• تاریخ انشار: ۲۴ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2762
  • 1,435 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

از اساتید و شاگردان برتر کلاس های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان تقدیر شد

امروز طی محفلی با حضور ده ها تن از فعالین فرهنگی و اجتماعی، دانشجویان، علمای دین در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف از اساتید و قرآن آموزان کلاس های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان تقدیر به عمل آمد. به گزارش خبرگزاری آوا، در این مراسم، که مسئول بخش فرهنگی […]

امروز طی محفلی با حضور ده ها تن از فعالین فرهنگی و اجتماعی، دانشجویان، علمای دین در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف از اساتید و قرآن آموزان کلاس های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان تقدیر به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری آوا، در این مراسم، که مسئول بخش فرهنگی سر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت به شاگردان برتر قرآنی هدایایی تقدیم شد.

سید عبدالله نایاب؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف طی سخنانی گفت: استادان و معلمانی که خود را در راه آموزش قرآن به آینده سازان این کشور وقف کرده اند باید بدون درنظر داشت امتیازات مادی به راه خود ادامه بدهند و این مسئولیت مهم را به انجام برسانند.

وی افزود که مرکز تبیان همواره به بهانه ها و مناسبت های مختلف در تلاش است تا از زحمت کشی دوستداران قرآنی و معلمین قرآن و افراد برتر قرآن آموز تقدیر کند و تا حد توانایی در همه عرصه ها از آنان حمایت و پشتیبانی نماید.

نایاب علاوه کرد که ما مصمم هستیم تا در آینده نیز کلاس ها و دوره های قرآنی دیگری را نیز دایر نماییم تا بتوانیم تعداد بیشتری از علاقمندان را با قرآن آشنا بسازیم و زمینه رشد و تعالی آنها در بخش معارف دینی را بیشتر بسازیم.

در این محفل، علی غلامی؛ مسئول بخش فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف نیز طی سخنانی گفت: قرآن، کلام و فرمان خداوند است که این کتاب به واسطه حضرت جبرئیل به پیامبر اسلام‹ص› و از طریق ایشان به مردم ابلاغ شده و هیچ تغییری در آن حاصل نشده است. قرآن عاری از هر نوع خطا و نسیان است طوریکه به آن نه چیزی اضافه و نه کم شده است.

وی افزود: قرآن برای هدایت بشر نازل شده، انسان آفریده خداست و تنها موجودی است که باید راهش را خودش انتخاب کند.

غلامی علاوه کرد که خداوند به بندگانش گفته است که باید خودتان پیدا بکنید که از کجا آمده اید؟ برای چه آمده اید و به کجا بر می گردید؟ ما از طرف خدا آمده ایم و به سوی خدا باز می گردیم .

وی افزود که قرآن به عنوان راهنمای وجود انسان است. قرآن شما را هدایت می کند به راهی که هیچ خلل و خطایی در آن نیست . در قرآن سه وجود؛ خداوند باری تعالی، حضرت جبرییل و حضرت پیامبر ‹ص› ‹به عنوان دریافت کننده قرآن دخالت دارند که انسان ها به عنوان مخاطب، از لحظه نزول قرآن تا قیام قیامت باید از آن استفاده بگیرند.

مسئول بخش فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف گفت که قرآن کتاب بسار مهمی است و انسان هر زمانی که گرفتار شد، راه را گم کرد و تاریکی های فتنه به سویش روی آورد تنها راهش این است که باید به قرآن پناه ببرد.

وی افزود که قرآن تنها پناه انسان و بشر است، برای سعادت بشر کتاب های زیادی نوشته شده اما هیچکدام شان ماندگار نبودند اما قرآن به دلیل این که کلام خداست، معجره پیامبر است، راهنمای بشر است و اعجازش ایجاب میکند که این کتاب ماندگار و همیشه همراه انسان باشد.

وی همچنان با اشاره به برگزاری کلاس های قرآنی گفت که معلم قرآن بودن بسیار مقام والایی است.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ناظر حسین حیدری؛ امام جمعه ولسوالی دولت آباد نیز طی سخنانی گفت: قرآن کتاب آسمانی و معجره جاودانه پیامبر است و همانطور که پیامبر اسلام خاتم پیامبران است قرآن نیز خاتم کتب های آسمانی است.

وی افزود که قرآن تنها نسخه سعادت بشر است که همه دردها توسط آن مداوا می شود و همه چیز در آن بیان شده است.

به گفته وی، کسی که قرآن را تعلیم می دهد و قاری قرآن است همه موجودات برای او طلب مغفرت می کنند.