• تاریخ انشار: ۱۲ عقرب ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22639
  • 566 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اربعین فرصتی برای شناخت امام حسین(ع) است

اربعین چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یاران آنحضرت است؛ روزی که میلیون ها انسان از سراسر جهان برای زیارت سیدالشهدا(ع) راهی کربلا  می‌شوند؛ بنابراین، این روز فرصتی برای شناخت امام حسین(ع) است.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام حامد حسنی، در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان  که تحت عنوان “اربعین و فرصت ها” […]

اربعین چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یاران آنحضرت است؛ روزی که میلیون ها انسان از سراسر جهان برای زیارت سیدالشهدا(ع) راهی کربلا  می‌شوند؛ بنابراین، این روز فرصتی برای شناخت امام حسین(ع) است.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام حامد حسنی، در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان  که تحت عنوان “اربعین و فرصت ها” در مزار شریف برگزار شده بود، ضمن تأکید بر مطلب فوق، اربعین را بهترین فرصت برای معرفی اباعبدالله(ع) به جهانیان خواند.

 

آقای حسنی گفت: امام حسین باید معرفی شود که او در برابر ظلم، بی بندوباری، فساد، اقامه حکومت الهی در زمین، امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

 

وی افزود که اربعین هم صورت ظاهری و هم سیرت باطنی دارد. پیاده روی تا کربلا بخش ظاهری اربعین است که نمایانگر همدلی با زینب(س) و سیرت آن همصدا و همفکری با مکتب امام حسین(ع) است.

 

آقای حسنی تأکید کرد که جابر ابن عبدالله انصاری، حضرت زینب(س) و دیگر اسیران کربلا بنیان‌گذار اربعین حسینی بودند و روز اربعین به زیارت ارباب شهیدان آمدند و امروز نیز حسینیان در اربعین به یادبود زینب کبری(س) پای پیاده در کربلا اجتماع می کنند.

 

این آگاه مسائل دینی علاوه کرد که بعد از سفر حضرت زینب(س)، همه ساله انسان‌های متعهد برای ادای احترام در اربعین به کربلا حضور می یابند. ایشان تاکید کرد که همه ساله میلیون ها نفر از سرتاسر عالم در کربلا می آیند و این رسانه ها هستند که در پوشش دادن تعداد واقعی زائرین، کوتاهی می کنند و آمار دقیق زائرین را گزارش نمی دهند.

 

حجت الاسلام حسنی، اوضاع امروز جامعه شیعه را بهتر از گذشته دانست و گفت که با شهادت اباعبدالله(ع)، یزیدیان به مردم زیارت کردن سیدالشهدا را اجازه نمی دادند و کار به جایی رسید که دست های زائرین را قطع می کردند؛ اما اجتماع اربعین تا قیام قیامت روز به روز پرشکوه تر خواهد شد.

 

به گفته این عالم دینی،‌ در بین راه مسیحیان و ارمنی ها، یهودی ها، سنی ها و شیعه ها در اربعین در کنار هم در کربلا حضور می یابند؛ زیرا آرمان‌های امام حسین(ع)، جهان شمول است  و حتی مسیحی ها به عشق امام حسین می روند و می خواهند ببینند در کربلا چه خبر است.

 

این عالم دین، خاطرنشان کرد که دیگر امامان روزی به اسم اربعین ندارند و امام حسین در عالم خلقت، موجودی استثنایی است؛ همان طوری که کربلایش استثنایی است.

 

قابل ذکر است که گفتمان دانشجویی این هفته خبرگزاری آوا، تحت عنوان “اربعین و فرصت ها” با سرفصل های «اربعین بهترین فرصت برای معرفی امام حسین به جهانیان، اربعین فرصت مناسب برای تبلیغ دین و اربعین فرصت مناسب برای تقویت وحدت بین مسلمین» با حضور پرشور دانشجویان و طلاب حوزات علمیه برگزار شد.