• تاریخ انشار: ۱۱ جوزا ۱۳۹۳
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 483
  • 2,101 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

افتتاح ستاد انتخاباتی تیم اصلاحات و همگرایی از سوی دفتر تبیان در مزار شریف

امروز یکشنبه طی محفلی با حضور جمع کثیری از نمایندگان شورای ولایتی، متنفذین قومی، اعضای شورای اخوت اسلامی، دانشجویان و عالمان دینی، ستاد مبارزات انتخاباتی تیم اصلاحات و همگرایی از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف رسما افتتاح و آغاز به کار کرد. به گزارش خبرگزاری آوا، در این مراسم […]

امروز یکشنبه طی محفلی با حضور جمع کثیری از نمایندگان شورای ولایتی، متنفذین قومی، اعضای شورای اخوت اسلامی، دانشجویان و عالمان دینی، ستاد مبارزات انتخاباتی تیم اصلاحات و همگرایی از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف رسما افتتاح و آغاز به کار کرد.
به گزارش خبرگزاری آوا، در این مراسم که به منظور اعلام حمایت مجدد و افتتاح ستاد مبارزات انتخاباتی تیم اصلاحات و همگرایی به ابتکار دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف برگزار شد، سخنرانان پیرامون اهمیت اشتراک پررنگ مردم در انتخابات سخنرانی نموده و از مردم خواستند؛ تا با پیوستن به تیم اصلاحات و همگرایی آینده خوبی را برای کشور خود رقم زنند.
سید عبدالله موسوی نژاد؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف، در سخنانی گفت که هدف از برگزاری این محفل، افتتاح ستاد مبارزات انتخاباتی تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری است.
وی در ادامه افزود که مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و نمایندگی های آن در ولایات مختلف کشور، در دور اول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری نیز به طور گسترده از تیم اصلاحات و همگرایی اعلام حمایت و پشتیبانی کرده بودند که با به دور دوم کشیدن انتخابات، بازهم وظیفه دینی و وجیبه ملی خود می دانند که همچنان مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق و ترغیب نموده و از مردم می خواهند تا از تیم اصلاحات و همگرایی حمایت کنند.
مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف در ادامه تاکید کرد که تیم اصلاحات و همگرایی از میان مردم برخاسته و در گذشته در کنار مردم بوده و باورمندیم که در آینده هم در کنار مردم افغانستان خواهد بود و برای همین به مردم کار و خدمت خواهد کرد.
وی در ادامه با اشاره به خصوصیات تیم اصلاحات و همگرایی افزود که این تیم متشکل از تمامی اقوام و یک تیم قدرتمند و قوی می‌باشد. برنامه ای منسجم و منظم دارد. برای بردن افغانستان از وضع موجود به وضع مطلوب یعنی گذشتن از بحران های کنونی برای یک آینده باثبات، خوب و روشن که افغانستان را از فاسدترین کشور به پاکترین کشور و بهترین کشور تبدیل کند برنامه دارد.
موسوی نژاد افزود که تیم اصلاحات و همگرایی پاسدار و همگام با آرمان های شهدای مردم افغانستان بوده و یگانه تیمی است که به ارزش های جهاد افغانستان پایبند می باشد.
به گفته این فعال فرهنگی، تیم اصلاحات و همگرایی یگانه تیم مقتدری است که همه اقوام باهم برادر این کشور را به همراه خود دارد و ما امیدوار هستیم که این کاروان قوی، قدرتمند و مردمی، افغانستان عزیز ما را از بحران های پیش رو و مشکلاتی که در گذشته و حال حاضر با آن مواجه هستیم نجات بدهد.
مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف خاطرنشان ساخت:«ما تیم اصلاحات و همگرایی را حمایت کردیم برای اینکه فرزند این مردم که داکتر عبدالله عبدالله می باشد، هم در دوران جهاد و مقاومت و هم در زمان نظام مردم سالاری در میان و در کنار این مردم بوده است.»
موسوی نژاد گفت که معاونین این تیم نیز شخصیت های فرزانه و ارجمندی چون انجنیر محمدخان از شخصیت های متنفذ و بزرگ و مقتدر کشور ما می باشد و همچنین استاد محمد محقق یکی دیگر از رهبران، شخصیت ها و فرزانگان این سرزمین است.
وی در ادامه خاطرنشان ساخت که این تیم به افغانستان می اندیشد و همانند گذشته در کنار مردم افغانستان خواهد بود.
در همین حال، قاری عبدالرؤوف امیری؛ عضو ستاد مرکزی تیم اصلاحات و همگرایی و عضو شورای ولایتی بلخ با اشاره به حمایت گسترده مردم از این تیم تاکید کرد که همه روزه ما شاهد هستیم که چهره های جهادی و مردم ولایت بلخ با برگزاری محافل متعدد و مکرر از تیم اصلاحات و همگرایی اعلام حمایت می کنند.
نماینده مردم در شورای ولایتی بلخ در ادامه بیان کرد که مردم خصوصیات تیم اصلاحات و همگرایی را از دو زاویه مهم اسلام و سیاست بررسی می کنند.
وی افزود که از دیدگاه اسلامی، مردم ما مسلمان و مجاهد هستند و می دانند که اعضای تیم اصلاحات و همگرایی کسانی هستند که در طول ۳۰ سال مبارزات افغانستان، در سنگرهای جهاد و مقاومت در کنار مردم شان مردانه ایستادگی کردند و حتی یک روز هم مردم شان را تنها نگذاشتند و سنگر شان مشخص بوده است.
نماینده مردم بلخ در شورای ولایتی گفت: سنگری که مردم از دیدگاه دین مقدس اسلام انتخاب کرده بودند، سنگر جهاد و مقاومت بود و اینها از وارثین جهاد و مقاومت هستند.
حاجی عبدالرؤوف در ادامه بیان کرد که از نظر سیاسی هم این تیمی است که مدت ۳۰ سال به خاطر آبادی، آرامش و آزادی افغانستان زحمت کشید.
در این مراسم حجت الاسلام سیدهادی بلخی؛ عضو حزب اعتدال افغانستان هم در سخنانی با اشاره به افتتاح این ستاد انتخاباتی گفت که افتتاح مرکز مبارزات انتخاباتی از سوی دفتر نمایندگی تبیان در مزار شریف اقدامی نیکوست و ایجاب می کند که ما در این شرایط حرکت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی خود را شدت ببخشیم.

وی افزود:«ما فرصت کوتاهی را در پیش روی داریم؛ طوری که در ۲۴ جوزا انتخابات به پایان می رسد و این مسئله ای مهم و سرنوشت ساز است.»
این عضو حزب اعتدال افغانستان تاکید کرد که امیدوارم همه ما در روز انتخابات از تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله حمایت وسیع، فراگیر، همگانی و گسترده ای داشته باشیم.
مولوی عبدالرؤوف توانا؛ منشی شورای اخوت اسلامی بلخ نیز در این مراسم گفت که به یاری خداوند رحمان، در پیروزی تیم اصلاحات و همگرایی در این دور از انتخابات هیچ شکی وجود ندارد.
وی در ادامه مطلب فوق افزود: آنچه مهم است ما باید از همین لحظه به دولت سازی فکر کنیم که دولتی نیرومند، مقتدر، افغانستان شمول برای همه افغان‌ها و برای ختم جنگ و آماده مقابله در برابر تمامی توطئه های داخلی و خارجی باشد.
رییس بنیاد علمی فرهنگی شهید عبدالقادر توانا افزود که تیم اصلاحات تیم اخلاق، کرامت، مجاهد و مجاهدت است و ما هیچگاه حرف زشتی را به آدرس کسی نمی زنیم و این دستور رهبر تیم اصلاحات و همگرایی است و ما در این دور از انتخابات پیروزیم.
به گفته برگزارکنندگان این مراسم، دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف در نظر دارد؛ تا به زودی همایش‌های بزرگ و گسترده ای را به منظور اعلام حمایت مجدد از تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری داکتر عبدلله عبدالله در مزار شریف و سایر ولایات شمالی کشور راه اندازی کند.