• تاریخ انشار: ۲ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 25653
  • 510 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اسرائیل؛ نوزاد نا مشروع استکبار جهانی که به هیولای ترسناک تبدیل شد

اسرائیل؛ نوزاد نا مشروع استکبار جهانی که امروز به هیولای ترسناک تبدیل شده است، این پدیده شوم در حقیقت وسیله فشار استعمار و استکبار جهانی به هدف جلوگیری مسلمانان از پیشرفت و همچنین ایجاد اختلاف بین فرق و مذاهب اسلامی ایجاد شد، اما انتظار نمی رفت که اینقدر بزرگ شود و تمام جهان اسلام را […]

اسرائیل؛ نوزاد نا مشروع استکبار جهانی که امروز به هیولای ترسناک تبدیل شده است، این پدیده شوم در حقیقت وسیله فشار استعمار و استکبار جهانی به هدف جلوگیری مسلمانان از پیشرفت و همچنین ایجاد اختلاف بین فرق و مذاهب اسلامی ایجاد شد، اما انتظار نمی رفت که اینقدر بزرگ شود و تمام جهان اسلام را با خطر مواجه کند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلمین “سید محمد باقر واعظی” از علمای دینی در گفتمان ” اهمیت روز قدس برای مردم افغانستان” با بیان مطلب فوق افزود: روز جهانی قدس از زمان نامگذاری آن توسط امام خمینی(ره)، برای مردم مسلمان افغانستان اهمیت داشته و همواره به آن احترام می گذاشته اند و گاهی هم راهپیمایی های گسترده ی را به پاس این روز بزرگ به راه انداخته اند.

 

او تاکید کرد که مردم افغانستان دفاع از قدس شریف و حمایت از مسلمانان فلسطین را وظیفه ی دینی و وجیبه انسانی خود میدانند و کمک به مظلومین و پاسخ به ندای مستضعفان جهان را جزء باورهای اسلامی خود می پندارند.

 

به گفته واعظی درسالهای گذشته از روز جهانی قدس درگوشه و کنار کشور به صورت وسیع و گسترده تجلیل می شد، اما طی چند سال اخیر به خصوص وقتیکه که دشمن از تجمعات مردمی و نشانه های وحدت ترسیدند و حملات خود را بیشتر بر گردهمایی ها و راهپیمایی ها متمرکز ساختند، طبعاً تظاهرات روز قدس نیز کم رنگ تر شد، اما در هر حال جمعه ی آخر رمضان به عنوان یک روز مهم تاریخی در اذهان مردم همچنان زنده است.

 

آقای واعظی در ادامه سخنان خود به عوامل رشد رژیم اسرائیل در منطقه و واگیر شدن این غده ی سرطانی گفت: در اینکه یهود از ابتدا دشمن مسلمانان بوده چنانچه خداوند در قرآن کریم نیز خبر داده است شکی نیست، اما اینک چرا دشمن قوت گرفته و مسلمانان رو به ضعف نهاده است؟، دلائلی زیاد وجود دارد که از جمله می توان انحراف مسلمانان را از جاده اصلی اسلام و سرپیچی از دستورات قرآن را نام برد.

 

به گفته واعظی با اینکه خداوند به مسلمانان هشدار داده است که یهود را دوست خود قرار ندهید، اما امروز بسیاری از سران کشور های اسلامی در لفافه و پنهانی و گاهی هم به صورت علنی با اسرائیل رابطه دوستانه برقرار می کند.

 

واعظی اظهار داشت: عامل دیگری که سبب رشد اسرائیل در منطقه شده است سکوت کردن و سر در لاک فرو بردن برخی از رهبران کشورهای اسلامی در برابر استکبار جهانی و عامل دست نشانده شان رژیم اسرائیل می باشد و همچنین به عقیده او نداشتن توجه به خدا و راه افتادن دنبال هرطاغوط و پیرو شیطان می تواند از عوامل دیگری ضعف مسلمانان باشد.

 

واعظی نبود رهبری واحد، نفاق و پراکندگی میان مسلمانان را از عوامل دیگری سر در گمی و عقب ماندگی مسلمانان خواندو تاکید کرد: تا زمانیکه که مسلمانان با صدای واحد و در جهت واحد حرکت نکنند همواره تحت فشار دشمن قرار خواهد داشت.

 

گفتنی است گفتمان علمی پژوهشی تحت عنوان “روز قدس روز مردم افغانستان” از سوی خبر گزاری صدای افغان آوا در کابل برگزار شده بود.