• تاریخ انشار: ۲ حوت ۱۳۹۲
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 68
  • 1,658 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

اعلام حمایت مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان از نامزدی داکتر عبدالله عبدالله

در جریان این رای گیری، بیشترین آرا به داکتر عبدالله اختصاص پیدا کرد و بر پایه ارزیابی های نهایی، از میان این تعداد عضو، ۷۸۴ رأی به داکتر عبدالله و ۲۵۹ رأی به زلمی رسول اختصاص یافت.

مرکز فعالیت های اجتماعی – فرهنگی تبیان حمایت خویش را از نامزدی داکتر عبدالله عبدالله اعلام کرد
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مرکز فعالیت های اجتماعی – فرهنگی تبیان با نشر بیانیه‌ای گفته است که این تصمیم پس از رایزنی ها و رأی گیری های همه جانبه و گسترده، از میان ۱۰۴۳ تن از مسؤلین، کادرها و فعالین تشکیلاتی مرکز فعالیت های اجتماعی- فرهنگی تبیان گرفته شده است.

در جریان این رای گیری، بیشترین آرا به داکتر عبدالله اختصاص پیدا کرد و بر پایه ارزیابی های نهایی، از میان این تعداد عضو، ۷۸۴ رأی به داکتر عبدالله و ۲۵۹ رأی به زلمی رسول اختصاص یافت.

گفتنی است که رأی گیری مرکز تبیان از اعضای خویش در ده ولایت با مرکزیت کابل، ۴ ولایت شمال با مرکزیت مزار شریف و ۳ ولایت غرب کشور با مرکزیت هرات در داخل کشور و همچنین شهرهای مشهد، تهران، اصفهان و قم و نیز برخی کشورهای غربی در خارج از کشور انجام شده است.

متن بیانیه اعلام حمایت مرکز فعالیت های فرهنگی – اجتماعی تبیان به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
مرکز تبیان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری؛ فعال سیاسی و رسانه ای به دنبال بیش از یکماه رأی گیری و رایزنی با اعضای این مرکز بزرگ اجتماعی و فرهنگی، سرانجام از میان دو نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری آقایان داکتر عبدالله عبدالله و داکتر زلمی رسول که به صورت رسمی از مرکز تبیان، دعوت به حمایت کرده بودند، تصمیم به حمایت از نامزدی داکتر عبدالله عبدالله؛ رهبر ائتلاف ملی گرفت.

در جریان این رایزنی ها و رأی گیری های همه جانبه و گسترده، از میان ۱۰۴۳ تن از مسؤلین، کادرها و فعالین تشکیلاتی مرکز فعالیت های فرهنگی- اجتماعی تبیان، بیشترین آرا به داکتر عبدالله اختصاص پیدا کرد و بر پایه ارزیابی های نهایی، از میان این تعداد عضو، ۷۸۴ رأی به داکتر عبدالله و ۲۵۹ رأی به زلمی رسول اختصاص یافت.

لازم به ذکر است که در طول تشکیل نهادها و احزاب سیاسی در افغانستان، این نخستین بار است که مرکز تبیان، رأی گیری درون تشکیلاتی را به مثابه یک سنت دموکراتیک و به عنوان احترام به آرا و نظرگاه های یکایک اعضای این مرکز عظیم اجتماعی و فرهنگی، ابتکار و پایه گذاری می کند.

رأی گیری مرکز تبیان از اعضای خویش در ده ولایت با مرکزیت کابل، ۴ ولایت شمال با مرکزیت مزار شریف و ۳ ولایت غرب کشور با مرکزیت هرات در داخل کشور و همچنین شهرهای مشهد، تهران، اصفهان و قم و نیز برخی کشورهای غربی در خارج از کشور انجام شده است.

مرکز تبیان یکی از پرسابقه ترین و پایدارترین مراکز فرهنگی اجتماعی افغانستان می باشد که بیش از ۲۳ سال، فعالیت های گسترده ای در داخل و خارج از کشور به منظور باروری فرهنگ، رسانه و فعالیت های اجتماعی کشور مبتنی بر اعتقادات دینی و ارزش های ملی افغانستان انجام می دهد.

این مرکز در طول سال ها فعالیت مستمر و پیگیر خویش با مدیریت مدبرانه جناب آقای حسینی مزاری، گام های مهمی را در راستای تربیت نسلی آگاه، فعال، مسئول، متعهد و فرهیخته برداشته و اینک کدرهای فنی و تحصیلکرده ای که برآیند سال ها تلاش سازمانی و فعالیت سیستماتیک این مرکز عظیم هستند در رسانه ها، مراکز فرهنگی و پژوهشی، بنیادهای تحقیقات و مطالعات استراتژیک و کانون های فکر و فرهنگ افغانستان، حضور فعال و محوری دارند.

یکی دیگر از برآیندهای ارزشمند سال ها کار و تلاش پیگیر مسئولان مرکز بزرگ فرهنگی اجتماعی تبیان، خبرگزاری صدای افغان(آوا) به عنوان نخستین خبرگزاری خصوصی و تنها خبرگزاری بین المللی در افغانستان و روزنامه انصاف است که با ارائه دقیق، حرفه ای و متعهدانه اخبار و رویدادها، روزانه نیاز ده ها هزار مخاطب را اشباع می کنند.

با این حساب، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در کنار رسانه های قدرتمند خبرگزاری صدای افغان(آوا) و روزنامه انصاف، اکنون در حوزه فرهنگ، اجتماع و رسانه افغانستان، وزنه سنگین و قابل اعتنایی محسوب می شود و به همین مناسبت، بایسته است؛ تا با توجه به درخواست های رسمی دو نامزد محترم انتخابات آینده ریاست جمهوری، در خصوص انتخابات سرنوشت ساز بهار ۹۳ موضعی روشن و مشخص داشته باشد.

مسئولان،کادرها و فعالین تشکیلاتی مرکز بزرگ تبیان با توجه به این ملاحظات و نیازها، سرانجام تشخیص دادند که داکتر عبدالله عبدالله به عنوان یکی از نامزدهای ارشد و مهم انتخابات آینده، دارای ویژگی های مهمی است که با اهداف و آرمان های مکتبی، منافع ملی و نیازهای اجتماعی مردم افغانستان، همسویی و همخوانی فراوانی دارد.

از دید مسئولان و اعضای مرکز تبیان، با جناب آقای داکتر عبدالله و افق هایی که او با برنامه هایش در قامت کاندیدای انتخابات آینده ریاست جمهوری برای آینده افغانستان و سرنوشت سیاسی مردم این سرزمین ترسیم می کند، می توان به افغانستانی آزاد، مستقل، مترقی و مبتنی بر آرای مردم این کشور، دست یافت.

داکتر عبدالله همچنین به دلیل فعالیت های سیاسی و مبارزاتی اش در دوران اشغال افغانستان و مقاومت در برابر جریان های تروریستی، یکی از چهره های شاخص و مهم در زمینه رهبری آینده افغانستان محسوب می شود و با تکیه بر تجربیات ارجمندی که او از رهگذر سال ها مبارزه و تلاش در حوزه سیاست و فرهنگ افغانستان، اندوخته است، از دید فعالان مرکز تبیان، عنصری شایسته و دارای اهلیت برای ریاست جمهوری افغانستان است.

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به این ترتیب، حمایت قاطع و همه جانبه خود را از نامزدی داکتر عبدالله عبدالله و تیم همراه وی، اعلام کرده و در این راستا در چارچوب قوانین افغانستان، تلاش می کند مسیر دست یافتن وی به پیروزی در انتخابات آینده را تسهیل نماید و انتظار دارد؛ تا پس از انتخابات سرنوشت ساز سال ۹۳، شاهد جشن پرشکوه ریاست جمهوری وی باشد.

دفترمرکزی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان
کابل – افغانستان- ۲۵ دلو ۱۳۹۳