• تاریخ انشار: ۲ جدی ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1584
  • 1,548 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اعلام اسامی برندگان مسابقه کتاب‌خوانی “بصیرت ولایی” در مزارشریف

به مناسبت سالروز شهادت جانگداز پیامبر مکرم اسلام(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف مسابقه بزرگ ” بصیرت ولایی” را راه اندازی کرده بود که در این مسابقه بیش از ۴۵۰۰ تن از شهروندان مزارشریف اشتراک کرده بودند. به گزارش خبرگزاری آوا، این مراسم […]

به مناسبت سالروز شهادت جانگداز پیامبر مکرم اسلام(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف مسابقه بزرگ ” بصیرت ولایی” را راه اندازی کرده بود که در این مسابقه بیش از ۴۵۰۰ تن از شهروندان مزارشریف اشتراک کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری آوا، این مراسم که با اشتراک هزاران تن از شهروندان مزارشریف در مسجد جامع و مصلای بزرگ سلطانیه شهر مزارشریف با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری؛ رییس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان، برگزار شده بود، اسامی ۳۰ تن از برندگان و افراد برتر این مسابقه اعلان شد.

دراین مراسم از مسئولین مراکز علمی و فرهنگی مزارشریف که در پیشبرد برنامه های فرهنگی و دینی از جمله مسابقات بزرگ کتابخوانی، با مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف همکاری داشتند، با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

سید عبدالله موسوی نژاد؛ رییس دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف در رابطه با روند برگزاری این مسابقه طی گفتگویی به خبرگزاری آوا، گفت که در مسابقه بزرگ “بصیرت ولایی” تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ نفر شرکت کردند که از آن جمله، ۳۰ تن از کسانی که توانستند نمرات برتر را به دست بیاورند، جوایز مسابقه را از آن خود کردند.

وی افزود که بر اساس رقابت شدید بین اشتراک کنندگان نمرات این مسابقه به چند بخش ۱۰۰، ۹۹.۵، ۹۹، ۸۰ الی ۹۹، ۷۰ الی ۸۰ و نمرات پایین تر از ۷۰ دسته بندی شده بود که نمرات بالاتر از ۹۹ به پروسه قرعه کشی شامل شدند.

موسوی نژاد در ادامه افزود که برای ایجاد شفافیت هر چه بیشتر در روند تصحیح اوراق مسابقه، ۱۱ تن از اعضای دفتر تبیان (بخش خواهران) در مدت ۳ روز تلاش کردند و اوراق مسابقه را مطابق با کلید حل سوالات به طور دقیق بررسی، تصحیح و دسته بندی کردند.

رییس دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف بیان کرد: از این جمع ۶ تن که دو تن آنان را بانوان تشکیل می‌دهند توانستند نمره ۱۰۰ را به دست بیاورند که ” سلمان دولتیار؛ دانشجوی سال سوم دانشگاه ولایت جوزجان” که در این ولایت (جوزجان) توانسته بود اوراق مسابقه را به دست بیاورد، به قید قرعه توانست جایزه سفر زیارتی حضرت امام رضا(ع) را از آن خود کند.

وی افزود که برای ۲۹ تن دیگر از برندگان این مسابقه نیز جوایز نفیس از جمله سیت های موبایل، لوازم خانگی و بسته های فرهنگی اهدا شد.

طی سال جاری این چندمین باراست که مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف مسابقه های بزرگ کتابخوانی را با حضور و اشتراک چندین هزار نفری از شهروندان مزار شریف در ایام و مناسبت های مختلف برگزار می کند که با استقبال پر رنگ شهروندان این ولایت بخصوص جوانان و دانشجویان مواجه می شود.

در مسابقه گذشته (پیام صادق) که به مناسبت شهادت امام صادق (ع) از سوی مرکز تبیان برگزار شده بود، ۳ تن از افراد برتر به قید قرعه جایزه سفر زیارتی حضرت امام رضا(ع) را به دست آورده و به بیش از ۳۰ تن دیگر جوایز نفیسی اهدا شد.

اشتراک کنندگان در این مسابقات می‌گویند که برگزاری چنین مسابقاتی در تشویق هر چه بیشتر جوانان به فرهنگ کتابخوانی و آشنایی آنان با سیره پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) بسیار موثر می‌باشد.