• تاریخ انشار: ۷ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 25793
  • 523 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

استکبار در صدد فراموش شدن فلسطین است /سازمان ملل متحد، خواب تا کی، آیا مردم فلسطین انسان نیستند؟

استکبار جهانی می کوشد تا جهان اسلام در قبال فلسطین بی خیال باشد و مسلمانان جهان فلسطین را فراموش نمایند و اتحاد شان از میان برود، اما در این میان سازمان ملل متحد که همواره داد از عدالت می زنند،در قبال ظلم اسرائیل در قبال مردم فلسطین سکوت کرده اندو باید در قبال این سوال […]

استکبار جهانی می کوشد تا جهان اسلام در قبال فلسطین بی خیال باشد و مسلمانان جهان فلسطین را فراموش نمایند و اتحاد شان از میان برود، اما در این میان سازمان ملل متحد که همواره داد از عدالت می زنند،در قبال ظلم اسرائیل در قبال مردم فلسطین سکوت کرده اندو باید در قبال این سوال پاسخگو باشند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،حجت الاسلام سید حامد موسوی ؛ مسئول خبرگزاری صدای افغان و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف، با حضور در نمایشگاه عکس به مناسبت رو جهانی قدس در مصاحبه با رسانه ها گفت: آخرین جمعه ماه رمضان را روز جهانی قدس است و تمام مسلمانان جهان با گردهمایی در کنار هم از قدس دفاع می نمایند و انزجار شان را از اسرائیل متجاوز اعلان خواهند کرد.

 

وی افزود: به نمایش گذاشتن ۶۵ عکس در رابطه با قدس و فلسطین برای بالا بردن سطح آگاهی مسلمانان بسیار مهم بوده و مردم افغانستان باید اطلاعات شان را نسبت به قضیه قدس بالا ببرند.

 

موسوی ادامه داد: اسرائیل یک هیچ گاه نمی تواند در مقابل کشور های اسلامی ایستادگی کنند،چنانچه امام خمینی(رح) فرمودند که اگر تمام مسلمانان جهان یک سطل آب بالای اسرائیل بیندازند، اسرائیل غرق می گردد.

 

مسئول خبرگزاری آوا در مزار شریف تصریح کرد:‌ استکبار جهانی در صدد از یاد بردن فلسطین  و فراموش شدن آن از اذهان مردم  است در همین راستا از مردم خواستاریم با برگزاری این گونه نمایشگاه ها و راه های مختلف چهره مستکبرین جهان را به نمایش بگذارند.

 

وی اظهار داشت: قدس محور وحدت مسلمانان جهان بوده که در این روز  شیعه و سنی در کنار هم از قبله اول شان دفاع کرده و نماز وحدت  می خوانند.

 

حکیمه احمدی؛ مسوول بخش بانوان مرکز تبیان در بلخ نیز در مصاحبه با رسانه ها برگزاری این نمایشگاه را دفاع از قدس و مردم مظلوم فلسطین عنوان کرد و ابراز داشت: بیت المقدس قبله اول مسلمانان است و قدس ازمقدسات ما است و دفاع از قدس به همه مسلمانان جهان واجب است.

 

وی برگزاری این نمایشگاه ها را برای بیداری اذهان مردم بسیار موثر خواند و افزود: در شرایط کنونی لازم است تا تمام مسلمانان نسبت به قدس احساس مسئولیت نمایند.

 

سید سجاد موسوی؛ مسوول برگزاری این نمایشگاه، نیز هدف از برگزاری این نمایشگاه را فراهم ساختن اتحاد میان دانشجویان شیعه و سنی دانست و اتحاد میان تمام مذاهب اسلامی را راه نجات جامعه کنونی عنوان کرد.

 

موسوی به آمدن صلح میان در تمام کشورهای اسلامی تاکید کرده و صلح را حق ومردم فلسطین، افغانها و دیگر کشورهای اسلامی و تمام مسلمانان جهان قلمداد کرد.

 

nf00185903-1

این دانشجو خاطرنشان ساخت: بزرگترین خواست ما شکست سکوت سازمان ملل و تمام سازمان های بشر دوستانه است و از جامعه جهانی خواستاریم تا در قبال مردم مظلوم فلسطین احساس مسئولیت نمایند.

 

وی  خطاب به سازمان ملل گفت:آیا مردم فلسطین انسان نیستند، آیا آنان حق زندگی آزاد را ندارند، تمام سازمان ها در جهان باید دیگر در خواب نباشند و بیدار شوند.

 

مسئول برگزاری نمایشگاه عکس قدس  عنوان کرد: از تمام کشورهای اسلامی نیز خواستاریم تا با هم متحد باشند و اجازه ندهند، مردم شان هر روز در خاک و خون بیفتند و آنان تماشاچی مرگ عزیزان شان باشند.

 

موسوی گفت:سکوت سازمان ملل برای ما پذیرفتنی نیست و باید بزرگان در مقابل سوالات ما جواب گو باشند