگوی آزاد گفتمان اسرای اهلبیت(ع) و ارزشها؛ داکتر بیک یک تن از اشتراک کنندگان گفت: امام حسین(ع) برای حفظ ارزشهای اسلامی به شهادت رسید همان گونه که خاندانش به اسارت رفتند.

به گفته او، امام حسین(ع) و یارانش مردم آزاده بودند که در برابر ظلم تا پای جان ایستادگی کردند و اهلبیت آن حضرت نیز پس از حادثه عاشورا از هیچ معرکه نترسیدند و حتی در بار عام یزید حقایق را بیان کردند.

او همچنان گفت در حال حاضر وظیفه ما مسلمانان است که در جامعه کنونی راه امام حسین و اهلبیتش را ادامه دهیم به خصوص در افغانستان که کربلا و عاشورا هر روز در آن تکرار می شود.

وی افزود: امام حسین(ع) اگر با یزید صلح می کرد تردید وجود نداشت که بهترین مقام را به او میداد، اما آن حضرت به خاطر حفظ ارزشهای اسلامی ازهمه چیز حتی جانش گذشت.

وی تصریح کرد: حاکمان امروز افغانستان متاسفانه برخلاف راه و روش امام حسین(ع) ذلت را پذیرفته،در کاخ نشسته است اما اختیار ندارند و بر سرنوشت خود و کشورشان مسلط نیستند.

یزیدیان زمان امریکا و سایر کشورهای غربی علناَ در این خاک جنایت می کنند و داعش و طالب مردم افغانستان را به بازی گرفته است اما زمامداران هیچ کاری کرده نمی تواند.

فرشته فاطمه نیا محصل سال چهارم دانشگاه طبی کابل اشتراک کننده دیگر نیز گفت: اربعین واژه ی است که در متون دینی و تاریخی از اهمیت زیادی برخوردار است.

او به فلسفه اربعین اشاره کردو گفت: حفظ چهل حدیث، کامل شدن عقل درچهل سالگی، چهل روز اخلاص مندی، دعای چهل مومن و همچنین گریه اهل زمین و آسمان تا چهل روز برای امام حسین(ع) و استحباب زیارت اربعین خود دلایلی براهمیت اربعین است.

او به حدیثی از حضرت پیامبر(ص) در این زمینه اشاره کردو گفت: آن حضرت به ابازر غفاری گفت وقت یک مومن از دنیا می رود زمین تا چهل روز برای فقدان او گریه می کند.

خانم نیا علاوه کرد: در میان ائمه معصومین تنها کسی که اربیعن دارد امام حسین است و این خود سند مظلومیت آن حضرت و اثبات حقانیت وی می باشد.

اما به گفته او آنچه مهم است بنیان گذاری سنت پیاده روی در اربعین حسینی است که از زمان قدیم وجود داشته و دارای ثواب زیاد نیز می باشد و به همین دلیل نیز همه ساله میلیونها انسان از نجف تا کربلا پیاده راه پیمایی می کنند.

در همین حال عید محمد احسانی نیز گفت: از جمله پیامهای عاشورا و اربعین برای نسل جوان شجاعت است.

او اظهار داشت: حضرت زینب(س) به عنوان یک اسیر در مجلس دشمن خونخوار چون ابن زیاد با شجاعت می گوید ابن زیاد تو به ناحق از کار زشت خود خوشحال شدی ما اهلبیت در کربلا جز زیبایی چیزی ندیدیم.

به گفته او، حضرت زینب و امام سجاد(ع) با خطبه های آتشین خود تمام زحمات چهل ساله بنی امیه را در جهت نابودی اسلام پنبه کرد و چهره واقعی زمامداران فاسد را برملا ساخت.

حضرت زینب(س) درمجلس یزید صدا می زند ای پسر آزاد شده که جدم در فتح مکه از شما گذشت. این کار خیلی جرئت می خواهد.

او تاکید کرد که امروز باید پیروان اهلبیت(ع) این شجاعت را داشته باشند که در برابر زمامداران ظالم ایستادگی کنند و از هیچ ظالمی نترسند.